cx 5oo

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

cx 5oo

Příspěvekod duso » 31. 12. 2012 13:52

Zdravím všechny.
Odjakživa se mi líbily staré stroje a tak jsem si nakonec taky jeden pořídil.Je tomu už šest let a byla to Honda cx5oo.Byl to návrat k motorkám po letech a měli to být výlety kochací...ale nakonec jsem ji spíš honil na kratších projížďkách....tak šel pryč kufr rám na kufry ....nakonec mi ji bylo líto jak ji babičku honím a pořídil jsem na to novější klasiku Ducati Monster900.Ale ty staré stroje mi nedají spát....rád bych postavil café a zajímal by mě váš názor na stavbu z toho cx-ka....asi to není ideální kandidát,ale na netu jsem pár pokusů už viděl....díky za názory
duso
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 6
Registrován: 24. 12. 2012 14:47
Bydliště: Orlovice

Re: cx 5oo

Příspěvekod Zbyněk » 31. 12. 2012 18:19

Se neptej a pusť se do toho. To je otázka jako chce se mě čůrat,ale nevím jestli můžu jít čůrat. Dlouho to stejně nevydržíš. http://caferacer.forumotion.com/t134-ho ... cafe-build
Soutěžím o titul nemehlo roku.
Zbyněk
 
Příspěvky: 1721
Registrován: 10. 10. 2009 16:59
Bydliště: Velké Kunětice

Re: cx 5oo

Příspěvekod duso » 1. 1. 2013 18:22

:) Díky za odkaz,už jsem toho na netu viděl dost,ale toto mi uteklo...
Jinak k tomu čůrání...:)Jasně že člověk potřebuje i popostrčit....ale třeba pro zajímavost zadal jsem do vyhledávače to mé CX-ko a ani odkaz to o něčem taky svědčí.
Šťastný Nový rok všem.
duso
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 6
Registrován: 24. 12. 2012 14:47
Bydliště: Orlovice

Re: cx 5oo

Příspěvekod Zbyněk » 1. 1. 2013 19:05

Prostuduj si všech 21 stránek. To fórum z odkazu je velice rozsáhlé,projdi si ho celé. Jak klikáš na jednotlivé stránky 1 až 21,tak nad čísly v liště máš žluté šipky a na ty klikej a máš čtení na hodně dlouho a těch typů motorek co tam je. Myslím,že si tam odpovíš na vše co budeš potřebovat .
Soutěžím o titul nemehlo roku.
Zbyněk
 
Příspěvky: 1721
Registrován: 10. 10. 2009 16:59
Bydliště: Velké Kunětice

Re: cx 5oo

Příspěvekod CX 500 » 2. 1. 2013 16:25

Ahoj kluci,
přesně kvuli CX 500, kterou jsem 31.12.2012 přihlásil jsem se před chvilkou zaregistroval :-)
Po 19 letech za řidítky jsem už jezdil snad na všem a to většinou novějším, ale kafíčko z 30leté "bahení pumpy" :D je pro mě výzva a posun úplně do jiné sféry.
Duso díky za odkaz, Zbyňku hodně zdaru ;)
CX 500
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 6
Registrován: 2. 1. 2013 16:04
Bydliště: Jablonec n. N.

Re: cx 5oo

Příspěvekod akapl » 2. 1. 2013 17:54

Ahoj, i já jsem se sem zaregistroval kvůli CX500 kterou jsem si pořídil 7. listopadu a chystám se na její postupnou přestavbu. Doufám, že nebude nikomu vadit, když sem dám odkaz na cizí fórum, ale objevil jsem studnici informací a návodů týkajících se CX500 a jejích derivátů na http://cx500forum.com/
Samozřejmě není nad pokec v rodném jazyce. ;)
akapl
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 42
Registrován: 3. 12. 2012 21:06
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: cx 5oo

Příspěvekod duso » 2. 1. 2013 23:22

Zdar kluci,no aspoň že tu nejsem sám s tím cx :) To jste se asi na nich ještě ani neprojeli...je to hodná a klidná holka co hodně odpustí a táhne odspodu,ale je dost těžká a vyskoko položený těžiště,no žádný sporťák....ale s tím se ještě poperem...:)
Jinak odkaz na pěknou stavbu
http://translate.google.cz/translate?hl ... F%2Fwww.do theton.com%2Fforum%2Findex.php%3Ftopic%3D13231.20&anno=2
duso
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 6
Registrován: 24. 12. 2012 14:47
Bydliště: Orlovice

Re: cx 5oo

Příspěvekod akapl » 3. 1. 2013 00:08

Je fajn, že je nás tu "pumpařů" víc... Máš pravdu, já na ní ještě nejel (ostatně taky je ještě na německých papírech), ale těžká teda je jak mrcha. Já měl předtím Suzuki GSX-600F a ta vážila zhruba stejně.
Váha je to na co se chci při stavbě zaměřit. Rád bych jí udělal redukční dietu a postupně zrušil centrál a airbox, pořídil malou baterii, vyrobil laminátové blatníky a menší kastlík. Kdyby holka zhubla aspoň deset kilo, bylo by to super. :lol:
Protože nejsem žádnej čahoun, tak chci dostat trochu níž těžiště, aby se mi s ní líp manévrovalo. Plánuju lehce pustit dolů předek v brejlích a pak něco vymyslet se zadkem. V jednom mám ale jasno, nebudu dělat žádné nevratné změny, takže do rámu se řezat nebude... :)
Už jsem nesměle začal se sedlem, rozhodl jsem se pro vlastní tvorbu z laminátu. To originální je hrozně široký a vysoký. Připadám si na něm jako na bejkovi při rodeu.
Prozatím mám téměř připravený kopyto z kartonu, ale ještě nemám hotovou zadní část. Nemůžu se rozhodnout jestli tam bude bobek nebo ho ukončím nějak jinak. Asi si zkusím z polystyrenu vymodelovat víc variant, ale teď na to nemám moc času. Ještě dodám, že to bude dvoumístný stroj, protože má drahá polovička si ráda vyrazí na motorce se mnou.
akapl
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 42
Registrován: 3. 12. 2012 21:06
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: cx 5oo

Příspěvekod Horác » 3. 1. 2013 11:36

Nechci dělat reklamu, oni ji snad ani neporřebují, ale není opravdu jednodušší (a ve finále i levnější) koupit bobek, nádrž, kapotku atd. od MOTOFORZA?
DUCATI Paul Smart 1000LE...to je moje závislost...
Obrázek
Horác
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 2017
Registrován: 25. 9. 2009 19:04
Bydliště: Liberec

Re: cx 5oo

Příspěvekod akapl » 3. 1. 2013 14:15

Ona je zadní část CX500 dost specifická a úprava kupovaného bobku by byla pracnější než tvorba vlastního sedla. Ostatně, bylo by nejjednodušší koupit už hotovou motorku, ale to by pravděpodobně nebyla úplně podle mých představ a navíc bych se tím ochudil o tu radost s její stavbou.
akapl
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 42
Registrován: 3. 12. 2012 21:06
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Další

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků