elektro cafe

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Re: elektro cafe

Příspěvekod PJ_1986 » 6. 3. 2012 07:58

Kraviny na úkor jídla už jsou teď. Pole kde se pěstovala zelenina jsou posety řepkou, fotovoltaickyma elektrárnama a sklady kam se vozí zelenina z ciziny.
užívám silnice na schizofrením jednobuchu od Hondy :)
PJ_1986
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 791
Registrován: 29. 11. 2009 15:58
Bydliště: Litoměřice

Re: elektro cafe

Příspěvekod jirka04 » 6. 3. 2012 18:07

A občas i automobilkou :D
... máš recht,je to tak... já to spíš myslel tak,že místo plodin pro lidi se budou pěstovat plodiny pro auta,aby bylo na etanol :?Kukuřice,řepka atd .. Přitom jeho zplodiny jsou údajně horší než z nafty i benzínu,bo mají víc CO2. Nakonec stejně zbyde kolo,kůň,vlak,plachetnice,možná vzducholoď. Pak zbudou iba cafe bikes. :D Bez motóru.
jirka04
 
Příspěvky: 80
Registrován: 18. 11. 2010 13:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: elektro cafe

Příspěvekod PJ_1986 » 6. 3. 2012 18:52

Hlavně aby nenapadlo Hollase jít na koně s flexou :lol:
užívám silnice na schizofrením jednobuchu od Hondy :)
PJ_1986
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 791
Registrován: 29. 11. 2009 15:58
Bydliště: Litoměřice

Re: elektro cafe

Příspěvekod matchless » 6. 3. 2012 23:55

já se du zhoupnout
matchless
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 585
Registrován: 19. 9. 2010 15:49
Bydliště: Panenské Břežany

Re: elektro cafe

Příspěvekod guzi76 » 7. 3. 2012 07:33

Počkej na mě Jindro!!
... desmodue ...
guzi76
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1359
Registrován: 19. 8. 2010 10:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: elektro cafe

Příspěvekod mopako » 7. 3. 2012 09:00

Takže si znamenám, Pepa s Jindřichem- v Šumperku ve 12.00 slavnostní protestní houpání-seženu slavnostní špagát
mopako
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 688
Registrován: 11. 12. 2010 14:31
Bydliště: Vikýřovice

Re: elektro cafe

Příspěvekod jirka04 » 7. 3. 2012 18:00

PJ_1986 píše:Hlavně aby nenapadlo Hollase jít na koně s flexou :lol:

:lol: to bych hrozně rád viděl na vlastní oči :lol: ...na koně s flexou ... ty,ale kdyby Hollas nandal nějakej hřebelcovací kotouč...
A takový "nekonečný blážožůžo",u koně...kdo ví??? :lol:
jirka04
 
Příspěvky: 80
Registrován: 18. 11. 2010 13:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: elektro cafe

Příspěvekod 2stroke » 11. 3. 2012 12:03

Elektřina v autech, motorkách je slepý krok, to už tady jednou bylo na počátku automobilismu a jak to dopadlo...někde jsem četl propočet, na kolik ta elektřina v autě - motorce vlastně vyjde a dopadlo to tak, že elektřina je na tom z hlediska finanční náročnosti stejně, ba dokonce i dráž než benzín, nafta apod...To mě v poslední době zaujala výroba benzínu, nafty z řas - někde ve Španělsku již dokonce existuje malá experimentální továrna, prý aby pokryli veškerou spotřebu pohonných hmot ve Španělsku, musela by ta továrna být na ploše 40x40 km což ve srovnání s velikostí Španělska a počtem obyvatel je prd...jinak k té ekologii - v 70. letech strašili globálním ochlazováním :D ...celá teorie o globálním oteplování vinou člověka je jeden velký blábol ;) ...
2stroke
 
Příspěvky: 518
Registrován: 3. 7. 2011 20:02

Re: elektro cafe

Příspěvekod jirka04 » 11. 3. 2012 14:50

Jenže... od tý doby eklektropohon udělal neuvěřitelnej pokrok.Dřív to byla zcela neadekvátní alternativa ke spalovacím motorům,dneska začíná doba,kdy si lze vybrat.Baterky potřebujou ještě trochu poladit,to ano...ale kdoví,o čem ještě nejsou zprávy a čeká na oprášení, doladění, výrobu a prodej.
Benzín si už kdysi vařil doma z odpadu nějakej maník chemik kdesi v Německu,z plastových flašek,chcíplejch koček,oleje z friťáku... i o benálu z řas už jsem cosi slyšel(opět USA)...ale zatím ropný společnosti vedou.Nicméně na ně taky dojde. A jsem zvědavej,jak se budeš tvářit u pumpy,cálujíc 500,- (a možná i víc) za benál do svýho cafáče,aby sis v neděli odpoledne chvilku zajezdil.
Ale proto jsem to tu nepsal a vlákno nespustil.Jen mě překvapilo,že někde už jsou s pokusama a technologií elektropohonu tak daleko,že lze spustit sériovou výrobu a dělají i vcelku hezký motorky. A séře mně,že zas jsou na špici Američani.Zas technologickej náskok.Jak kdyby jinde po světě byli samí dementi. Holt poučení z ropné krize a vědomí,že ropa nebude věčně.
A oteplování??? Asi je to jeden z projevů matky Přírody,ale lidstvo mu celkem dobře napomáhá.Jen na rozdíl od nás lidí máma Příroda nejezdí žádným postrkem a na vše má nesrovnatelně víc času. Howgh. ;)
jirka04
 
Příspěvky: 80
Registrován: 18. 11. 2010 13:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: elektro cafe

Příspěvekod 2stroke » 11. 3. 2012 22:41

Netvrdím, že by eletromotorky, elektroauta byly méně spolehlivé, zatím ty baterie nejsou nic moc, ale to je jen otázka času. Jenže výroba těch baterií je drahá a předpokládám, že se ani v budoucnu nezlevní...a navíc se ta elektřina bude muset někde vyrobit - a to především v elektrárnách, které spalují fosilní paliva, těch je prostě nejvíc a muselo by jich být ještě víc, pokud by se nenašel jiný levnější zdroj energie - vítr, fotovoltaika - obávám se, že tak obrovskou potřebu po energii nebudou schopni uspokojit, jádro je zase drahé a trvá poměrně dlouho než se vůbec zaplatí (pokud vůbec). Je to sice offtopic, ale viděl jsem celkem zajímavý dokument o tom, že všechno nemusí být tak, jak je nám všeobecně sdělovacími prostředky podáváno: http://www.reformy.cz/zpravy/film-velky-podvod-s-globalnim-oteplovanim/
Elektromotorku bych bral, ale asi jenom jako nějakou crossku, enduro někam do lesa, aspoň bych nerušil zvěř ;) .
2stroke
 
Příspěvky: 518
Registrován: 3. 7. 2011 20:02

PředchozíDalší

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků