Košíčky X Zvonečky

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Košíčky X Zvonečky

Příspěvekod fandaism » 27. 1. 2017 12:03

Ahoj, po pročítání mnoha forum by mě zajímal Váš názor, na košíčky VS zvonečky u kabrců. Problém se týká toho, aby všechny karburátory dostávali stejný objem vzduchu. Nově mám XS 850 (později představím v téma naše stroje) a jen mě dopředu zajímá co by bylo lepší použít. Na Yamaha triples foru, jsem se dočetl, že po použití košíčků, dostává prostřední karburátor méně vzduchu a nepomůže ani přetryskování. Je obtíže sladitelné. Dle mého názoru je to logické. Když použiji košíčky, tak boční karb. dostávájí více vzduchu už jen prouděním okolo moto + u prostředního je určitě více ohřátý vzduch. Zatímco u zvonečků jde vzduch pouze zepředu, tudíž nahrazuje airbox a přísun vzduchu by měl být rovnoměrný. Jestli je můj názor zcestný, prosím Vás o rady. Zatím jsem naladil akorát karburátor u horneta :D , ale tuším, že tohle bude asi jíná komedie :D. Díky.

Košíčky:
http://www.ebay.com/itm/K-N-Universal-C ... DQ&vxp=mtr
Zvonečky:
http://www.ebay.com/itm/2FastMoto-Veloc ... qw&vxp=mtr
fandaism
 
Příspěvky: 90
Registrován: 14. 1. 2017 18:27

Re: Košíčky X Zvonečky

Příspěvekod Jirka » 27. 1. 2017 15:00

No teď jsi mi nasadil brouka do hlavy. :? Mám na čtyřválcové Suzuki 4 košíčky a do teď mne nenapadlo, že by ty dva prostřední válce dostávaly méně vzduchu. Ale a druhou stranu je fakt, že už i z výroby mají ty dva prostřední karbece o něco větší hlavní trysky než ty dva krajní. Řešil jsem to většíma tryskama v poměru v jakým byly ty originální a je to OK.
Jinak mne rozesmály ty zvonečky, vůbec jsem netušil co by to mohlo být, až po rozkliknutí odkazu mi to došlo, myslím, že se tomu říká spíš trupetky :)
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: Košíčky X Zvonečky

Příspěvekod fandaism » 27. 1. 2017 15:38

Hm tak na to v Suzuce asi mysleli, ale u Yamahy se asi zrovna drápali na zadnici :D No ono jde i o to, pomocí trumpetek (nevím jak mě napadly zvonečky :D ) by to mělo sát méně vzduchu než pomocí košíčků, tudíž by neměl být takovej propad ve směsi ne? Pač průměr toho sání je obdobnej airboxu, akorát to nemá tak velkej odpor jako klasickej airbox s papírem. Mě by právě zajímalo, jestli tu někdo ty trumpetky má, zatím jsem u všech viděl jen košíčky :D
fandaism
 
Příspěvky: 90
Registrován: 14. 1. 2017 18:27

Re: Košíčky X Zvonečky

Příspěvekod Jirka » 27. 1. 2017 17:36

Mám oboje, na Suzuki košíky, na Guzzi trumpetky :) :
Suzuki.JPG

Guzzi 06.jpg

Myslím, že je to jedno, dej tam co se ti líbí víc, motor si stejně nasaje to co potřebuje. Akorát je potřeba jezdit v čistém prostřebí, aby to nenasálo nějaký bordel.
Ani závodníci to moc neřeší, tady máš tři fotky z klasiků ze Starého Města:
Staré Město 01.JPG

Staré Město 02.JPG

Staré Město 03.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: Košíčky X Zvonečky

Příspěvekod rez » 27. 1. 2017 18:37

Jirka píše:Mám oboje, na Suzuki košíky, na Guzzi trumpetky :) :
Suzuki.JPG

Guzzi 06.jpg

Myslím, že je to jedno, dej tam co se ti líbí víc, motor si stejně nasaje to co potřebuje. Akorát je potřeba jezdit v čistém prostřebí, aby to nenasálo nějaký bordel.
Ani závodníci to moc neřeší, tady máš tři fotky z klasiků ze Starého Města:
Staré Město 01.JPG

Staré Město 02.JPG

Staré Město 03.JPG

...jenomže on to chce na běžné létání, nepletuli sa ...
rez
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26. 4. 2011 08:22
Bydliště: Staré Město u Uherského hradiště

Re: Košíčky X Zvonečky

Příspěvekod Dančic » 27. 1. 2017 18:50

já bych osobně možná zkusil molitanové pratelné filtry - bude-li to na běžné ježdění... Nejsou sice tak cool jako trumpety, ale rozhodně poberou mnohnásobně víc bordelu a narozdíl od obyč košíčků se dají prát.

Ale zkušenosti s tím přímo na 4T nemám, mám nachystanou jednu sadu molitanovách UNI filters usa (NU-4001 myslím) na CJ250T, ale zatím jsem nenamontoval...
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Košíčky X Zvonečky

Příspěvekod Jirka » 27. 1. 2017 18:57

REZ: šak já s tím taky běžně létám :lol:
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: Košíčky X Zvonečky

Příspěvekod fandaism » 27. 1. 2017 22:52

Jirka: díky za foto, aspoň si udělám představu co je hezčí, ale asi půjdu do těch trumpetek. Staráš se nějak o tu síťku na nich? Mám na mysli ten lepivej sajrajt, jak se šplíchá na KN filtry. Je mi jasné, že o ty trumpetky se budu muset starat více, ale to mi problém nedělá. Jen jsem si tak vzpomněl, že jsem četl něco o turbulencích, za tím filtrem, že by tam měl být kousek rovné trubky, mezi filtrem a kabrcem, aby se ustálil proud vzduchu, než to dojde do kabrce, což by vlastně trumpetky měly splňovat lépe, jelikož mají skoro válcový tvar bez víčnělků narozdíl od košíčků, ale asi na to jdu moc složitě :D :D
Rez: na běžné létání ano, ale musím přiznat, že nejezdím úplně na turistu a ani to v dohlednu v plánu nemám :D
fandaism
 
Příspěvky: 90
Registrován: 14. 1. 2017 18:27

Re: Košíčky X Zvonečky

Příspěvekod rez » 27. 1. 2017 23:20

Jirka píše:REZ: šak já s tím taky běžně létám :lol:

...tak to je mi úplně jasné,o tom žádná 8-) 8-) ... ale!!! chytneš průtrž nebo déšť a si v p..i jak Baťa z dřevákama - 100 km od baráku :D ...také laboruju nad GPZ 900 r se "zvonečkama" ;)
rez
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26. 4. 2011 08:22
Bydliště: Staré Město u Uherského hradiště

Re: Košíčky X Zvonečky

Příspěvekod fandaism » 27. 1. 2017 23:26

No kurňa, s tým deštěm si mě dostal :D Ale to jste v perdeli i s košíčkama, takže je to fuk :D
fandaism
 
Příspěvky: 90
Registrován: 14. 1. 2017 18:27

Další

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron