Yamaha XV

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Re: Yamaha XV

Příspěvekod Zbyněk » 24. 11. 2012 07:06

A co takhle zkusit Bulldoga.Ten rám vypadá velmi nadějně a i ta geometrie rámu bude mnohem lepší,nemluvě o podvozku.
20.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Soutěžím o titul nemehlo roku.
Zbyněk
 
Příspěvky: 1721
Registrován: 10. 10. 2009 16:59
Bydliště: Velké Kunětice

Re: Yamaha XV

Příspěvekod mopako » 24. 11. 2012 07:37

no ale ta cenovka je trochu jinde, a zbořit mýtus , a udělat z býka chrta, asi bude spíš o uplně nové stavbě za použití minima dílů než o přestavbě.
mopako
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 688
Registrován: 11. 12. 2010 14:31
Bydliště: Vikýřovice

Re: Yamaha XV

Příspěvekod Zbyněk » 24. 11. 2012 08:16

S cenovkou máš pravdu,i když nevím jak v dnešní době s TR 1,dobrý kup je to jak píše Sanny s tím XV 920.Jinač všechny ty XV,TR,BT jsou jako býk.Chrta bych dělal z jiných strojů. http://www.motorcyclespecs.co.za/model/ ... ulldog.htm a tady http://www.motorcyclespecs.co.za/model/ ... 1%2081.htm a ještě z odkazu od Sannyho. http://www.motorcyclespecs.co.za/model/ ... r%2081.htm Nějak mě to přijde stejné(hmotnost,výkon,objem).I když líbí se mě všechny uvedené motocykly,véčka já můžu a ten zvuk :P .
Soutěžím o titul nemehlo roku.
Zbyněk
 
Příspěvky: 1721
Registrován: 10. 10. 2009 16:59
Bydliště: Velké Kunětice

Re: Yamaha XV

Příspěvekod Mr.Pepino » 24. 11. 2012 17:13

Mr.Pepino
 
Příspěvky: 11
Registrován: 21. 11. 2012 19:49
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou

Re: Yamaha XV

Příspěvekod radúz » 24. 11. 2012 17:29

Mr.Pepino píše:zatím to vypadá na tuhle:
http://suchen.mobile.de/motorrad-insera ... res=EXPORT


Pane jó...tak ta už 2x obletěla zeměkouli,to abys jí už dal skládat "traurmarš" a začal vybírat na věnec (ne na ten,co dostávají vítězové,ale co na něm stojí "Spi sladce").

Kdyby škrtnul tu jedničku v cenovce,tak by to bylo v relaci.
radúz
 
Příspěvky: 394
Registrován: 22. 12. 2011 00:34

Re: Yamaha XV

Příspěvekod Jirka » 24. 11. 2012 17:52

Já bych to tak černě neviděl s tím funusem. Je to litr, 51 kw, dvouvál - to musí něco vydržet. A z těch fotek vypadá velmi slušně.
A ty km budou poctivý, ne jak u nás každá stará motorka stočená na nesmyslných 30-35.000 km.
Stejně se to bude předpokládám celý rozdělávat a novu skládat.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: Yamaha XV

Příspěvekod radúz » 24. 11. 2012 18:20

Jirka píše:Já bych to tak černě neviděl s tím funusem. Je to litr, 51 kw, dvouvál - to musí něco vydržet. A z těch fotek vypadá velmi slušně.
A ty km budou poctivý, ne jak u nás každá stará motorka stočená na nesmyslných 30-35.000 km.
Stejně se to bude předpokládám celý rozdělávat a novu skládat.


No právě, a až pitva ukáže.......
Chtělo by to si sednout a najít si,co bude stát:sada těsnění a simmeringů
pístní krožky,možná i písty s čepy,ventily,vodítka,rozv.řetězy,šponováky,ložiska do převodovky,kola,
karburátory,atd.,to vše má sto tisíc.

K přestavbě není pěkná udržovaná motorka s tolika km vhodná,protože spoustu materiálu,který
je zaplacený v ceně sa nevyužije a to podstatné,motor je před smrtí.
Je samožřejmě lepší sehnat něco i třeba potlučené,ale s dobrým motorem.
radúz
 
Příspěvky: 394
Registrován: 22. 12. 2011 00:34

Re: Yamaha XV

Příspěvekod Jirka » 24. 11. 2012 19:14

S těma následnýma nákladama je to jasný, ale když to někdo skládá postupně třeba i několik let tak to tak "nebolí", protože je vynakládá postupně.
Jinak k výběru těchto motorek asi moc nebude ani v DE ( moc jsem jich tam nenašel ) a bude asi pro někoho trošku problém s 30tiletou motorkou s přihlášením.
Jedna podobná je tu http://www.motorkari.cz/motobazar/motor ... 49175.html a dokonce na českých SPZ a s čerstvou STK.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: Yamaha XV

Příspěvekod simbijoint » 24. 11. 2012 20:04

radúz píše:
Jirka píše:Já bych to tak černě neviděl s tím funusem. Je to litr, 51 kw, dvouvál - to musí něco vydržet. A z těch fotek vypadá velmi slušně.
A ty km budou poctivý, ne jak u nás každá stará motorka stočená na nesmyslných 30-35.000 km.
Stejně se to bude předpokládám celý rozdělávat a novu skládat.


No právě, a až pitva ukáže.......
Chtělo by to si sednout a najít si,co bude stát:sada těsnění a simmeringů
pístní krožky,možná i písty s čepy,ventily,vodítka,rozv.řetězy,šponováky,ložiska do převodovky,kola,
karburátory,atd.,to vše má sto tisíc.

K přestavbě není pěkná udržovaná motorka s tolika km vhodná,protože spoustu materiálu,který
je zaplacený v ceně sa nevyužije a to podstatné,motor je před smrtí.
Je samožřejmě lepší sehnat něco i třeba potlučené,ale s dobrým motorem.

Už to tady zaznělo,napiš seznam motocyklů které si lidi můžou na stavbu kupovat,at má každej hned jasno...
simbijoint
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1050
Registrován: 1. 3. 2010 21:47
Bydliště: Černý Důl

Re: Yamaha XV

Příspěvekod radúz » 24. 11. 2012 22:49

Co já...to vy jste tady odborníci,co se v tom vyznají,aby to bylo to pravý a stylově čistý.Já jsem jen zmínil,v dobré víře,aby "nekupoval se svíčkovou i bůček",když ho nepotřebuje a že v motoru,co má přes sto tisíc kilometrů asi už hodně koní pochcípalo a vskřísit je,aby se to pohybovalo dostatečně hbitě v dnešním provozu,bude "něco" stát.

Předtím jsem napsal,že se řetězem se dělá líp,je míň omezení a nejsou problémy s eventuální výměnou kol za drátěná
a samožřejmě dělat motocykl sportovního charakteru tím,že na něm ohnu řídítka dolu a vejfuky nahoru,zahodím blatníky a nechám původní čopr rám i se svojí geometrií nevznikne nic jiného než maximálně "Cafe-Čopr".
Toť vše.
radúz
 
Příspěvky: 394
Registrován: 22. 12. 2011 00:34

PředchozíDalší

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků