Jawa 175/250

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Jawa 175/250

Příspěvekod cbarider » 9. 9. 2015 17:39

Zdravím všichni,
jsem tu novej a nedávno som objavil cafe racer styl, ktorý ma nadchol až príliš.
Chcel by som sa opýtať o nejaké rady (zatiaľ si čítam rady na fúre a vyhladávam ich ale je toho dost veľa pokial to prečítam). Na budúci rok (jar) 2016 rozmýšlam že by som si zaobstaral taktiež kafíčko. Kedže som ešte študent a moje financie a priestory na prestavbu sú obmedzené chcel by som sa opýtať na váš názor.
Úpravy by som chcel robiť len vizuálne, nie motorové (zo začiatku)

Rozmýšlam nad kúpou Jawa 175/250 ktoré stoja "pár eur" oproti ostatným strojom. A chcel by som mať niečo takéto z toho:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/73 ... b0ac16.jpg

Robí tu niekto na fóre prerábku na zákazku, alebo má s tím niekto skúsenosti a trúfol by niečo podobné vytvoriť za mojej asistencie?

Koľko odporúčate vklad na prestavbu (len vizuálnu) na začiatok, keď už mám Jawu?

Aký typ Jawa je najideálnejší?
cbarider
 
Příspěvky: 2
Registrován: 9. 9. 2015 15:42

Re: Jawa 175/250

Příspěvekod nevo7 » 9. 9. 2015 20:09

No ja neviem, kedže by som nemal peniaze a ani možnosti na prestavbu, tak by som to asi nerobil. Bol by som rád, že sa na niečom vozím a nebudem ešte sypať peniaze do úprav /radšej do benzínu/. Alebo rovno si pozri v inzerátoch nejaké kafé a kúp aj to.
Nejaká jawa na začiatok je dobrá, lebo zoženieš diely aj nové, aj používané na nete, a aj čo nebudeš potrebovať predáš. Proste si kúp, aká sa ti ľúbi, ja som chcel kotúč vpredu, tak som išiel do 639 /na začiatku som si tiež povedal, nie japonec, skúsim jawu, lebo aj základ bol lacný/. Ale podľa úprav a toho, či tam chceš nové diely, alebo staré ošúchané, rátaj tak aj s tisíckou eur do úprav /jasne, všetko sa dá robiť postupne, došetrím a časom vymením nejaký diel/.
Ja zas by som to niekomu robiť nedával, za jedno bude to drahšie a za druhé, musí ťa to baviť, preto si to väčšina tu stavia sama. Alebo ako som písal, kúp kafé na inzerát.
Každy je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Jawa 3.5 63X Racer, XJ600 S.T. v príprave
nevo7
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 462
Registrován: 12. 11. 2012 15:56
Bydliště: Nová Dubnica, SR

Re: Jawa 175/250

Příspěvekod Dančic » 11. 9. 2015 08:44

já osobně bych to nedělal.. Jawy a ČZ mohou fungovat, a mohou fungovat i vcelku dobře, ale většinou za předpokladu, že se nedělají zásahy do sání a výfuků... zahodit filtrbox, protože je hnusný a vůbec není kafé, znamená u dvojtaktu nevyhnutelný problém... uřezat výfuky je taky otázkou chvíle, ale domluvit se pak s motorem, aby jel, to už je na delší dobu.. bez zásadních zkušeností je každý takový zásah do výfuku a sání problémem snižujícím výkon a obvzlášť u dvoutaktů.. a pokud někdo napíše, že mu těch pár utečených koní nevadí, hlavně, že to bude mít stájl, tak u Jawy je pár utečených poníků zcela likvidační záležitost - z pochopitelných důvodu
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jawa 175/250

Příspěvekod Zajda_912 » 11. 9. 2015 13:29

Mě se teda u čz 476 (s motorem 477 a převrtanym) kdysi povedlo, že když jsem jezdil bez airboxu, od oka jsem nějak přenastavil karbec a předstih jelo to líp (ne jen pocitověl, ale i měřitelně. větší zátah a akcelerace) ale když nad tím tak přemejšlím, měl jsem asi jen sakra velkou kliku. Nedávno mi rupla příruba mezi airbox a karbec a bylo to zlý.
Jinak.. bejt tebou, tak sena to vybodnu. Pokud bys nechával někoho, aby ti to udělal, tak by to stálo hodně peněz. Očividně na to nemáš moc, takže by to bylo na takový měřítka fakt hodně. bejt tebou, tak ušetřím o pár tisícovek víc a koupím nějakýho levnýho, starýho japonce. protože jestli dáš 10-15k kč za čz/jawu, nebo 20-25k kč za japonce (typu XS, nebo co já vim.. člověk má občas štěstí. Nedávno mi utekla Honda CJ 250 v dobrym stavu za 18, jen proto,že jsem nebyl dost rychlej při shánění vozejku na odvoz. Teď byl inzerát o CX 500 za 20k kč)
A pak bych to z peněz co našetřim dával do kupy. podbozek, motor atd atd. A pak, když se na tý motorce pořádně povozím, abude v cajku, tak bych klidně pomalu a postupně dělal nějaký úpravy. nebo mezitím našetříš na radikálnější úpravu.
Ale packat se s Jawou, čz, která nakonec stejně spolkne dost peněza stejně se pořádně nesvezeš a ještě s tebou každej policajt, nebo na STK vydrbou, protože každej ví jak to má vypadat a nesežerou ti tvrzení, že tak už to bylo... asi bych to nedělal
Zajda_912
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 385
Registrován: 21. 5. 2011 20:30
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jawa 175/250

Příspěvekod rations » 11. 9. 2015 17:41

Já na Jawách trochu jezdím, jaro dovolená, podzim dovolená, je to velké dobrodružství.. tlumiče netlumí.. brzdy nebrzdí..
světlo nesvítí.. ale zábava to je ;) stačí jet devadesát a adrenalinu je dost. Kafáčů z Jawiček a ČZ jsem viděl pár.. a dívat se na ně dalo. Jednu teď sleduji při jejím vzniku a už se na ní moc těším, ovšem peněz je třeba opravdu jako když se dělá z nějaké ciziny.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
rations
 
Příspěvky: 118
Registrován: 13. 10. 2012 19:54

Re: Jawa 175/250

Příspěvekod cbarider » 13. 9. 2015 19:46

No ďakujem teda za rady, určite ich budem brať v úvahu. No ale predsa ja chcem starú klasiku JAWA a nechcem japoncov. Zatial si pozerám rôzne prerábky a pozerám aj staršie jawy, ale tu je problém.

1. Čakal som trochu nižšie ceny, nemáte niekto skúsenosti s postavením motorky na papiere alebo aké sú tam možnosti okrem veteránskych SPZ (viem ze sa dajú vymenit stítky alebo nieco podobné) ??? Jawa 250 stoja cca od 850€ s TP a ŠPZ. Budem sa pomaličky usilovať a pomaly si ju prerábať, snáď by som to do budúceho leta mohol stihnúť :)

2. Chcem sa opýtať k technickým veciam: Všimol som si že veľa ľudí prerábajú aj rámy - Je to nutné alebo by Jawa vyzerala ako kafíčko aj bez prerobenia rámu?

3. A čo sa týka prednej vydlice, bude ju treba vymeniť ked chcem položiť svetlo a rajdy nižšie?

4. Neviete odporučiť online shop kde by som mohol eventuelne zohnať veci na prestavbu JAWY (co by realne mohli sediet? - volant, .......
cbarider
 
Příspěvky: 2
Registrován: 9. 9. 2015 15:42

Re: Jawa 175/250

Příspěvekod nevo7 » 14. 9. 2015 10:42

Moc ti v bodoch neporadím, lebo nemám skúsenosti s 250tkami. Ale keď si vyhľadáš jawa 250 cafe, tak nejaké stavby na google sú. Aj riaditka majú prerobené, ale ako to robili a aké sú možnosti jawy netuším.
A jawu 250 už máš doma? Prečo nekúpiš nejakú 634, 638, 639 za 300 eur s papiermi?

4. Asi tuningová firma na jawy nebude, ale všeobecné nové diely sú u predajcov, čo som tu spísal: http://forum.cafe-racer.cz/viewtopic.php?f=17&t=2033 /naspodu/
Každy je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Jawa 3.5 63X Racer, XJ600 S.T. v príprave
nevo7
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 462
Registrován: 12. 11. 2012 15:56
Bydliště: Nová Dubnica, SR


Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron