předstih..?

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

předstih..?

Příspěvekod ondrej91 » 21. 2. 2015 20:29

zdravím,

řeším následující problém.. motorka(xs360) za studena chytne dobře, drží otáčky, nechcípá, reaguje dobře na plyn, nový svíčky, nový indukční cívky, seřízený karburátory, vyměněný všechny zpuchřený gumový věci od motoru směrem ke vzudch. filtrum.

problém nastane, když se rozjedu a začnu ji trošku držet pod plynem.. cca od 5tisíc otáček začne motorka hůř reagovat na plyn a jakoby vadne a je taková gumová, od toho co se tohle stane, tak ta charakteristika zůstává a reakce na plyn není vůbec dobrá.. dokonce po zastavení a chcípnutí motor občas nejde nastartovat, musím hejbat plynem a najít nějakou polohu při který to chytne, ale zvedá se do otáček strašně pomalu..

baterka byla nabitá

ještě jedna věc, oba plováky byly děravý a teklo do nich, trošku sem díry zacínoval a hlídal si, aby nejěk razantně neztěžkly, kazdej má teď tak o půl gramu větší váhu než v stavu před opravou, nepředpokládám že by to na to mělo vliv, ale radši to zmiňuju

// dobíjení baterie funguje korektně, měřil sem to na baterce a dává správný hodnoty co sem vyčet z manuálu
Naposledy upravil ondrej91 dne 21. 2. 2015 22:28, celkově upraveno 1
ondrej91
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 163
Registrován: 2. 7. 2011 19:23
Bydliště: Nymburk

Re: předstih..?

Příspěvekod Dančic » 21. 2. 2015 22:27

dle mého problém v karbech - zkontrolovat membránky, průchodnost kanálků ke vzdušníkům, hladiny atp..

problém za tepla můžou někdy dělat i kondenzátory - pokud mezi sebou kladívka jiskří, zkus vyměnit kladívka a kondenzátory
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: předstih..?

Příspěvekod ondrej91 » 21. 2. 2015 22:35

zejtra budu kladívka kontrolovat, ale ty karbce sou dle mě v pohodě, celý sem je rozebral a vyčistil, hladiny sem seřídil, když motorka stojí tak ji můžu točit jak chci a vždycky se vrátí na správný otáčky, reaguje na plyn správně, ale jakmile jedu, tak je to špatný..

do čeho moc nevidim je elektrika, nemůže bejt problém někde tam..? mám pocit jakoby mi zhasínaly budíky a skoro bych řek, že to bude mít něco společnýho právě s elektrikou.. ale jak řikám, dobíjení baterky je v pohodě a tenhle problém se projevuje jenom za jízdy.. baterka byla dneska plně nabitá
ondrej91
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 163
Registrován: 2. 7. 2011 19:23
Bydliště: Nymburk

Re: předstih..?

Příspěvekod ondrej91 » 22. 2. 2015 20:21

tak vyřešeno, fakt to bylo tim předstihem.. level válec pálil uplně mimo, plus výměna svíčky která střílela jen občas, teď už to je to v pohodě, akorát do levýho jde furt víc vzduchu než by mělo, ale to už jednoduchá úprava
ondrej91
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 163
Registrován: 2. 7. 2011 19:23
Bydliště: Nymburk

Re: předstih..?

Příspěvekod Roadster » 19. 2. 2016 09:52

Ahoj,
opět nechci zakládat nové téma tak se ptám zde. Ladím Yamahu XT 250 3y3. Motorka jezdí bez baterky. Zdá se mi ale že je motor takový tupý. Jakoby měl malý předstih. Zároveň při ubrání plynu střílí do výfuku ať je směs bohatá nebo chudá. Myslíte že je možný aby zapalování potřebovalo pro regulaci předstihu resp pro správný chod baterku? Je možný aby bez baterky byl nastaven pořád malý předstih pro kickstart a regulace nefungovala? U Nortona to tak mám, tam ale naopak bez baterky regulace nefunguje a je nastaven plný předstih. Díky
Roadster
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 226
Registrován: 22. 9. 2010 15:19


Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron