Koupě Nortona

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Re: Koupě Nortona

Příspěvekod thruxton » 16. 6. 2010 16:46

Což o to,já bych ho koupil a vyměnil ho s tebou,ale musel by mi ho někdo dovézt-anglicky neumím,nikdy jsem tam nebyl a dovézt z tama motorku je pro mě neřešitelný úkol.Ale klidně bych ti za dominatora dal těch 3400liber+ náklady na dovoz toho kafáče,a mohl by sis ho dovézt sám-ty už s tím máš aspoň zkušenosti. Jinak je mi jasné,že es2 není zrovna ten jednovál,který nortona proslavil,to už je spíš doběhový model.Z těch dvouválců bude určitě 600dominator nejlepší volba,tam ten výkon ještě neměli potřebu tak šponovat,takže se tam dá očekávat přijatelná životnost.Ta 850 bude z comand určitě nejlepší volba(motor je přepracován,má stejný výkon jako 750 při o dost větším objemu),ale vzhledově se mi vůbec nelíbí,tam by jasně zvítězilo comando fastback.
thruxton
 
Příspěvky: 82
Registrován: 30. 3. 2010 21:23

Re: Koupě Nortona

Příspěvekod Čurda » 16. 6. 2010 18:04

heled je to uplne jednoduchy, kdyz sem kupoval NORTONA tak sem si ho vybral pak zavolal p. Zvelebiloj( zabejva se dovozem veteranu z celeho sveta) a von se vo vsechno postaral. takze sem mu dopredu zaplatil cenu motocyklu a po prevzeti stroje 15 tis. za dopravu a veci stim spojeny .vse naprosto bez problemu a starosti. pokud bys o toho sel, tak me zavolej a dohodnem podrobnosti. tel 737 659 170
čestný držitel ocenění BRAMBORA ROKU 2010
Čurda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1989
Registrován: 25. 9. 2009 20:48

Re: Koupě Nortona

Příspěvekod Čurda » 17. 6. 2010 15:33

tak AKCE KULOVY BLESK ZACALA :D :D :D
čestný držitel ocenění BRAMBORA ROKU 2010
Čurda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1989
Registrován: 25. 9. 2009 20:48

Re: Koupě Nortona

Příspěvekod tom ltr » 17. 6. 2010 16:03

Dobrá práce...
tom ltr
 
Příspěvky: 1507
Registrován: 8. 3. 2010 10:39
Bydliště: Nymburk

Re: Koupě Nortona

Příspěvekod Čurda » 17. 6. 2010 16:39

no to jeste uvidime, celou vec uz prebral p. Zvelebil a pokousi se kontaktovat s prodejcem
čestný držitel ocenění BRAMBORA ROKU 2010
Čurda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1989
Registrován: 25. 9. 2009 20:48

Re: Koupě Nortona

Příspěvekod modryperak » 18. 6. 2010 11:09

Ahojky všem - je krásné číst o tak vznešených motocyklech jakou jsou motocykly značky Norton. Zvláště pak i o mnou milovaném typu ES 2.Pokud bych si mohl dovolit malinko zhodnotit,tak bych řekl,že Norton je doslova a do písmene srdcová záležitost a ES2 zvláště.Je jakýmsi symbolem předělu doby kdy končí něco co je krásné,ale nemůže to odolat nově přicházejícímu a pak Norton ES je pro mne,již pamětníka,kdy jako dítko ještě školou povinné,jsme s mým dědou přijeli do Jihlavy,aby jsme tam za 11600,-Kčs zakoupili tento stroj. Děda měl tehdy vše "jasně posichrovaný", tak jak to tenkráte chodilo,vyvezli ho ze vrat Mototechny a pak si jen pamatuji zvučné puf,puf,puf....a seděl jsem za dědou,v helmě,snad o několik čísel větší, ale se štěstím v srdci,že jsem to já,kdo sedí na tom krásném stroji a je slyšet ono charakteristické puf,puf,puf,puf......Vždy si na svého dědu vzpomenu , když nastartuju "kluka" jak mu děda důvěrně říkal a slyším puf,puf a v nose mne šimrá vůně benzinu, rozkvetlých polí a vůně dědova zeleného motoristického pláště o který jsem se opíral.......Tedy omluvte moji krátkou vzpomínku.
Ad thruxton - na Nortona se vyplatí čekat a doslova šetřit. On ten Váš na Vás také čeká a uvidíte , jak se mu zakroutí výfuk až Vás uvidí a již se ho nezbavíte.Proto bych radil trpělivost a myslím,že být v rukou takových odborníků - curdaracer a Honza Zvelebil -oba je dobře znám-je jen dobré a nese to známku kvality a solidnosti.
A NORTON ????? - ten je prostě jednička ať je to jakýkoliv typ.
modryperak
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 17
Registrován: 9. 3. 2010 08:09
Bydliště: Třebestovice

Re: Koupě Nortona

Příspěvekod risa » 18. 6. 2010 19:29

Ahojte
..Moje řeč , jakýkoliv Norton je bomba , i ten dominátor není špatná volba , ..je to nachlup jako ES2 , jen s oněco horším motorem. :D
Né , dělám si srandu , domi-dvouválec je jiný - dravější, sportovnější a výkonější ! Vždyt ES2 má pouze 23 koní - ale zase má příjemný točák , obrovsky pružný motor , je lehčí , pneu vydrží 10-15 let , řetězovka na 20 let ...a to puf,puf,puf!!! ! ! ! ! ! ! ! ..prostě má krevní skupina: 79x100 ;)
:!: Ale pozor , mluvím o "udělaném" motocyklu ( jelikož žádnej moto nevydrží být v původí 100% kondici 45 - 50 let ) Doporučuji mj. , nejlépe od rakušáků - normální e-šop http://www.. jak jsem už psal ( webovky brit only austr.), - určitě koupit kompl. kit předních vidlic / včetně tvrdochromovaných vidlic /, cca to výjde na 150 euro.+ poštovné + poslání peněz
s pozdravem, Nortonům zdar , Risa
risa
 

Re: Koupě Nortona

Příspěvekod thruxton » 18. 6. 2010 21:11

No uvidíme co se z toho vyvine,jestli vyjde ten dovoz a směna s curdaracerem nebo ne,každopádně něco pořídím,nepohrdnu ani jednoválcem ani dvouválcem,když ES2 tak asi jedině pořízenou tady,je fakt že ty díly asi nebyly a různě se to bastlilo,ale v cizině je jich minimum a opravdu za ceny vyšší než dominatory,takže i když bych to pořídil tady a mělo to nějaké ty nedostatky,dá se to za rozumné peníze dát dohromady.A navíc tím že se tu za komoušů ta es2 prodávala má ten stroj pro mě své kouzlo,a mít k němu původní platné doklady je k nezaplacení..Jelikož mám už thruxtona se 70koňmi,tak nepotřebuju jako další motorku nic výkonného,i ta es2 by se svým malým stádem obstála.Mimochodem,já se někde dočet že měla 28koní,ne 23,v testu v tom starém světu motoru je taková zajímavá větička-výkon dle anglických zvyklostí výrobce neudává.
thruxton
 
Příspěvky: 82
Registrován: 30. 3. 2010 21:23

Re: Koupě Nortona

Příspěvekod Katana » 18. 6. 2010 22:02

Také mám políčeno na Nortona, Triumpha, BSA, Tritona, kámoš z GB už posílal nějaký ceny. Už se na takovej stroj třepu jak malej kluk. Takovej Triton cafe racer z roku 1960 . . . . . . . . .
Katana
 
Příspěvky: 126
Registrován: 12. 5. 2010 20:16
Bydliště: Šumperk

Re: Koupě Nortona

Příspěvekod Čurda » 25. 6. 2010 00:07

tak zatim se bohuzel nedari kontaktovat prodejce :(
čestný držitel ocenění BRAMBORA ROKU 2010
Čurda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1989
Registrován: 25. 9. 2009 20:48

PředchozíDalší

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník