Nabídka poviného ručení pro veterány...

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod Zajda_912 » 1. 3. 2014 01:12

Neskutečný. Mohl bych se případně pak odkázat na CR club, i když nejsem členem? Že jsem přes vás našel kontakt? Nebo to nabízí každa ČSOB? Že by si stačilo zajít na pobočku a poptat se? Na motorku z 75 platím cca 700Kč a to s tím vlastně nejezdím
Zajda_912
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 385
Registrován: 21. 5. 2011 20:30
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod Horác » 1. 3. 2014 10:58

Zajda_912> Určitě se můžeš odkázat na tuto nabídku. Platí pro všechny z tohoto fóra.
DUCATI Paul Smart 1000LE...to je moje závislost...
Obrázek
Horác
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 2017
Registrován: 25. 9. 2009 19:04
Bydliště: Liberec

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod StPatrick » 1. 3. 2014 13:06

Hodně zajímavý :) vetoš kterej vlastně je vetoš fyzicky ale členem žádnýho klubu veteránu být nemusíte? Má někdo tušení jak to funguje s autama? Tam vím že se dělaj pořád kontroly a vše musí být 100% origo. Btw: co ten provoz na silnicích co se týče zákona?
StPatrick
 
Příspěvky: 11
Registrován: 22. 2. 2014 05:25

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod LePorelo » 3. 3. 2014 15:45

Zdravím ve spolek
Jako dlouholetý pasivní čtenář se dovoluji změnit v aktivního přispěvatele a přiložit pár vět k tomuto tématu. Doufám, že to nebude bráno jako nepatřičné :oops:
Zvýhodněné pojištění odpovědnosti ... (zkrátka pov. ručení ) pro historická vozidla nabízí řada pojišťoven k čemuž jim stačí prohlášení vlastníka. Lze takto nepochybně ušetřit hrst stokorun leč zajímal bych se velmi důkladně jak bude vypadat plnění v případě pojistné události neb neštěstí nechodí po horách ale po lidech ( 3x tfuj ! )

Zvýhodněné ,, pov.ručení" lze uplatnit i na základě úspěšného provedení tzv.,, Testace vozidla na historickou původnost "
Většina pojišťoven se pak spokojí s cca 1/10 běžné sazby.

Pokud máte vozidlo na standardních RZ -
- rok výroby vozidla musí být 30 a více let
- komise posuzuje primárně historickou původnost ( povinnost absolvovat pravidelně STK zůstává)
( pro majitele CR je důležité vědět, že na vozidle mohou být provedeny úpravy a použity doplňky obvyklé v době výroby vozidla - pochopitelně toto platí obecně a konkrétní úpravy záleží na informovanosti a z té plynoucí tolerantnosti té které komise, prokázat existenci úprav, doplňků atp. je na majiteli testovaného vozidla)
- úspěšně testované vozidlo získává průkaz HV a je zařazeno do národního registru HV
- každoročně je nutné absolvovat ( více či méně formální) retestaci
- o provedení testace můžete požádat každý klub který má oprávnění k testování, nemusíte být členem, nemusíte být místní atp. ( např. jen v Brně jsou hnedle tři takové kluby a ani jinde to nebude problém)

Pokud máte vozidlo na zelených RZ ( tak to už znáte ale pro ty ostatní )
- platí v podstatě totéž co pro vozidla na černých RZ
- odpadá povinnost pravidelných STK a je nahrazena povinností každoročního re- testování
- testování a retestování provádí pouze krajská testační komise a to v četně prohlídky technického stavu vozidla

Vše uvedené platí pro auto - moto. Provoz vozidel není nijak (!) omezen.

Nevýhodou získání průkazu HV je ( asi) vyšší fin. náročnost oproti nabídce pojištovny
Výhoda držení průkazu HV se projeví až v okamžiku likvidace takové pojistné události která nevznikne vaší vinou. Vaše vozidlo se držením průkazu HV přesunuje z kategorie ,, staré,amortizované vergl s nulovou hodnotou " do kategorie ,, HV" vaše vyjednávací pozice je tak rázem zcela jiná.
Takže stručně asi tak
LePorelo
 
Příspěvky: 11
Registrován: 3. 3. 2014 11:05

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod cafe racer » 3. 3. 2014 21:23

Leporelo diky za osvetleni teto problematiky.Nedavno jsem zaslechl zvesti,ze maji byt nejake zmeny co sa tyka depozitu,ze snad maji v planu i odhlasovat vozidla ktere jsou v depozitu delsi dobu.Nevite o tom nekdo neco blizsiho?Ja tam toho mam docela dost uz par let kvuli tomu tunelu zvanemu CKP a nerad bych neco prosvihl.
Opravy a servis motocyklů BMW --- Zlínský/Trenčiansky kraj
cafe racer
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 814
Registrován: 29. 12. 2009 20:55
Bydliště: Pitin

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod Nikotýn » 3. 3. 2014 21:36

klucí kdyby kdokoliv z vás měl problém s ČKP tak mě písněte a je to vyřešený, kamarád už dokonce založil agenturu a bojuje s nima legálně a má 100% úspěch. Nemají totiž ze zákona prakticky na nic nárok, tak proboha jim nic neplaťte ;)
Nikotýn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 338
Registrován: 2. 12. 2011 13:41
Bydliště: Třebotov

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod Dellorto » 5. 3. 2014 11:04

Nykotýne, to mě čeká v blízké době... Dodělávám Sachse, kterého jsem koupil od synátora, který si myslel, že bude mít na to postavit CR. On ho koupil už z části rozebraného od jednoho, co si to myslel také.... :roll: Takže je to odhlášené na synka a dva roky to nemá zaplacenou pojistku, protože to je rozebrané a nejezdí to. Z toho samého důvodu, nebylo možné udělat evidenčku a moto přihlásit a TP odevzdat do depozitu. Takže jak to dodělám, sjednám pojistku, udělám evidenčku (STK ) a přihlásím to. No a hned potom mě budou masírovat z ČKP. To je největší zlodějský spolek, státem schválený od 89!!! :evil:
I' m not a biker, I´m a motorcyclist
Dellorto
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 800
Registrován: 23. 6. 2010 10:52
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod Nikotýn » 5. 3. 2014 11:53

no problema tak jak se ozvou hnedle se domluvíme ;) ani korunu hlavně, jak to zaplatíš je to nevymahatelný zpátky ;)
Nikotýn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 338
Registrován: 2. 12. 2011 13:41
Bydliště: Třebotov

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod Dellorto » 5. 3. 2014 14:14

Hele já víím, jsem pojišťovák;-) Docela se na to těším. Vše podle zákona a dělám si fotodokumentaci stavu moto i s datama (novinama), abych jim to mohl omlátit o hlavu. Jsem rozhodnutý to klidně dotáhnout až k soudu.... ;)
I' m not a biker, I´m a motorcyclist
Dellorto
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 800
Registrován: 23. 6. 2010 10:52
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Nabídka poviného ručení pro veterány...

Příspěvekod Jirka » 5. 3. 2014 14:32

Dobře to děláš Petře. Takhle se na ně musí.
Je úplně nepochopitelný, že to mají posvěcený státem okrádat lidi. Jak můžou vymáhat povinný ručení za stroje, které absolutně nemůžou způsobit jakoukoliv škodu protože nejsou provozovány nebo jsou jako ten tvůj rozdělaný.
V normálním státě nemožný, ale u nás všecko možný :x :x
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

PředchozíDalší

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 15 návštevníků