Moto na kafáče Honda atd.

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Moto na kafáče Honda atd.

Příspěvekod Saari » 10. 7. 2012 16:23

Čau, zatím s motorkama nemám moc zkušeností, ale rád bych se zeptal jako úplý jelito, která z nich by se na kafáče vyplatila

http://www.ebay.de/itm/Honda-CB250-CB-2 ... 3a76c97a0c

http://www.ebay.de/itm/280917308683?ssP ... 1423.l2649

Pokud máte nějaký svý navrhy nebráním se, nejradši Hondu, ale některým Kawa a Yamaham se taky nebráním. Hlavně to musí být hodně muziky za málo pěnez, je to trochu blbej požadavek, ale musí to být :D
Saari
 
Příspěvky: 19
Registrován: 2. 11. 2011 15:04

Re: Moto na kafáče Honda atd.

Příspěvekod reiss » 10. 7. 2012 16:35

Zdar, pokud to tak cejtis, ze se ti tydle motorky libi a chces stavet kafe, tak je celkem putna, z ceho vychazis...
at se ti zadari neco koupit, popripde dej vedet, kdyby jsi se do neceho pustil.

ps.vis, ze se ptas, jak jelito, tak si to priste odpust, spousta lidi tady je uz dost haklivejch na dotazy typu-jaka motorka nejlepe na kafe...

at se dari ;)
Mám rád hezké jednostopé stroje.
reiss
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 499
Registrován: 3. 2. 2011 00:09
Bydliště: Vyškov

Re: Moto na kafáče Honda atd.

Příspěvekod Saari » 10. 7. 2012 16:39

ok, tak já radši budu držet hubu a začnu něco dělat :D
Saari
 
Příspěvky: 19
Registrován: 2. 11. 2011 15:04

Re: Moto na kafáče Honda atd.

Příspěvekod JirkaJ » 10. 7. 2012 16:42

při mém vybírání mi trochu chyběla informace, že do začátku 80. let nemusely v Evropě motorky splňovat žádné hlukové limity
jestli se nepletu, tak to znamená, že tě v Rakousku nemůžou popotahovat za nehomologovaný výfuk...
JirkaJ
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 792
Registrován: 2. 10. 2011 18:06
Bydliště: Praha

Re: Moto na kafáče Honda atd.

Příspěvekod Dargas » 10. 7. 2012 16:47

JirkaJ:
tohle mě celkem zaujalo, když jsem to od tebe slyšel. Co všechno o tom přesně víš?
Kawasaki Zephyr 550
Dargas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 879
Registrován: 25. 9. 2009 23:14
Bydliště: Jihlava

Re: Moto na kafáče Honda atd.

Příspěvekod JirkaJ » 10. 7. 2012 19:25

Vím o tom jenom to, že na UK shopech mají u kopií Dunstall výfuků napsáno, že jsou určené jenom pro motorky ze 70. let. A že můj monolever je první, co má vosí hnízdo pod motorem s vyraženým slohovým cvičením na téma produkovaných dB.
JirkaJ
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 792
Registrován: 2. 10. 2011 18:06
Bydliště: Praha

Re: Moto na kafáče Honda atd.

Příspěvekod Dančic » 10. 7. 2012 21:07

být Tebou, tak zezačátku jdu do něčeho, na co se dobře shánějí díly, je to spolehlivé a je toho celkem dost, bezpochyby nebude špatným základem XS400 od Yamahy ani něco ze řady dvouválcových CBček od Hondy... Toho čtyřválce bych se zezačátku obával, invcestice do motoru můžou být nečekaně vysoké a jak tady na fóru pár lidí říká - víc válců, víc problémů... A je to fakt.. třeba vodítka ventilů na mého foura vycházejí na 750 kč/ks, mít jednoválec, tak ybch to měl za 1500 kč vyřešeno.. jenže já tam nemám vodítka dvě, ale mám jich tam osm.. to samé platí pro ventily.. takže jenom v hlavě válce mám asi 12-13 tisíc kč a to je jenom hlava, kde mám kompletní rozvody, primár atd... a to ten motor ještě nebyl v tak zlém stavu - veškerá kluzná uložení byla OK, brousit se to taky nemuselo a vačka byla taky čistá, v převodovce naštěstí není vůbec nic tknutého.. jenom ten výbrus 4 válce by bylo pěkných pár tisíc navíc

Pokud by sis nechal takový čtyřválec udělat v servise, tak by jenom investice do motoru mohly být v desetitisících... A tzo je pořád jenom motor... Musíš počítat s tím, že jsou to staré stroje a prošly rukama mnoha majitelů (moje CJ 250 měla jenom od roku 1995 do roku 2003 5 majitelů a kdoví kolik jich měla předtím :D ) Kdoví jak kdo mazal, kdo tomu jak dával za uši, jak jezdil naložený atd... další věcí rizika je dle mého nakupování motorek přes ebay, že přihazuješ na to, co nevidíš.. fotky Ti řeknou vcelku prd co z vlastní zkušenosti vím. A třeba do mé CJ 250 spadlo víc peněz, než co jsem za ni dal... A to ta motorka po pár opravách elektriky po dovezení trochu jezdila a udělala TK... to nebyl nějaký extra šrot vytažený z kopřiv.. takže nechcu strašit, ale člověk prostě musí mít nějaké penízky na hromádce, bez nich to nejde ikdyž si člověk dělá všecko sám, nemluvě o tom, kdyby si člověk nechal někde dělat motor, někde dělat lak, někde brzdy, někde elektriku a tak.... Hondě lidem se mi zdá nedocvakne včas, že pokud chcou jezdit levně a co nejdřív, tak je ideální si koupit nějakou ohrkanou gs500 nebo er5 či nějakou takovou podobnou motorku... Cafe dle mého nejde stavět s tím, že mě to vyjde levnějš

No omlouvám se za ten sloh zase.. já jak se rozepíšu :D tohle je ale jenom čistě můj náhled na věc... Určitě to spousta lidí cítí jinak
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Moto na kafáče Honda atd.

Příspěvekod Zbyněk » 10. 7. 2012 21:50

Taky bych to tak viděl jako Dančic. ;) Z ER 5 se dají postavit velmi hezké stroje podobné Seeleyům.Kup si to ER 5 a doma v garáži popřemýšlej nad obrázkem Seeleye jak by to snadno šlo,mezi tím budeš jezdit a sbírat zkušenosti.Uvidíš jak to potom půjde,kola s KLE,kapotky od Forzy,jiný výfuk atd.Nazývat se jelitem ti nepomůže :roll: .Navštiv nejbližší závody klasiků a v depu se dívej na závodní motocykly a najdeš tam hodně inspirace.
Naposledy upravil Zbyněk dne 1. 2. 2014 20:29, celkově upraveno 1
Soutěžím o titul nemehlo roku.
Zbyněk
 
Příspěvky: 1721
Registrován: 10. 10. 2009 16:59
Bydliště: Velké Kunětice

Re: Moto na kafáče Honda atd.

Příspěvekod Jirka » 11. 7. 2012 07:58

Dan a Zbyněk mají úplnou pravdu.
Pořádný café stojí ranec peněz a strašně moc práce. Pořizovací cena motorky bývá jen zlomek toho, co do toho pak ještě nasypeš ( samozřejmě záleží na stavu, ale café se staví převážně ze starších motorek s nejasnou minulostí ).
Tvůj požadavek za málo peněz hodně muziky je v tomto případě hodně těžko realizovatelný.
Proto doporučuji si před stavbou udělat jednoduchou finanční rozvahu a zvážit své možnosti.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: Moto na kafáče Honda atd.

Příspěvekod reiss » 11. 7. 2012 12:03

Saari píše:ok, tak já radši budu držet hubu a začnu něco dělat :D

Jsem rad, ze jsi tuhle moji poznamku vzal s usmevem, nekoho by se to mohlo i dotknout.
Kazdopadne bud vitan.

btw. uz se nejaka moto rysuje?
Mám rád hezké jednostopé stroje.
reiss
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 499
Registrován: 3. 2. 2011 00:09
Bydliště: Vyškov

Další

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron