TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod fandaism » 16. 1. 2017 12:59

Však já si ty rady beru k srdci, jenom uvažuju nahlas :-). Jo taky jsem hledal ještě nějaké GS, ale taky jich je po málu. Právě by mě zajímalo, za kolik +- tak kupujete ty stroje v dnešní době...
fandaism
 
Příspěvky: 90
Registrován: 14. 1. 2017 18:27

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod Jekub » 16. 1. 2017 13:41

Pokud pomůže tak moje gs550 stala 35000 a zatím jsem do opravy dal cca 6000,-. vzhledem ke stavu bych čekal že mě sežere ještě 10 000,-

Takže budu nakonec nad 50 000,-. Co jsem si mohl udělat svůj odhad na ceny tím že jsem sledoval inzerce (tj. žádné velkém zkušenosti) tak bych to viděl že mela stát spíš kolem 28000,-.
Takže za mě cekam že jsem minimálně 7000 ,- preplatil.

Co se týče slabších Suzuki (tj.do 550) tak za vylitanou vránu bych viděl ceny mezi 25000 až 35000, spíš ale ten průměr kolem 30000.
Co se týče nad 650 tak tam je to už drazsi. Když jsem kupoval svoji 550 tak se za stejný peníze prodávala i 750 a co jsem výčet tak majitel v tom dopad ještě hůř.
Jekub
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 36
Registrován: 22. 11. 2013 15:20

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod rez » 16. 1. 2017 13:53

fandaism píše:Však já si ty rady beru k srdci, jenom uvažuju nahlas :-). Jo taky jsem hledal ještě nějaké GS, ale taky jich je po málu. Právě by mě zajímalo, za kolik +- tak kupujete ty stroje v dnešní době...

...tož třebas totok by mě zajímalo (zháněl sem GPZ motor, ale už je doma :-) ), poslal mi to kamoš o wékendu https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtw ... 188738020/
rez
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26. 4. 2011 08:22
Bydliště: Staré Město u Uherského hradiště

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod fandaism » 16. 1. 2017 15:18

>>Jekub: To jsi koupil u nás nebo z ciziny?

Já právě chcu aby to mělo drátěná kola, 4 válce. Plánuju lehkou přestavbu, jestli se to tak dá nazvat do stylu scrambler. Ovšem bez zásahů do rámu, aby to šlo dát do kupy. Samosebou chcu motorku rozmontovat a udělat komplet, tak jak si to představuju já. Prostě jí dát do pucu a přidat do toho něco ze své hlavy. Otázka je, na kolik to tak může vyjít. Co jsem si tak zjišťoval ceny pár dílů do karbeců, motorů, svazky, gufera, těsnění a já nevím co, tak je to ve finále docela rána. Myslím, že na 25K bych se dostal hned. Nedej bože, kdyby byl nějak v háji motor :D
fandaism
 
Příspěvky: 90
Registrován: 14. 1. 2017 18:27

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod Jekub » 16. 1. 2017 15:41

Kupoval u nás od sběratele. Ale u mě zapracoval naplno faktor nateseneho blbce, takže mám za 7000 zkušenosti...
Jekub
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 36
Registrován: 22. 11. 2013 15:20

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod nevo7 » 16. 1. 2017 17:26

Ono je to tak vždy, ak to je nejaká ojedinelá motorka, tak cena bude vysoká, aj keď to bude niekto predávať roky.
Ak to je masovka /ako XJ, čo mne na stavbu zrovna stačí/, tak ceny sú priaznivé.
Iste za slušnejšiu stavbu /aj pohranie sa s podvozkom, nie len blinkre, stupačky a gripy/ by som tipoval aj 20000-30000 Kč investície.
Napr. ceny na Slovensku by som s cenami na mobile.de neporovnával, predsa len Nemci lepšie zarábajú, tak aj jazdenky predávajú drahšie, ako u nás, kde nik nemá o to záujem /najmä mladý a ročníky 2000 a menej/.
Každy je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Jawa 3.5 63X Racer, XJ600 S.T. v príprave
nevo7
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 462
Registrován: 12. 11. 2012 15:56
Bydliště: Nová Dubnica, SR

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod fandaism » 16. 1. 2017 20:48

anebo namísto kupování zajíce v pytli, možná alternativa, jen přehodit řídítka a trochu si pohrát s budíkama a světlem :D Základ vynikající.
https://www.motoinzerce.cz/motorky/suzu ... 500-e.html
fandaism
 
Příspěvky: 90
Registrován: 14. 1. 2017 18:27

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod Dančic » 17. 1. 2017 23:49

Nevím, jestli máme doma takovou smůlu, nebo jestli je to tím, že na těch motorkách vždycky hodláme docela aktivně jezdit... ale nejlevnější repase Hondy ze 70. let vyšla na asi 15 tis. (motorka ve velmi dobrém stavu, vskutku šťastná koupě) a nejdražší přes 60 tis... no a teď chystáme jednu, která tuto částku ve finále určitě a možná docela výrazně překročí... Jsou to ceny pouze za nové a použité díly + barvy, laky atp... Jinak si všecko děláme sami, včetně lakovaček... Pokud bych repasi mé CB750 chtěl svěřit "odbornému servisu", pak bych musel připočítat desítky tisíc nahoru...

Pokud chce člověk sednout a ujet za den s klidem 400 km bez toho, aby se v tom musel šťourat, pak to stojí peníze... nebo ne, ale to musí mít člověk docela velké štěstí. A to nepoužíváme žádné "performance parts", jakože bychom kupovali na Fourky nové Keihiny CR, Akronty ráfky nebo tak něco. Jendá se o repase ušlých sériovek do sériového stavu.
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod rez » 18. 1. 2017 09:10

Dančic píše:Nevím, jestli máme doma takovou smůlu, nebo jestli je to tím, že na těch motorkách vždycky hodláme docela aktivně jezdit... ale nejlevnější repase Hondy ze 70. let vyšla na asi 15 tis. (motorka ve velmi dobrém stavu, vskutku šťastná koupě) a nejdražší přes 60 tis... no a teď chystáme jednu, která tuto částku ve finále určitě a možná docela výrazně překročí... Jsou to ceny pouze za nové a použité díly + barvy, laky atp... Jinak si všecko děláme sami, včetně lakovaček... Pokud bych repasi mé CB750 chtěl svěřit "odbornému servisu", pak bych musel připočítat desítky tisíc nahoru...

Pokud chce člověk sednout a ujet za den s klidem 400 km bez toho, aby se v tom musel šťourat, pak to stojí peníze... nebo ne, ale to musí mít člověk docela velké štěstí. A to nepoužíváme žádné "performance parts", jakože bychom kupovali na Fourky nové Keihiny CR, Akronty ráfky nebo tak něco. Jendá se o repase ušlých sériovek do sériového stavu.

...amen
rez
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26. 4. 2011 08:22
Bydliště: Staré Město u Uherského hradiště

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod Dančic » 18. 1. 2017 23:11

rez píše:
fandaism píše:Však já si ty rady beru k srdci, jenom uvažuju nahlas :-). Jo taky jsem hledal ještě nějaké GS, ale taky jich je po málu. Právě by mě zajímalo, za kolik +- tak kupujete ty stroje v dnešní době...

...tož třebas totok by mě zajímalo (zháněl sem GPZ motor, ale už je doma :-) ), poslal mi to kamoš o wékendu https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtw ... 188738020/


Safra, že bych schrastil nějaké Korádo a šel to vyvechslovat? To je docela zajímavá nabídka.. vyměnit dvě Kawy, z toho jednu zajímavou, za Puch Maxi :D Asi se mu s věkem změnily priority. Jako za ty prachy je to i docela hodně druhotných surovin v krajním případě :D A není to ani tak daleko
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

PředchozíDalší

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků