jawa 50 mustang exportni kousky

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Re: jawa 50 mustang exportni kousky

Příspěvekod nevo7 » 15. 4. 2014 17:14

radúz píše:....všeobecně platí,že na 1kg řidiče to chce alespoň 10ccm objemu motoru....


Pekná veta, ale to znamená, že by som aj z japonca potreboval tak Bandit 1250 a mám len 600vku :D .

Krteek: Lamináty mám aj ja z motoforza. Škoda, že to vyrábajú tenšie, ako sú originál plásty od výrobcov moto. Hrúbka tak 1-2 mm. Mám polokapotáž a prvotné uchytenie ju trepalo vo vetre pri jazde. Chce to spevniť. Čiže komplet kapotáž na moto bude chcieť výrobu dobrých úchytov, aby to bolo pevné. To isté je aj so sedlom. Síce mám bobek len, ale pod neho som dal dosku a spolu to je prišróbované na návarky krížom cez kostru na motorke. Treba kúpiť, čo sa Ti ľúbi a prispôsobiť. Ale keď máš šetriť, tak radšej urob naháča, za tie srandičky z motoforza dáš v kľude 200 eur a za to môžeš rozobrať tu jawku, preleštiť, vymeniť nejaké diely, možno radšej kúpiť pekné neškrábnuté výfuky.
Je to na tebe, ale keď sa do toho pustíš vo veľkom záujme, v kľude aj babetta pri prestavbe scucne 800 eur /čo vládze majiteľova peňaženka ;) /.
Každy je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Jawa 3.5 63X Racer, XJ600 S.T. v príprave
nevo7
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 462
Registrován: 12. 11. 2012 15:56
Bydliště: Nová Dubnica, SR

Re: jawa 50 mustang exportni kousky

Příspěvekod Zajda_912 » 15. 4. 2014 20:13

krteek píše:Tak na necem se to naucit musim a navic jeste studuju, takze to hodně záleží na rodicich :/


Ttuhle větu nechápu :roll:
Taky studuju, ale co se motorek týče na rodičích záleží jen to, jestli mi nechaj ty 3 stroje stát v garáži, nebo ne
Zajda_912
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 385
Registrován: 21. 5. 2011 20:30
Bydliště: Hradec Králové

Re: jawa 50 mustang exportni kousky

Příspěvekod krteek » 15. 4. 2014 20:33

Zajda_912 píše:
krteek píše:Tak na necem se to naucit musim a navic jeste studuju, takze to hodně záleží na rodicich :/


Ttuhle větu nechápu :roll:
Taky studuju, ale co se motorek týče na rodičích záleží jen to, jestli mi nechaj ty 3 stroje stát v garáži, nebo ne


No tak to chápeš moc dobře, protože kdybych dotáhl nějaké staré CB tak nevím nevím co by na tořekli :cry:
krteek
 
Příspěvky: 9
Registrován: 8. 4. 2014 15:06

Re: jawa 50 mustang exportni kousky

Příspěvekod JirkaJ » 15. 4. 2014 20:40

Jeslti s tím fichtlem chceš i jezdit, tak je to s tvojí postavou holý nesmysl. Škoda snahy a peněz.
JirkaJ
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 792
Registrován: 2. 10. 2011 18:06
Bydliště: Praha

Re: jawa 50 mustang exportni kousky

Příspěvekod krteek » 15. 4. 2014 20:52

A tak co by jste doporučili na začátečnickou přestavbu?
krteek
 
Příspěvky: 9
Registrován: 8. 4. 2014 15:06

Re: jawa 50 mustang exportni kousky

Příspěvekod Zbyněk » 15. 4. 2014 20:58

Soutěžím o titul nemehlo roku.
Zbyněk
 
Příspěvky: 1721
Registrován: 10. 10. 2009 16:59
Bydliště: Velké Kunětice

Re: jawa 50 mustang exportni kousky

Příspěvekod Standa H. » 15. 4. 2014 22:41

krteek píše:
Zajda_912 píše:
krteek píše:Tak na necem se to naucit musim a navic jeste studuju, takze to hodně záleží na rodicich :/


Ttuhle větu nechápu :roll:
Taky studuju, ale co se motorek týče na rodičích záleží jen to, jestli mi nechaj ty 3 stroje stát v garáži, nebo ne


No tak to chápeš moc dobře, protože kdybych dotáhl nějaké staré CB tak nevím nevím co by na tořekli :cry:


Jen si to staré CB přitáhni, když máš tu možnost. Musíš jít trochu proti systému jinak z tebe bude další vůl z davu. A na studium se nevymlouvej, je to jedno z nejlepších období tvého života (teda u mě to tak je). ;)
Motorky pryč: Honda CX500C 1982, Cagiva-ČZ 125 Roadster, Triumph T100 Bonneville 2002, BMW R65 1981, Honda CB125T 1973
Motorky doma: Honda CB550FK 1979, Yamaha SR500 1980, Honda CB500T 1976, Yamaha TX500 1975
Standa H.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27. 12. 2010 17:29
Bydliště: Havl. Bord

Re: jawa 50 mustang exportni kousky

Příspěvekod kokabura » 16. 4. 2014 00:05

ja ti taky napisu jak sem zacinal jo? mel sem vizi nemel sem stroj, kdyz sem nekam napsal co a jak bych si predstavoval vzdy mi bylo vysvetleno, ze to co chci je k nicemu, nebude to fungovat, ze o tom stavba neni a ze to vlastne nepotrebuju a podobny zblepty.. ono totiz jakmile polozis neodborne formulovanej dotaz hned to prilaka odborniky;)
1) stavis si to pro sebe takze i kdyby to melo jezdit 20cet a jen rovne tak je kazdymu prd potom proc to tak je.. je to tvoje masina ty sis to tak udelal a tobe musi delat radost
2) mas/budes mit doma fichtla? tak se do toho pust.. na fichtlech se jezdi i zavody.. druhy prispevek ti odpovedel.. stejne se ti to nepovede napoprve.. tak proc az te to prestane po neuspechu bavit, by ti mela stat v garazi motorka za hromadu penez..(nemusi to tak byt, pripadne te neuspech nakopne k ceste dal;) nebo se ti to proste povede ) rozhodne s tim nic nezkazis ani neztratis (1000,- jako porizovaci naklad na stroj).. pokud nekoupis polotovary viz ta forza..
ps: taky sem studoval, konicku mam vic a rozdelit mezi vse omezenej rozpocet neni jen tak..
3) co sem se na forech naucil ptej se presne na jednu jedinou vec, stroha nebarvita otazka.. nesmi byt zavdano diskuzi na jine detajly..
v jaky fazi sem tedka ja? mam motorku
v ramci casu se v tom stouram a stavim si presne takovej paskvil aby az si na to sednu tak abych mel radost z toho ze to je nepohodlny a pro mnohy nepochopeny;) o tom to je nikdy se nezavdecis vsem.. vsak si precti odborniky diskutujici pod stavbama od ruznej dilen/lidi ze sveta..
kokabura
 
Příspěvky: 40
Registrován: 19. 5. 2013 11:36

Re: jawa 50 mustang exportni kousky

Příspěvekod Zajda_912 » 16. 4. 2014 01:09

krteek píše:
Zajda_912 píše:
krteek píše:Tak na necem se to naucit musim a navic jeste studuju, takze to hodně záleží na rodicich :/


Ttuhle větu nechápu :roll:
Taky studuju, ale co se motorek týče na rodičích záleží jen to, jestli mi nechaj ty 3 stroje stát v garáži, nebo ne


No tak to chápeš moc dobře, protože kdybych dotáhl nějaké staré CB tak nevím nevím co by na tořekli :cry:


A kdyby vyhodili z garáže? Nějaký to místo se vždycky někde najde
Když jsem poprvé oznámil, že si koupim motorku, bylo mi řečeno že nedostanu ani korunu kapesnýho (bylo mi 15) abych nebyl sponzorovanej na motorky (=instantní smrt). Slib dodrželi, takže brigády a brigády a koupil jsem si 125ccm. byl oheň na střeše a zlo. Oznámil jsem, že si koupim šestikilo (v 18) a bylo mi řečeno, že budu vyhozen z domu. Naštěstí slibn edodržen a pomalu si zvykli, ikdyž po nehodě to bylo horší, byly čas od času nějaký ty scény (chápu, mají strach, taky bych měl). Loni jsem si dotáhl litrovou potovru a doma už jsou tak nějak smířený. Pochopili, že když to fakt člověk chce, nepomůžou zákazy, vyhrožování, zloba a i naschvály... prostě když tomu člověk dá hodně, stejně si tu motorku pořídí a bude se jí věnovat. Dneska padne čas od času nějaká ta rejpavá poznámka, ale už to tak berou. takže nebuď posranej, a jestli to fakt chceš, tak si tu mašinu pořiď a na okolí ser. Ti, co tě maj rádi budou chvíli, bohužel, trpět, ale nakonec to nějak překousnou, pokud budeš rozumnej a nebudeš hovado.
Cílem mýho sdělení bylo, že jestli budeš hledat důvody proč to nejde a ne proč by to mělo jít, tak se ti nikdy nic nepovede dokázat


A k přestavbě...
Když vyjde čas (jako že ho moc není) taky si hraju s fichtlem. Zkouším to dělat tak říkajíc od podlahy a můžu ti doporučit.... Vyser se na to. Sežere to strááááášně moc času, práce a i těch peněz naknec. když se to má dělat pořádně, tak jo. Já to mám jako srandu, časovou výplň, ale co se priorit týče je to pro mě možná tak v pořadí třetí motorka. Když si pořídíš něco lepšího, tak to cenově bude snesitelný (pravda, za litra jako fekla to nekoupíš, ale do 20 uplně v klidu třeba 4t 250ccm, někdy nějakou 400ccm) Práce na tom necháš určitě míň (pokud máš ladit na fíkovi motor, je to alchymie na stovky hodin) ta práce tě bude určitě i těšit, protože co uděláš, to prostě bude, ne jako na fekálovi, kde se i perfektně opravená věc sere prostě z principu, protože to kdysi nějakej soudruh absolutně kardinálně dementně a retardovaně vymyslel. A vůbec to bude už hotová motorka která nabízí mnohem víc možností jak na stavbu, tak na vyžití.
Vlastně i nějaká ta číza řady 477,476 472 atd by byla lepší a určitě i pekelně levná (ale 4takt to není). Oproti fichtlovi to je pořád o milion procent lepší volba.
Ale je to jen moje osobní zkušenost a rada. Žádnej rozkaz
Zajda_912
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 385
Registrován: 21. 5. 2011 20:30
Bydliště: Hradec Králové

Předchozí

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků