Co pořídit do začátku?

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Co pořídit do začátku?

Příspěvekod MikeArt666 » 22. 7. 2016 22:49

Zdarec jsem tu zelenáč a už to tu určitě někde je ale každému sedí něco jiného a rád bych dostal nějaké tipy od vás zkušených co s tímhle mají zkušenosti. Chtěl bych nějakého caface ale porad si lámu hlavu nad tím z jaké mašiny ho postavit. V minulosti jsem měl hornata 900 takže už jsem vylitany a chtěl bych něco na odreagování ne hnát to jako strelena svine ale spíš užít si požitek z jízdy v jedné stopě. Přemýšlím nad nějakou jawou nebo něčím v uvozovkách nenáročným. Ne nějak drahým vím že to spolkne dost času a i peněz ale nechci to mít za týden hotové. Tak bych byl rád kdyby jste mi dali nějaké návrhy na motky které se dobře přestavují. Díky za návrhy
MikeArt666
 
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 7. 2016 22:29

Re: Co pořídit do začátku?

Příspěvekod nevo7 » 23. 7. 2016 19:26

Ono to je individuálne, ideálne by bolo, keď už si sa okolo motoriek motal, že by si vedel čo sa ti ľúbi či čo vyhovuje. Jednovalce, iste ľahšie, ľahšie aj na stavbu /menej karburátorov, menej hadičiek, ľahšie kompletné rozobratie/. Dvojvalce, tam ma fascinujú V2 ako Virago, ale to bude drahé /čopre si držia cenu/. Zo štvorvalcov máš asi najlepší výber. Ideálne nejaký naháč s rúrovou kostrou /odliatky sú len na streetfightere pekné/. Niekto rád radový V4, niekto naprieč /CX500/. Niekto 500-600 objem, niekto 1200. Niekto vsadí na počiatočnú krásu motorky a v tom to vidí. Napr. yamaha XJ650 alebo nejaká klasika ako cb750.
Asi by som išiel do japonca, proste ten podvozok je ďaleko inde ako na jawe /aj keď to bude rovnaký rok výroby/.
https://motorky.bazos.cz/inzerat/63180396/Yamaha-XJ-650.php

Popozeraj si aj videa, možno nájdeš peknú stavbu, čo by si chcel a motorku tam máš. Iné môže byť tu motorku za dobré peniaze zohnať v predaji.

Ja som začal s jawou, prvá stavba, aby to bolo lacné a dostupné. Diely sa dajú zohnať na bazoši, je toho veľa.
Teraz sa šprtám v XJ600 /lebo som si povedal, vyzerá dobre, dva výfuky ideálnej dĺžky, pekný motor skoro v uhle 45st., jeden kotúč vpredu/.
V hlave mám aj stavbu z cbr954. Každá motorka je iný štýl, ale viem popredu čo chcem /druhá horšia vec je, ako to spraviť + teraz ako to spraviť aby to prešlo STK/.
Každy je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Jawa 3.5 63X Racer, XJ600 S.T. v príprave
nevo7
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 462
Registrován: 12. 11. 2012 15:56
Bydliště: Nová Dubnica, SR


Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron