Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod Dellorto » 14. 10. 2010 15:42

O víkendu jsem byl na HD & Guzzi párty. Kromě jiných vehementů tam byl tenhle fešák... ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
I' m not a biker, I´m a motorcyclist
Dellorto
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 800
Registrován: 23. 6. 2010 10:52
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod Smurf » 16. 10. 2010 18:02

Mi před časem vzala dech tahle Aprilka. Já myslím, že nejde o to za každou cenu bastlit veterána jen kvůli stylu. Vždyť původní kafáče vycházely z produkčních motocyklů té doby. A když se setká dobrý nápad s dobrým základem, výsledek může být překvapivý.
P.S.: To staré Virágo výše se mi taky hodně líbí, a hlavně tahle motorka jde dneska koupit za pár šupů. Není in, ale potenciál V2 je zřejmý, jen ji nasměrovat správným směrem... :D
Aprilia Falco cafè racer.jpg
Aprilia Falco cafè racer.jpg
Aprilia Falco cafe racer uprav 2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Smurf
 

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod Hollas » 16. 10. 2010 19:34

Smurf píše:Mi před časem vzala dech tahle Aprilka. Já myslím, že nejde o to za každou cenu bastlit veterána jen kvůli stylu. Vždyť původní kafáče vycházely z produkčních motocyklů té doby. A když se setká dobrý nápad s dobrým základem, výsledek může být překvapivý.
P.S.: To staré Virágo výše se mi taky hodně líbí, a hlavně tahle motorka jde dneska koupit za pár šupů. Není in, ale potenciál V2 je zřejmý, jen ji nasměrovat správným směrem... :D
Aprilia Falco cafè racer.jpg
Aprilia Falco cafè racer.jpg
Aprilia Falco cafe racer uprav 2.jpg

Ony dnešní kafáče (této doby) jsou v podstatě supersporty s rejsingovýma doplňkama...
Obrázek
Hollas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 2141
Registrován: 28. 9. 2009 19:01
Bydliště: Zlín

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod Smurf » 17. 10. 2010 12:06

Hollas píše:
Smurf píše:Mi před časem vzala dech tahle Aprilka. Já myslím, že nejde o to za každou cenu bastlit veterána jen kvůli stylu. Vždyť původní kafáče vycházely z produkčních motocyklů té doby. A když se setká dobrý nápad s dobrým základem, výsledek může být překvapivý.
P.S.: To staré Virágo výše se mi taky hodně líbí, a hlavně tahle motorka jde dneska koupit za pár šupů. Není in, ale potenciál V2 je zřejmý, jen ji nasměrovat správným směrem... :D
Aprilia Falco cafè racer.jpg
Aprilia Falco cafè racer.jpg
Aprilia Falco cafe racer uprav 2.jpg

Ony dnešní kafáče (této doby) jsou v podstatě supersporty s rejsingovýma doplňkama...

Tady bych si dovolil odporovat. Já bych viděl evoluci v rámci času a místa vzniku asi takhle (bavme se o poválečné době, kdy se začal používat motocykl čistě jako zdroj zábavy a vyžití, tedy ne jen jako dopravní prostředek nebo závodní stroj, ale jako záliba a životní styl):
1. USA - Chopper
2. GB - Café racer
3. GB - Streetfighter

Můžete se se mnou hádat, ale původní filozofije kafáčů podle mně nebyla postavit závodní speciál, ale sundat z motorky vše zbytečné, popřípadě nahradit lepšími díly, a udělat nadupanou motorku dle vlastních představ, ale do běžného provozu a pro pouliční závody. Od toho taky název Café. Pokračováním kafáčů dneska nejsou poladěné okruhovky, ale Streetfightery, které z kafáčů vychází přímo, historickým vývojem. filozofie zůstala zachována, jen technika pokročila, a tomu se uzpůsobil styl. Dnešní supersporty s racingovýma dílama beru jako a) módní záležitost (u většiny uživatelů), nebo b) jako sportovní náčiní (to u těch pár vyvolených, co to fakt umí), rozhodně ale nejde o dnešní obdobu café racerů.
Smurf
 

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod Hollas » 17. 10. 2010 16:43

Streetfighter mi ale opravdu nepříjde jako stroj se kterým by se závodilo "od hospody k hospodě" víz buchláky, hospoda kde se to motá, samý kapoty skoro....
Obrázek
Hollas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 2141
Registrován: 28. 9. 2009 19:01
Bydliště: Zlín

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod Smurf » 18. 10. 2010 20:03

Hollas píše:Streetfighter mi ale opravdu nepříjde jako stroj se kterým by se závodilo "od hospody k hospodě" víz buchláky, hospoda kde se to motá, samý kapoty skoro....

Hele, ono jde o to, co si člověk představí pod pojmem STREETFIHGTER. U nás je spíš rožšířena planá odrůda "český strít", takže nějaká očesaná jebka po havárce bez kapot, ale to je trochu špatně. Pravý streetfighter je fenomén, pocházející jak jinak než z Anglie, a jak jsem už psal, z kafáčů HISTORICKY vychází. Ono taky neznamená, že streeťák musí být nutně bez kapot. Když prolistuješ nějaký Anglický časák o streetfighterech, tak zjistíš, že nejde o snahu udělat z motorky očesanou jebku, ale jsou to motorky poladěné k dokonalosti dle představ svých majitelů. Žádné okruhové kelímky, ale nadupané náčiní určené především pro radost a exhibici kdekoli, ať už před hospodou (kavárnou?), na letišti, dálnici nebo okresce. Možná jsem si naběhl a nemusím mít nutně pravdu. Každopádně dle mého názoru je filozofie café racers blíž streetfighterům, než okruhovým ladičům zápolícím o zlomky vteřiny.
Smurf
 

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod Smurf » 18. 10. 2010 20:15

Ještě nějaká moderna, snad někoho nena.... :)
triumph-speed-triplew.jpg
triumph-speed-triple-3w.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Smurf
 

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod Hollas » 18. 10. 2010 23:33

Záleží asi fakt na úhlu pohledu, já si na poprvé představil podle tvého popisu klasického strýcfajtra
Obrázek

což mi nesedlo, ale to co popisuješ s tím souhlasím :-)
Obrázek
Hollas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 2141
Registrován: 28. 9. 2009 19:01
Bydliště: Zlín

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod VikousS4 » 26. 10. 2010 07:22

A co třeba takhle: když kafáč, tak pořádnej...maxikafáč :D

http://www.motocykl-online.cz/novinky/h ... cafe-racer
VikousS4
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 578
Registrován: 1. 9. 2010 12:31
Bydliště: Praha

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod Jirka » 26. 10. 2010 08:04

Smurf píše:
Hollas píše:Streetfighter mi ale opravdu nepříjde jako stroj se kterým by se závodilo "od hospody k hospodě" víz buchláky, hospoda kde se to motá, samý kapoty skoro....

Hele, ono jde o to, co si člověk představí pod pojmem STREETFIHGTER. U nás je spíš rožšířena planá odrůda "český strít", takže nějaká očesaná jebka po havárce bez kapot, ale to je trochu špatně. Pravý streetfighter je fenomén, pocházející jak jinak než z Anglie, a jak jsem už psal, z kafáčů HISTORICKY vychází. Ono taky neznamená, že streeťák musí být nutně bez kapot. Když prolistuješ nějaký Anglický časák o streetfighterech, tak zjistíš, že nejde o snahu udělat z motorky očesanou jebku, ale jsou to motorky poladěné k dokonalosti dle představ svých majitelů. Žádné okruhové kelímky, ale nadupané náčiní určené především pro radost a exhibici kdekoli, ať už před hospodou (kavárnou?), na letišti, dálnici nebo okresce. Možná jsem si naběhl a nemusím mít nutně pravdu. Každopádně dle mého názoru je filozofie café racers blíž streetfighterům, než okruhovým ladičům zápolícím o zlomky vteřiny.


Souhlasím.
Ono je to u nás v Čechách tak trochu typické. Někdo něco pochytí o Streetfihgterech a pak se za stríta vydává skoro každá padlá motka bez kapot.
A s kafáčema je to podobné. Ono podle mne nestačí dát bobek a řídítka dolů a myslet si, že mám café jak vyšité.
Podle mne správný café není udělaný jenom na vzhled, ale má poladěný motor, podvozek, a vůbec je to celý udělaný dle představ majitele a jak píše Smurf prostě snaha o dokonalost.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

PředchozíDalší

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků