těsnění - rada

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

těsnění - rada

Příspěvekod rez » 8. 3. 2015 08:58

Kluci, potřebuju utěsnit nádrž(Yama YZF750r), hlavně šrouby co drží čerpadlo, jsou provrtané durch do nádrže a přes ně mě to asi protéká (možná je to přes kovové těsnění/mezikus, nevím). Použil sem na radu Hylomar, najebal sem tam toho kopec, ale furt to protéká. Prosím, může mi někdo poradit, doporučit ... Nejsu bůhvíjaký mechanik, tož ně nelynčujte za "stupidní dotaz", ale radši se 100x zeptám, než 1x něco zkurvím :-) Dííky
rez
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26. 4. 2011 08:22
Bydliště: Staré Město u Uherského hradiště

Re: těsnění - rada

Příspěvekod mm-art-airbrush » 8. 3. 2015 11:09

Nádrž vystrojit, vypláchnout (při tom vyčistit), vyvětrat...a dát vyspravit- zavařit šikovnému klempíři. Pak místo zvenku natřít dvousložkovim epox. základem a zevnitř nechat být. Jistější a jednodušší věc nevymyslíš. Pokud na ní chceš jezdit s klidnou myslí :D

e: a možná tě ten klempíř profackuje, co jsi to tam napatlal :lol:
mm-art-airbrush
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 25. 1. 2010 10:28
Bydliště: Tábor

Re: těsnění - rada

Příspěvekod Dančic » 8. 3. 2015 15:50

já ti nevím, jestli jsem to dobře pochopil, ale jestli Ti to teče přes čerpadlo, tak bude asi v řiti těsnění mezi čerpadlem a stěnou nádrže.. no a pokud by to teklo jenom přes šroubky a nikde jinde, tak nejrychlejší provizorní úprava by byla dát třeba fibry na ty šroubky... ale tento stroj neznám, možná jsem to nepochopil správně
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Nádrž Re: těsnění - rada

Příspěvekod My-shell » 9. 5. 2017 14:41

Ahoj přátelé,
navazuju na toto téma..nevíte o někom, kdo by uměl nebo už měl nějakou zkušenost s odstraněním rzi kyselinou a vylitím epoxidem?
Mám vyrezlou nádrž na staré VFR a chci s tím něco dělat.
Problém je ten, že zvenčí je moc pěknej originál lak, tak bych to udělal jen za tý podmínky, že laku se neublíží..
Nechci to zkoušet, radši to nechám někomu, kdo už to umí..
Díky za rady případně,
M
My-shell
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 4
Registrován: 21. 5. 2012 14:57
Bydliště: Praha

Re: těsnění - rada

Příspěvekod rez » 9. 5. 2017 15:21

mm-art-airbrush píše:Nádrž vystrojit, vypláchnout (při tom vyčistit), vyvětrat...a dát vyspravit- zavařit šikovnému klempíři. Pak místo zvenku natřít dvousložkovim epox. základem a zevnitř nechat být. Jistější a jednodušší věc nevymyslíš. Pokud na ní chceš jezdit s klidnou myslí :D

e: a možná tě ten klempíř profackuje, co jsi to tam napatlal :lol:

...mno aj to je možnost :lol: :lol: :lol: ...ale bylo to asik takto: mezi nádrží a tělem čerpadla je mezitěsnění, které bylo zvlněné, tak sem musel vyrobyt "změkčovací" kus, naprasit tam hylomar a voala je to v cajku, všiml sem si toho až když sem s tím mrdnul o ponk a těsnění "zazračně" přistálo naplocho a bylo to vidět :lol: :lol: :lol: ...projistotu sem vyměnil aj těsnění paliv. kohoutu ;)
rez
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26. 4. 2011 08:22
Bydliště: Staré Město u Uherského hradiště

Re: Nádrž Re: těsnění - rada

Příspěvekod rez » 9. 5. 2017 15:27

My-shell píše:Ahoj přátelé,
navazuju na toto téma..nevíte o někom, kdo by uměl nebo už měl nějakou zkušenost s odstraněním rzi kyselinou a vylitím epoxidem?
Mám vyrezlou nádrž na staré VFR a chci s tím něco dělat.
Problém je ten, že zvenčí je moc pěknej originál lak, tak bych to udělal jen za tý podmínky, že laku se neublíží..
Nechci to zkoušet, radši to nechám někomu, kdo už to umí..
Díky za rady případně,
M

http://jawarmaniak.wz.cz/technika/jak_na_to/nadrz.html ...pokud bys to chtěl udělat tož napiš, ale su z UH ;)
rez
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26. 4. 2011 08:22
Bydliště: Staré Město u Uherského hradiště

Re: těsnění - rada

Příspěvekod My-shell » 10. 5. 2017 11:20

Praha :| u vás je moc pěkně, ale zrovna nemám cestu..asi budu muset jednou sebrat odvahu a pustim se do toho..
My-shell
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 4
Registrován: 21. 5. 2012 14:57
Bydliště: Praha


Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron