Honda CB 500 atd

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod Zajda_912 » 2. 2. 2014 19:17

Tohle vlákno vypadalo, že tu bude sranda.
Autorovi bych akorát doporučil, aby se choval trošku slušně, protože tady panuje docela fajnová atmosféra, tak škoda to měnit.
Zajímalo by mě, co teda chce vlastně stavět. Je rozdíl mezi stylem alá CB1100 a silný řeči o zbabělejch výrobcích, který kálej na výkon a na straně druhý něco s klasickým motorem okolo 500ky a rámem typu ČZ 500.
Na jedný straně to vypadá jako snaha vymlátit co největší funkčnost z čehokoliv, výkon a touha po vlastní konstrukci. Což je prostě pouštění se do vědy. Umět rýsovat je možná tak základ. Brácha je inženýr strojař, já zas na vejšce studuju materiály (chemicko technologický zaměření) často a dlouze diskutujem a vymejšlíme všechno možný, troufám si říct, že do toho maličko vidim, a osobně říkám, že bych se do toho nepouštěl. Ale už jsme mnohokrát četli, že sereš na to co by kdo z nás osobně dělal.
Na straně druhý to s klasickým motorem a rámem alá ČZ500 vypadá jako touha postavit si prostě nějakou hezkou motorku podle svejch představ, na výkonu ani tak nesejde (protože při vysokým výkonu by se ti to nejspíš rozlomilo, pokud teda nemáš nějakou tu konstruktérskou strojařskou praxi), hlavně aby vypadala podle mejch představ a budu smířenej s tím, že to budu řešit a dolaďovat takříkajíc zachodu. Tak bych se bejt tebou spíš pro rady obrátil na lidi, který stavěj čopry, protože o to tam jde. Aby to vypadalo, mělo styl a funkce trošku stranou. Tam si rámy stavěj běžně. chce to hlavně ohejbačku, nějakej hardtail a počítá se s tím, že to jde nějak empiricky odhadnout, super výkony se od toho totiž nečekaj.
Zkrátim to, prostě se ptám, jak a co z toho teda má nakonec vzniknout? Jak to vidíš a kam to chceš směřovat?
Naposledy upravil Zajda_912 dne 2. 2. 2014 19:23, celkově upraveno 1
Zajda_912
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 385
Registrován: 21. 5. 2011 20:30
Bydliště: Hradec Králové

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod nevo7 » 2. 2. 2014 19:23

Bizon: Musíš to mať v sebe, vedieť, že niečo vieš spraviť, baví ťa to a potom sa do toho pustiť. Tu ti už tak skôr poradíme, že čo ako, čo vymeniť, čo nie, ale mám pocit, že už sa nevieš na začiatku pohnúť /kopu takých típkov je aj na motoride.sk, niečo by tunovali, ale nevedia čo a verím, že nevedia ako, nemajú k tomu potrebné vecičky/.
Ak ide o motorku, ak sa ti ľúbi hliníkový rám, prečo nie? CB500 je v pohode, potom aj novšia CBF500, GS500 je podobné. Ďalej tu je GPZ500 od Kawasaki v tom stýle. Prípadne ER-5. Treba si vybrať tu svoju vysnívanú a neľutovať, že sa niečo na nej zmení, keď chceš tuniť, tak do toho /originál nechaj zberateľom/. Pozeraj obrázky na nete, prípadne stavby tu a budeš vedieť čo chceš a potom už len šikovné ruky a pustiť sa do toho. :idea:
Každy je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Jawa 3.5 63X Racer, XJ600 S.T. v príprave
nevo7
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 462
Registrován: 12. 11. 2012 15:56
Bydliště: Nová Dubnica, SR

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod Waclav » 3. 2. 2014 11:28

Jsem se po ránu docela pobavil.. ;)

Ale ono se to postupně vytříbí.. Jen s tím CB500 jsi možná nezačal úplně šťastně..určitě se vyplatí kouknout po vhodnějších strojích..zvlášť pokud to má být moto na efekt. (viz první dotaz). (Stálo mi v garáži skoro 10let a nakonec se prodalo v naprostém originále).
Tím bych začal. A pak si říct, co vlastně chci..potom to všechno půjde snáz. A poradit tady lidi umí..to zas jo.

Simulace v SW je dobrá, ale cesta od PC k železu taky potřebuje svoje..
"Chytrému napověz, hloupého.. "
Waclav
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 662
Registrován: 7. 10. 2009 10:18
Bydliště: Tišnov

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod Dellorto » 3. 2. 2014 15:50

Tohle vlákno mi přijde jak špatný vtip! :roll: Někdo tu s prosbou o radu začně se slovy ..." v moderních moto se nevyznám a chtěl bych něco do stylu Enfield..." pokračuje v možnostech přestavby CB na chlazení vzduchem :lol: , ke konstrukci vlastního motocyklu, plkajíc o technologických znalostech v řádu vysokoškolského profesora. A ještě nás tu na fóru všechny urazí kostatovaním, že jsme sice možná šikovný, ale taky zřejmě tupí, když nejsme schopni porozumnět jeho megalomanské vizi ze sfér scifi, kterou snad ani není možné myslet vážně.

A Vám se kolegové divím, že jste ochotni věnovat jakýkoli svůj čas naprosto neplodnou a nic nepřinášející debatou s autorem těchto blábolů. Je marné snažit se dávat rozumné návrhy někomu, jehož mozek evidentně pracuje v nám zcela nedostižných a nepochopitelných dimenzích.

Slovy klasika slušnou formou - nemá smyslu házeti perly vepřům.
I' m not a biker, I´m a motorcyclist
Dellorto
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 800
Registrován: 23. 6. 2010 10:52
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod mm-art-airbrush » 3. 2. 2014 17:43

Já se snažil pomoci. :?
mm-art-airbrush
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 25. 1. 2010 10:28
Bydliště: Tábor

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod stevan » 3. 2. 2014 19:02

..a já snad nééé? :oops:
stevan
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 524
Registrován: 25. 9. 2009 21:35

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod Čurda » 3. 2. 2014 21:58

a stejně je to plat prtný :lol: :lol:
čestný držitel ocenění BRAMBORA ROKU 2010
Čurda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1989
Registrován: 25. 9. 2009 20:48

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod Bizon » 8. 2. 2014 10:10

Lidem co mi zde doporučují abych se choval slušně bych doporučil aby si přečetli pořádně všechny příspěvky na mě směřované a to hlavně od uživatele Čurda jehož nick velice dobře asociuje k tomu co si o něj myslím a nepřispěl do diskuze jediným vhodným příspěvkem. Všem ostatním děkuji i když teda nevím čím jsi se snažil pomoci i ty mm-art ale aspoň jsi zůstal u svých příspěvků slušný oproti Čur....
A Stevan jež byl první kdo mi navrhl nějakou kloudnou moto a nekafral o tom co jde nejde ještě speciální dík. Rozhodně nehodlám nabourávat nějakou místní pohodu pouze se k lidem chovám tak jak oni ke mě.
Pokud se vám zdá, že nevím co chci tak to bude tím že rozhodně nehodlám úplně pošlapat styl motorky v jakém ji vyrobil výrobce a tedy podle typu zde doporučeného se přizpůsobím. Tedy když jsem sem přišel neměl jsem v plánu to házet na rám od ČZ500 ale k doporučené moto mi prostě sedí a tedy proč ne. O mé technologické zázemí se nestarejte v dotazu nikde nebylo jak je co složité udělat, ale dotaz od jaké moderní moto se odpíchnout a co z ní můžu všechno shodit neb bych chtěl dostat motorku na co nejnižší váhu.
Bizon
 
Příspěvky: 14
Registrován: 1. 2. 2014 16:24

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod Bizon » 8. 2. 2014 10:29

A jinak ano lehkou narážku na místní stavitele jsem měl, ale to se týkalo jen toho, že jsem tu šel s představou cafe racer=moto postavené na obratnost a váhu-výkon...a mám pocit že se to tu nějak vůbec neřeší a je důležitější jaký to má vzhled sedla atd...neb já bych rád věděl kolik třeba získám váhy když shodím z moto věci jako blinkry, blatníky, říznu rám těsně za sedlem, sedlo vyměním za co nejlehčí, výfuk taky a co všechno je kolem motoru "navíc". Až tohle holé moto bych si rád překreslil do simulátoru abych mohl vhodně navrhnout rám nebo abych měl s čím případně zajít za staviteli.
Bizon
 
Příspěvky: 14
Registrován: 1. 2. 2014 16:24

Re: Honda CB 500 atd

Příspěvekod JirkaJ » 8. 2. 2014 11:29

Se divím že tohle vlákno admin dávno nesmazal.

Pro představu moje R80 jsem dostal na pohotovostní hmotnost 177 kg z původních 210 kg. Očesal jsem i takové drobnosti jako starter s baterkou. Na druhou pro lepší jízdní vlastnosti mám těžší vidlici a zadní tlumič. Záleží taky z jaké motorky se vychází - R80RT váží 227 kg jenom kvůli kapotáži navíc.

Ve tvém odlehčovacím seznamu nevidím neodpružené hmoty. Ty jsou hodně důležité pro ovladatelnost a pohodlí.

Tohle všechno by ti přeci bez odmlouvání řekl simulátor. Tak proč se stresuješ na tomhle fóru?
JirkaJ
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 792
Registrován: 2. 10. 2011 18:06
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron