Cafe Racer móda

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Cafe Racer móda

Příspěvekod GARAGECAFE » 6. 8. 2015 13:23

Tak nějak když koukám co se ve světě děje okolo Cafe Racerů, co se děje u nás a kdo na nich jezdí a proč, tak už dnes vím, že už myšlenka co byla v prvopočátku je jinde. Modří vědí. Ať si každý jezdí na čem chce, ale čeho je moc, toho je příliš. Nečekám od Vás souhlasné potakání, ani vášnivé výlevy co jsem to proboha napsal. Je to jen můj pocit a bohužel ho sdílím se stále víc lidmi.
Hlavně kolama dolů.
GARAGECAFE
 

Re: Cafe Racer móda

Příspěvekod Jirka » 6. 8. 2015 16:06

Bohužel je to tak, i když si myslím, že café vlna už pomalu ustupuje scramblerům, jsou to holt módní vlny, skalní vydrží, ostatní odpadnou jako to bylo v minulosti třeba u streetfighterů. Já se jen modlím, aby to nezasáhlo endurance ;)
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: Cafe Racer móda

Příspěvekod Standa H. » 6. 8. 2015 17:25

Jirko, toho, že endurance přijde do módy, bych se vůbec nebál. Upravit motorku na endurance je mnohonásobně náročnější a nákladnější, než úprava na CR.

Dneska si každej hipster otočí na motorce řidítka a už tomu řiká CR. Sleduju tuhle scénu od 2008 a je mi z toho, co se stalo z kultu CR, velký smutno. A to nejen kvůli těm paskvilům ale taky kvůli těm modelkám, co se kolem toho začali motat. Z původní myšlenky, vytunit běžně dostupnej stroj ve svý garáži, se stala masová věc, která je hlavně o penězích. Ostatně, takhle je to se všim...

Na druhou stranu se občas povede parádní mašina, ze který je cejtit srdce toho, kdo jí upravil a jezdí s ní.
Motorky pryč: Honda CX500C 1982, Cagiva-ČZ 125 Roadster, Triumph T100 Bonneville 2002, BMW R65 1981, Honda CB125T 1973
Motorky doma: Honda CB550FK 1979, Yamaha SR500 1980, Honda CB500T 1976, Yamaha TX500 1975
Standa H.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27. 12. 2010 17:29
Bydliště: Havl. Bord

Re: Cafe Racer móda

Příspěvekod Stimpi » 13. 8. 2015 13:01

Nepodléhej trudomyslnosti to přejde ... myslim ta módní vlna ... a bude to OK ;)
https://www.facebook.com/czechcaferacer
Stimpi
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 144
Registrován: 25. 1. 2012 20:57
Bydliště: Pardubice / Maranello

Re: Cafe Racer móda

Příspěvekod nevo7 » 15. 8. 2015 16:38

Asi iné to je vo svete, ale v našej malej krajine, si myslím, že cafe racer ani endurance, ani scrambler nezačal /ale možno niekto má nejaké zaujímavú motorku či stavbu/. Streetfighters tu boli, to bolo asi jediné, tak vo veľkom, ale už to upadlo, ako aj tuning áut.
Ak niekto má niečo pekné, tak je to vždy ako druhá motorka, čiže vytiahne ju tak na 500 km za rok /čiže to ani ho nie je vidieť/. Mladý si motorku nebude stavať, chce niečo lacné, modernejšie, aby s tym neboli starosti, aby to hučalo a vozil sa. Starší zas nemá toľko času na vozenie /ale má peniaze a môže si ísť za svojim motorkovým snom/.
Ja som za viac stavieb na cestách /katalógové motorky poznám/, ale asi to tak nikdy nebude /ako sa nik len tak nevozí na veteránovi, ale vytiahne to len na 1-2 zrazy za rok/. Jedno je isté, čopre boli sú a aj budú najpočetnejšie stroje na cestách, či zrazoch /asi chodím sem tam na zlé zrazy/. :ugeek:
Každy je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Jawa 3.5 63X Racer, XJ600 S.T. v príprave
nevo7
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 462
Registrován: 12. 11. 2012 15:56
Bydliště: Nová Dubnica, SR

Re: Cafe Racer móda

Příspěvekod radúz » 16. 8. 2015 00:11

STO BODOV !!!...čopre boli,sú a aj budú najpočetnejsie,lebo "aký pán,taký krám".....je to zcela logické....,náš mladý přítel ze Slovenska to trefil.
Neboť lidstvo dementní stále větším tempem (viz.momentální zostřující se politická situace ve světě)a používání čoprů to jen dokazuje,čopr je ve skutečnosti invalidní vozítko pro hendikepované fyzicky,nebo mentálně,odrážející tělesný i duševní stav majitele,o čemž se lze přesvědčit na každém srazu,pořádaném pro tento druh samohybů,svými pacienty....
Čopr je důkazem toho,že blbost a šílenství jsou nakažlivé a přenáší se i bez fyzického kontaktu,nebo výměny tělních tekutin a není naň k dispozici zatím ani očkovací látka ani uspokojivě účinné sérum.
Je to fenomén,kterému by se dnešní věda rozhodně měla věnovat a to se vší vážností a to dokud je čas !!!
radúz
 
Příspěvky: 394
Registrován: 22. 12. 2011 00:34

Re: Cafe Racer móda

Příspěvekod Jirka » 16. 8. 2015 16:09

:lol: :lol: :lol:
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: Cafe Racer móda

Příspěvekod Nikotýn » 16. 8. 2015 22:19

radúz píše:STO BODOV !!!...čopre boli,sú a aj budú najpočetnejsie,lebo "aký pán,taký krám".....je to zcela logické....,náš mladý přítel ze Slovenska to trefil.
Neboť lidstvo dementní stále větším tempem (viz.momentální zostřující se politická situace ve světě)a používání čoprů to jen dokazuje,čopr je ve skutečnosti invalidní vozítko pro hendikepované fyzicky,nebo mentálně,odrážející tělesný i duševní stav majitele,o čemž se lze přesvědčit na každém srazu,pořádaném pro tento druh samohybů,svými pacienty....
Čopr je důkazem toho,že blbost a šílenství jsou nakažlivé a přenáší se i bez fyzického kontaktu,nebo výměny tělních tekutin a není naň k dispozici zatím ani očkovací látka ani uspokojivě účinné sérum.
Je to fenomén,kterému by se dnešní věda rozhodně měla věnovat a to se vší vážností a to dokud je čas !!!


už jsem to skoro půl roku nebyl, ale něco se zaplať pánbu nemění ;) :D
Nikotýn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 338
Registrován: 2. 12. 2011 13:41
Bydliště: Třebotov

Re: Cafe Racer móda

Příspěvekod Zajda_912 » 17. 8. 2015 21:59

:lol: :lol: Radúz pobavil. Ale... ne tak radikálně něco podobnýho říkám furt. I když čopristy "chápu"

Ale že to každej má jako druhou motorku, jak píše Nevo si nemyslím. Je strašně moc i mladejch lidí, který si chtěj koupit (nebo postavit, když chtěj ukázat jak jsou hustý) café, protože to viděli v časáku se stylem, nebo v klipu nějaký mjůzik stár, nebo co já vim kde. Takový lidi z pravidla nikdy na motorce neseděli a nikdy je ani nelákalo to "motorkaření" obecně. S takovejma jsem se za poslední roky několikrát bavil (nějaký rady ze mě tahali.. kdo ví proč). Občas dokonce pohrdaj ježděním na motorce obecně, jen chtěj mít styl
"Hele jako já nechci bejt takovej ten motorkář. Jako mě nejde vo rychlost, nebo řezání zatáček hele. Já na tom nechci ani nijak moc jezdit, to chci do města"
"Tak si pořiď skútra, ne? Nebo to je póza?"
"Jako nééé, ale mě se ten styl hrozně líbí. Jako motorky se mi nelíběj, ale to kafe chci. Víšjak, votevřenou helmu, letecký brejle a tak... koženou bundu už mám."
Zajda_912
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 385
Registrován: 21. 5. 2011 20:30
Bydliště: Hradec Králové

Re: Cafe Racer móda

Příspěvekod radúz » 18. 8. 2015 02:10

Kdysi jsem prodával zánovní Moto Guzzi V11 Ballabio,přijel takovej už od pohledu divnej lehce okolo důchodu pěstěnej panák,s elánem se vyšlihl do sedla a začal hned nakrucovat špígly,jako kdyby to bylo už zaplacený a jeho....já jen skřípal zubama a snažil se udržet,abych nevzal tu nejdelší monterpáku ze zouvačky a po těch pazourách....Po chvíli se na mě s vážnou tváří obrátil a řekl:"mistře,nemáte tu nějaké velké zrcadlo?" Já se furt díval na ty kroucený zpětný a povídám mu,že tyhle by mu měly stačit,že je tu v dílně a ne u holiče.A on mi na to říká:"Já se chci jen podívat,jestli na té motorce nebudu vypadat jako piča.." A já se neudržel a řekl mu,že on bude vypadat "jako piča" na každé motorce.....Takže si ji odvezl někdo úplně jiný.Holt lidé jsou různé...
radúz
 
Příspěvky: 394
Registrován: 22. 12. 2011 00:34

Další

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron