Honda CB 500 atd

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod Bizon » 2. 2. 2014 12:44

Stevan díky konečně někdo kdo pochopil o co mi jde...jdu kouknout na navrhovanou mašinu....A musím doplnit obří dík přesně něco takové jsem hledal, ale bohužel v produkci od 90 no spíše 70tého :-D nemám vůbec žádný přehled a těch motorek je tolik...pokud by ještě někdo měl podobný tip byl bych velice rád.
Bizon
 
Příspěvky: 14
Registrován: 1. 2. 2014 16:24

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod mm-art-airbrush » 2. 2. 2014 12:58

Což to tu asi všichni vědí, ale to budeš muset začít od absolutního základu- rýsovacího prkna a mít kolem sebe hromadu chytrých lidí,abys něco takového dokázal vyrobit. K tomu roky času a k těm30.000 přidat alespoň dvě nuly. Je tolik jiných možností jak ukojit svou touhu po motocyklu stylu Café-Racer, jednodušeji, rychleji,..

Edit: jo, GS500 bude určitě lepší základ,alespoň co se týče motoru.
Tak hodně štěstí, síly a chuti do práce. :)
mm-art-airbrush
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 25. 1. 2010 10:28
Bydliště: Tábor

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod Bizon » 2. 2. 2014 13:10

mm-art-airbrush a furt mi budeš vnucovat něco co nechci :-D já nevím baví tě to? Já stylovou motorku na které si jezdím pro radost mám a to jawu péráka a to jak "kolečko" na kdejaké ježdění tak i naleštěného Janečka. Když se chci provětrat vytáhnu si 350 Bizona. A teď chci motorku z moderní produkce neb ono to přece jenom přes všechny patentní úřady, normy a emise trošku někam pokročilo. Ale chci si ji postavit sám podle sebe neb nebudu brát např. toho Royal Enfielda abych ho stejně odstrojil a udělal po svém. Nebudu stavět Café-Racer budu stavět svoji motorku. A jinak výsledná cena je hlavně odrazem času tedy pokud svůj čas přepočítáš na peníze tak já ne mě to tedy tolik stát nebude.

Jo díky gs500 už je v seznamu na důkladné prozkoumání, kdyby vás napadla ještě nějaká mašina tak sem sní. Jinak vím že to nebude postavené za rok, ale doufám že chuť mi vydrží i po koupi motorky a jinak šikovné lidi já kolem sebe mám a hlavně kteří mají vybavení a nebojí se toho :-D tedy myslím že to nějak zvládneme i když třeba náš poslední kousek (avšak auto) se právě rozlomil kdesi v poušti...no hold i to se stává :-)
Naposledy upravil Bizon dne 2. 2. 2014 13:19, celkově upraveno 1
Bizon
 
Příspěvky: 14
Registrován: 1. 2. 2014 16:24

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod stevan » 2. 2. 2014 13:19

vincent-motorcycle-3.jpg
DSC_3653.JPG
DSC_3806.JPG
Nebo další možnost pokud se opravdu cítíš tak neřeš tyhle o kterých byla řeč, ale pust se do stavby repliky jednoho z nejkultovnějších motocyklů né Enfíld,ale Egli Vincent..Jak na to? Sse z Radůzem ten ví nejen o Laverdách to co nikdo v čechách,ale i o Egli a ty rámy replikuje Opravdu skvěle,ale pozor bud slušný neb je to starší muž a některé výroky zdejších stavitelů mu na pevnosti nervů nepřidaly/čemuž se nedivím) a tak bys mohl dostat klidně kladívkem do hlavy!!!Pak potřebuješ virágo-vlastně TR1 neb Vincent a kardan k sobě fakt nejdou.A věřmi,že by to byl opravdu krásný motocykl já mám tuto představu v hlavě už několik let bohužel mám tolik jiných strojů a tolik práce :( :( Jen bych ctěl říct,že tuto představu nemám jen já,ale takových Virago-Vincentů se staví ve světě více,některé nepovedené-nedotáhlé detaily,ale i velmi povedené a už nyní krásné...Tak začni!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
stevan
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 524
Registrován: 25. 9. 2009 21:35

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod mm-art-airbrush » 2. 2. 2014 13:21

Bizon píše:mm-art-airbrush a furt mi budeš vnucovat něco co nechci :-D já nevím baví tě to? Já stylovou motorku na které si jezdím pro radost mám a to jawu péráka a to jak "kolečko" na kdejaké ježdění tak i naleštěného Janečka. Když se chci provětrat vytáhnu si 350 Bizona. A teď chci motorku z moderní produkce neb ono to přece jenom přes všechny patentní úřady, normy a emise trošku někam pokročilo. Ale chci si ji postavit sám podle sebe neb nebudu brát např. toho Royal Enfielda abych ho stejně odstrojil a udělal po svém. Nebudu stavět Café-Racer budu stavět svoji motorku. A jinak výsledná cena je hlavně odrazem času tedy pokud svůj čas přepočítáš na peníze tak já ne mě to tedy tolik stát nebude.


Já nikomu nikdy nic nevnucuji, opravdu mě to nebaví, proto to nedělám, jen řeknu občas svůj vlastní názor k něčemu o co se trošinku snažím zajímat.
To, že nechceš stavět Café-Racer jsi měl napsat hned na začátku, nebyl by tu takovýto rozruch :D
Teď už víme, že si prostě chceš postavit moderní motorku dle svých představ ;) a s "Café" to nemá nic moc společného. NERÝPU ;)
mm-art-airbrush
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 25. 1. 2010 10:28
Bydliště: Tábor

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod Bizon » 2. 2. 2014 13:33

Ach pardon tak to jsem netušil, že až tak markantně trváte na svém stylu. Vědět to tak to napíšu neb mě fakt dohadování přes net taky nebaví. Myslel jsem, že jako cafe-racer nadšenci také shazujete ze svých motorek váhu a zvyšujete výkon proto jsem se tady vyslovil, ale jak vidím dneska už je to jen o napodobování toho co tu už bylo(nic ve zlém, motorky zde má mnoho lidí skutečně pěkné). Jinak Egli Vincent je skutečně nádherný stroj, ale stavět jeho variaci nemám v plánu. Mám spíš v plánu zkusit postavit něco s rámem stylu čz 500.
Bizon
 
Příspěvky: 14
Registrován: 1. 2. 2014 16:24

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod mm-art-airbrush » 2. 2. 2014 13:47

I tak ti přeji šťastnou ruku ve výběru a při práci. ;)
Jdu něco dělat, kecat-psát mě zas tolik nebaví :)
Ahoj
mm-art-airbrush
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 25. 1. 2010 10:28
Bydliště: Tábor

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod stevan » 2. 2. 2014 14:00

dscf0212.jpg
rcb1000.JPG
GGReplica-01.jpg
img_491715_14338216_0.jpeg
Není problém ani tohle klidně tí dám odkaz na pár kamarádu z francie co staví tyhle motocykly a na jejich forum:Ty rámy dělají skvěle já sám mám rozdělanou Hondu cbr 1000F a také to není klasické cafe,ale musí to mít styl a urověn!!Netval bych na škatulkování a názvech i tady je spoustu cafe racerů ,které jsou spíš hořký čaj,ale to musí pochopit jejich stavitelé..Tohle trvá roky a né každý to umí..Nech se inspirovat Yamaha FJ ,Honda CB,Kawasaki ZRX a to poslední bude ta cbr 1000F..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
stevan
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 524
Registrován: 25. 9. 2009 21:35

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod Čurda » 2. 2. 2014 14:29

....Jinak líbí se mi a budu se to snažit co nejvíc dotlačit do stylu Royal Enfield Bullet nebo Classic.
..... chci si postavit variaci hondy CB1100 z hondy CB500 r.1995
.........Mám spíš v plánu zkusit postavit něco s rámem stylu čz 500.
podívej nejdřív si ujasni co si vlastně předsatvuješ páč z tohodle to neni zcela jasný...asi něco jako klasickou motorku????
nebral bych na to cb ani gs ale třeba to virago ,ale spíš XS , XBR , oboje koupíš na drátech
tady toho je hromada
http://www.tipmoto.com/
http://www.motoinzerce.cz/#__utma=1.689 ... k=74828690
http://motorky.bazos.cz/
čestný držitel ocenění BRAMBORA ROKU 2010
Čurda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1989
Registrován: 25. 9. 2009 20:48

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod Zbyněk » 2. 2. 2014 19:16

Jsem tu chvíli nebyl a jak se to zde rozjelo. :( Bizon kup si to GS 500 se stříbrným motorem,rám GS 400,450 a dodělej zbytek k obrazu svému. Do nějaké slušné ceny se určitě vejdeš.A ještě je to Suza řadově dvouválcová, dvouventilová,bytelná,poměrně lehce tunitelná. Omrkni motorcyclespecs.co.za,tam je máš vyobrazené. Tak do toho. ;)
Soutěžím o titul nemehlo roku.
Zbyněk
 
Příspěvky: 1721
Registrován: 10. 10. 2009 16:59
Bydliště: Velké Kunětice

PředchozíDalší

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron