Nastal čas bojovat s STK

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Re: Nastal čas bojovat s STK

Příspěvekod 2stroke » 8. 9. 2016 21:46

Njn, veteránské - nemám s tím zadnou zkušenost - prý existuje něco, čemu se říká dobová úprava, ale jestli by to dali mě, když mam nadrz z mědi :-/...bílé značky jsou bile značky, kdyby to z těch zelených šlo vrátit aspoň zpátky na ty bílé...jen menší info pro pobavení - mám v TP zapsán špatny rozměr kol - volal jsem do Suzuki - nejdřív že neexistuje, výrobce si u tak starého stroje nevede již žádné informace, poté po menším nalehani se pan koukl do katalogu ND a podle VIN zjistil skutečný rozměr kol - ano pane klidně zapíšeme, ale bude vas to stat 5 tycek a chci tu motorku vidět v origo stavu - no to půjde dost těžko když je přestavěna...tak už pomalu reším, že si dovezu z De jeste jednu stejnou moto a rovnou raději na drátech...
2stroke
 
Příspěvky: 518
Registrován: 3. 7. 2011 20:02

Re: Nastal čas bojovat s STK

Příspěvekod Nikotýn » 12. 9. 2016 13:13

já jo, udělal jsem na veteránský GS750 a úplně v pohodě, teď dělám T3 Doku a taky to vypadá že to dopadne v klídku. Nádrž by jim nevadila si myslím a dá se vždy polepit ;)
Nikotýn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 338
Registrován: 2. 12. 2011 13:41
Bydliště: Třebotov

Re: Nastal čas bojovat s STK

Příspěvekod 2stroke » 12. 9. 2016 20:52

Asi se za tebou zastavím na pokec ;)
2stroke
 
Příspěvky: 518
Registrován: 3. 7. 2011 20:02

Re: Nastal čas bojovat s STK

Příspěvekod Nikotýn » 13. 9. 2016 09:16

no tak joooo :D
Nikotýn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 338
Registrován: 2. 12. 2011 13:41
Bydliště: Třebotov

Re: Nastal čas bojovat s STK

Příspěvekod rez » 14. 9. 2016 16:19

...zajímal by mě výsledek toho "bojkot STK srazu" ...byl tam někdo? ...stalo se něco? ...ledy se pohnuly? ...může někdo kdo tam byl poreferovat co a jak? 2stroke víš něco? díky
rez
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26. 4. 2011 08:22
Bydliště: Staré Město u Uherského hradiště

Re: Nastal čas bojovat s STK

Příspěvekod 2stroke » 14. 9. 2016 23:16

Koukni se na motorkáře...je tam o tom článek...z budovy MD vylezl mluvčí, který sdělil, ze veškerou buzeraci mají motoristé oznamovat emailem apod. přímo MD CR, že se tím budou zabývat :lol: a dale ze MD CR rozhodně nestojí za výrazným zpřísněním kontrol na STK, ze je to vlastní iniciativa techniku...cca 2 dny na to se proti tomu ohradily STK, ze oni nic a za vším stojí MD CR :lol: ...takže asi tak...slovy klasika - naprosto o ho.ne :roll: ...chlapci, asi to skončí tak, ze budem jezdit všichni na zelené značky ( resp. ti co splní 30 let staří) nebo si sezenem druhou moto v origo stavu jen pro STK...
2stroke
 
Příspěvky: 518
Registrován: 3. 7. 2011 20:02

Re: Nastal čas bojovat s STK

Příspěvekod Skalik » 27. 9. 2016 14:47

Přihlášení moto/auta v zahraničí jedině přes firmu. To znamená si v PL/DE založit tamní obdobu s.r.o. a motorku napsat na firmu. Na sebe jakožto občana ČR to nepřihlásíte a když tak to bude v rozporu s naším zákonem.
Skalik
 
Příspěvky: 1
Registrován: 24. 8. 2016 12:33

Re: Nastal čas bojovat s STK

Příspěvekod esomann » 7. 11. 2016 19:49

Chystá se novela zákona o platnosti- uznávání STK v celé Evropské unii. To by byla snad jediná pozitivní věc od těch kašparů z Bruselu.
Teoreticky si potom může člověk zajet na STK "ven" , třeba do Německa, Polska .. Tam zatím neřeší úplné kraviny.
Ovšem musí motorka vypadat. Nějaké amatérské stavby a různé hrůzy neprojdou ani tam.
Stavěl jsem celou motorku úplně od základu t.j. včetně vlastního rámu, šla do Anglie SVA test úplně v pohodě . DVLA normálně zaregistrovalo. Chlápek v pohodě jezdí. Ale Anglie je v tomto směru hodně specifická.
Dovoz zpět je také problematický, protože i když je vozidlo registrováno v jiném členském státě, nemusí se při dovozu tato věc vůbec zohlednit. Národní zákon o provozu mot. vozidel je nadřazen v tomto případě unijnímu. ( škoda, že zrovna tady se to dodržuje)
esomann
 
Příspěvky: 7
Registrován: 8. 2. 2011 00:58

Re: Nastal čas bojovat s STK

Příspěvekod mikifelix » 27. 11. 2016 17:40

[quote="esomann"]Chystá se novela zákona o platnosti- uznávání STK v celé Evropské unii.


to oni chtějí jen uznávat dovoz, pokud tě zaznamenají v čr tak stk jen v čr,


proč bojovat s STK třeba v holansku se s motorkama na stk nechodí vůbec a je klid stk na motorky zrušit, nevím jak je velká amerika a je tam asi hodně milionů motorek lidí i aut, když se sezptáš kam jet na stk tak to nevé, protože tam takové buzerace neřeší
mikifelix
 
Příspěvky: 11
Registrován: 23. 11. 2016 20:49
Bydliště: strážnice

Re: Nastal čas bojovat s STK

Příspěvekod mikifelix » 27. 11. 2016 18:10

moje motorka je v česku skoro 15 let v techničáku je zapsán jiný model, jiný výkon, rozměr pneu je předu i vzadu stejný bohuže kolo je 18 a vzadu 16 to kolo 18 tam ani technicky nejjde dozadu dát

toto všechno sprasil úředník nikomu to nevadilo a ted je to předmětem buzerace, celkové to je jedna velká katastrova, třeba ve středu jsem objednával díly na opel frontela B, no techničáku píšou A to je naprosto jiný model, další bordel co dělají úřednící tak za úplatky omlazují auta pak se v tom ani prase nevyzná, stane se že auto se v tom roce ani nevyrábělo, nebo vin na amerikách tem se to dokastle ani nerazilo a ted chce úředník vin kastle fotku,

je potřeba se zamyslet k čemu to je jednou za dva roky zbuzeruje stk motorkáře a policajt zbuzeruje motorkáře kvůli dokladům a žárovce, k čemu to přispěje sníží to nehodovost úmrtí, podle mě nic šikana k ničemu
mikifelix
 
Příspěvky: 11
Registrován: 23. 11. 2016 20:49
Bydliště: strážnice

PředchozíDalší

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron