Nabídka poviného ručení pro veterány...

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod Nikotýn » 5. 3. 2014 23:17

Dellorto píše:Hele já víím, jsem pojišťovák;-) Docela se na to těším. Vše podle zákona a dělám si fotodokumentaci stavu moto i s datama (novinama), abych jim to mohl omlátit o hlavu. Jsem rozhodnutý to klidně dotáhnout až k soudu.... ;)


aha tak to jsem nevěděl ;) každopádně dobře to děláš ;) :)
Nikotýn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 338
Registrován: 2. 12. 2011 13:41
Bydliště: Třebotov

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod Nikotýn » 25. 4. 2014 10:32

Tak tu máme zásadní novinku, konečně se na praktiky ČKP podíval ústavní soud. ;)

Ústavní soud sjednotil judikaturu obecných soudů v oblasti sporů o povinnosti vlastníka vozidla k placení příspěvku do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (§ 24c zák. č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla)

23. dubna 2014

Ústavní soud, Brno, TZ 22/2014

IV. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj JUDr. Vlasta Formánková) dnes vyhověl ústavní stížnosti a zrušil rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 2, neboť jím bylo zasaženo do práva stěžovatele na spravedlivý proces zakotveného v čl. 36 odst. 1 Listiny základních práv a svobod. Obvodní soud v projednávané věci posoudil jako důvodnou žalobu České kanceláře pojistitelů (dále jen ČKP) a uložil stěžovateli zaplacení částky 1.690 Kč, která představovala úhradu příspěvku do garančního fondu České kanceláře pojistitelů za období, ve kterém bylo vozidlo stěžovatele zaregistrováno v Centrálním registru vozidel (dále jen registr) bez uzavřeného pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzv. povinné ručení). Stěžovatel nárok ČKP neuznal a tvrdil, že vozidlo v rozhodném období neprovozoval a ani provozovat nemohl, neboť vozidlo bylo po havárii zcela nepojízdné. Obvodní soud však vzal za prokázané, že vozidlo bylo provozováno, neboť bylo v rozhodném období vedeno v registru (registr přitom údaj o tom, zda je vozidlo provozováno, neobsahuje).

Ústavní soud konstatoval, že právní závěr soudu o tom, že vozidlo stěžovatele bylo provozováno, neměl oporu v provedeném dokazování a je závěrem natolik extrémním, že má za důsledek zásah do práva stěžovatele na spravedlivý proces. Již ze samotné skutečnosti, že je vozidlo vedeno v registru, je sice možno dovozovat, že je vozidlo provozováno (zpravidla tomu tak bude), to nicméně pouze za situace, kdy nebude jeho vlastníkem (provozovatelem) dodatečně prokázán opak. Ústavní soud dále zdůraznil, že lhůta 30 dnů ode dne doručení písemné výzvy ČKP k úhradě příspěvku podle ust. § 24c odst. 4 není „prekluzivní lhůtou“ (propadnou lhůtou), po jejímž uplynutí by již nebylo neprovozování vozidla možno tvrdit a prokazovat.

V projednávané věci se jednalo sice o bagatelní částku a Ústavní soud není běžnou další soudní instancí a jeho úkolem není sjednocování judikatury, nicméně v dané věci přistoupil k věcnému přezkumu rozhodnutí obecného soudu a vyslovil i obecnější závěry. To učinil především proto, že je rozhodovací praxe obecných soudů v řízeních o úhradu příspěvku dle ust. § 24c zákona o pojištění odpovědnosti rozkolísaná (v projednávané věci rozpory v rozhodovací praxi zjistil Ústavní soud dokonce i u různých soudců téhož obecného soudu) a sjednocující judikatura Nejvyššího soudu vzhledem k bagatelnosti sporu neexistuje. Navíc je zřejmé, že nejde o ojedinělý exces při rozhodování obecných soudů, čemuž svědčí i další ústavní stížnosti se stejným předmětem.

Tohle rozhodnutí je velmi zásadní, prostě a jednoduše řečeno ČKP Vám musí dokázat, že jste s vozidlem/ motocyklem jezdili. Opakuju znova už jsem to psal, hlavně jim nic neplaťte pokuď s nimi máte problém. Neb v tu chvilku i když zaplatíte i jen 1Kč jste uznali svůj dluh a máte smůlu. Každopádně budete-li mít problém, písněte či zavolejte, buď pomůžu já, nebo to dám kamarádovi který se s tím každý den zabývá ;) viz.: http://www.stopckp.cz/
Nikotýn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 338
Registrován: 2. 12. 2011 13:41
Bydliště: Třebotov

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod mari » 8. 1. 2015 21:19

ahoj, mohl bych uplatnit pojištění z odkazu na veterána na klasických SPZ?

Příští týden ho budu přepisovat a chci to co nejlevněji pojistit, než s tím půjdu na registr k přepisu.Nebo kdyby měl někdo tip na nějaký co nejlevnější pojištění.Moto je nepojízdné a je otázka, jak dlouho to tak zůstane, jak se znám tak hodně dlouho...:roll:
mari
 
Příspěvky: 46
Registrován: 27. 8. 2012 22:31
Bydliště: Západní Čechy

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod 2stroke » 11. 1. 2015 20:06

mari> přečti si to téma od začátku, ja to pochopil teda tak, že by to mělo jít i na motorku na bílých značkách...
2stroke
 
Příspěvky: 518
Registrován: 3. 7. 2011 20:02

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod mopako » 12. 2. 2015 21:48

Jo, de to. Už to mám od loňska na třech motorkách na klasických značkách a letos dodělám ještě další dvě až je budu na jaře vytahovat z depozitu. Podmíkou je ročník 82 a starší.
mopako
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 688
Registrován: 11. 12. 2010 14:31
Bydliště: Vikýřovice

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod fordcapri » 13. 3. 2015 21:54

veteránem se stává motorka 30 let stará, některé pojištovny dají slevu automaticky některé vyžadují veteránskou testaci,
pro porovníní Ford capri 3.0 rok 82 veteránské (zelené) RZ pojištěno u čsob cena 285kč, kawasaki GPZ 900r rok 85 zelené značky čsob 145kč
Kawasaki GPZ 900r rok 85
Kawasaki KZ 550 rok 80 cafe
fordcapri
 
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 2. 2015 00:42

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod Dančic » 14. 3. 2015 13:07

kolik je limit pro zelené čísla (nebo zkrátka veteránskou testaci)? Potřeboval bych udělat histrickou testaci na auto z roku 1986 kvůli neúnosné pojistce.. limit je 30 let nebo je to na uvážení komisaře?

Jo a jinak - už jsem to tady asi psal, ale u ČPP se mi podařilo udělat pojistky vcelku za pusu - mají 50% slevu pod rok výroby 1980 - jakožto mladé ucho platím ze 750 Fourky 1977 s nejvyšším pojistkným krytím, úrazovým pojištěním i pro spolujezdce a nevím co všechno jenom 650 kč bez jakýchkoli testací a přitom je to zcela plnohodnotné pojištění platné v plném rozsahu i mimo ČR a tak...
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod fordcapri » 14. 3. 2015 14:49

limit je 30 let
musíš počkat rok
Kawasaki GPZ 900r rok 85
Kawasaki KZ 550 rok 80 cafe
fordcapri
 
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 2. 2015 00:42

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod Dančic » 14. 3. 2015 15:10

fordcapri píše:limit je 30 let
musíš počkat rok


díky
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předchozí

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron