Malé zamyšlení nad výkonem

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Malé zamyšlení nad výkonem

Příspěvekod Jirka » 10. 8. 2010 19:53

Tak jsem dneska najel prvních 2.500 km a čeká mne výměna oleje a filtru. Jak tak sedím v garáži a koukám na motku, pocucávám Gambrinus napadají mne různé myšlenky. Jezdím na Guzzi již druhou sezónu a začínám zjišťovat, že tomu opravdu chybí pár koníků. Svezení není špatné, dobré jízdní vlastnosti,výborné odpružení, slušně pružný motor, krouťák to má asi 56 Nm při 4.000 ot, výkon 55 PS při 7.000 ot.Kam člověk přijede, tam pokecáme s kolegy, sem tam nějaké to uznání. Na kochačku to jde, ale když tomu chci trošku zatopit tak jaksi není čím.
Možná je to tím, že už jsem toho řídil víc a mnohem silnějšího, ale tady jsem prostě na konci.
Takže další café musí mít min.80-100 koní. Chci tím taky říct, že pokud někdo jdete do stavby cafáče, budete do toho investovat mnoho času, energie a financí a myslíte že pro začátek vám bude stačit něco slabšího, riskujete že dopadnete jako teď já - že Vám to prostě po nějaké době přestane stačit. Prodat to nemůžete ( je to srdeční záležitost ) a tak nezbyde nic jiného, než začít znovu a postavit něco silnějšího.
No nějak jsem se rozepsal tak raději končím.
Tak zatím.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: Malé zamyšlení nad výkonem

Příspěvekod Medvěd » 11. 8. 2010 09:17

no... a přitom sehnat motor z LM 5 nebo SPORT 1100 není zas takový drahá sranda.

ale potěším tě drahý kolego. Výkonu není nikdy dost ;) přeji příjemné snění
Obrázek
Medvěd
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1514
Registrován: 1. 10. 2009 14:20
Bydliště: fšade :)

Re: Malé zamyšlení nad výkonem

Příspěvekod Jirka » 11. 8. 2010 12:43

ill.medvěd.guzzini píše:no... a přitom sehnat motor z LM 5 nebo SPORT 1100 není zas takový drahá sranda.

ale potěším tě drahý kolego. Výkonu není nikdy dost ;) přeji příjemné snění

S tím výkonem souhlasím.
Jenže já to nechci nechat ve fázi snění. Italku už jednu mám, strašně mne láká anglická motorka.
Rok jsem jezdil tříválec Triumph - nádhera. Ale byl to vodník, letmá kyvka, deltabox. Ale na café nevhodné.
Chtěl bych vzducháč, dvouválec,min. 850 ccm, trubkový rám, klasická kyvka, ale ne zas úplný veterán.Tady zas až takový výběr není.Teda když nejsi v balíku.
No snad něco najdu.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: Malé zamyšlení nad výkonem

Příspěvekod Medvěd » 11. 8. 2010 12:53

to si ale s tím výkonem moc nepomůžeš :lol:
Obrázek
Medvěd
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1514
Registrován: 1. 10. 2009 14:20
Bydliště: fšade :)

Re: Malé zamyšlení nad výkonem

Příspěvekod Jirka » 11. 8. 2010 13:36

ill.medvěd.guzzini píše:to si ale s tím výkonem moc nepomůžeš :lol:

Nemyslím. Viděls v předposledních ČMN toho Triumpha v rámu od Harrise? Něco podobnýho by se mi líbilo.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: Malé zamyšlení nad výkonem

Příspěvekod Medvěd » 11. 8. 2010 14:46

Nescafé píše:
ill.medvěd.guzzini píše:to si ale s tím výkonem moc nepomůžeš :lol:

Nemyslím. Viděls v předposledních ČMN toho Triumpha v rámu od Harrise? Něco podobnýho by se mi líbilo.



čmn moc nečtu - na to jak málo je tam zajímavých písmenek je tam moc reklamy. Jasně, hmotnost dolů, ovladatelnost nahoru. Ale za chvíli se zase dostaneš k tomu, jakým způsobem ten výkon motor naděluje. Dnes zkrátka, bohužel, klasický litrový dvouválec nestačí kapotované šestce. Zanedbávám ruce pilota, tam se dá nabrat neskutečně moc.

ale fandím ti ;)

každopádně, pokud by ses vrhal už do stavby něčeho podobného, zauvažuj třeba nad posledním Ducatím 1000DS motorem. Je malý, lehký a jede jako píchlá svině - a to doslova.
Obrázek
Medvěd
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1514
Registrován: 1. 10. 2009 14:20
Bydliště: fšade :)

Re: Malé zamyšlení nad výkonem

Příspěvekod speedmax » 11. 8. 2010 16:59

Záleží jakej máš finanční strop. ;)
speedmax
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 744
Registrován: 7. 10. 2009 06:58
Bydliště: Sever

Re: Malé zamyšlení nad výkonem

Příspěvekod simbijoint » 11. 8. 2010 17:29

80-100 koní? Zbytečný... Rychlost není o výkonu,spíš krouťák a ruce... :lol:
simbijoint
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1050
Registrován: 1. 3. 2010 21:47
Bydliště: Černý Důl

Re: Malé zamyšlení nad výkonem

Příspěvekod Garage Cafe » 11. 8. 2010 19:23

Hmmm, taky si škrabu ucho jak na to. 50 Ps na motorku bylo dřív dost, ale to se brzdilo bubnama a hlavně očima. Dneska spíš uvažuji o minimálně 750 . Klasika dva kotouče, trubkový rám, může být i štyrvál a hlavně dva tlumiče a vzduch. Ne vasr. Ale čas a kapsa uvidí.
Garage Cafe
 

Re: Malé zamyšlení nad výkonem

Příspěvekod Dargas » 11. 8. 2010 20:30

Nescafé píše:Možná je to tím, že už jsem toho řídil víc a mnohem silnějšího, ale tady jsem prostě na konci.
Takže další café musí mít min.80-100 koní. Chci tím taky říct, že pokud někdo jdete do stavby cafáče, budete do toho investovat mnoho času, energie a financí a myslíte že pro začátek vám bude stačit něco slabšího, riskujete že dopadnete jako teď já - že Vám to prostě po nějaké době přestane stačit. Prodat to nemůžete ( je to srdeční záležitost ) a tak nezbyde nic jiného, než začít znovu a postavit něco silnějšího.
No nějak jsem se rozepsal tak raději končím.
Tak zatím.



čéče zajímavá myšlenka... abych takhle nedopadl. V zimě jsem chtěl začít s 550....
Hodně rychle jezdit nepotřebuju, ale ten krouťák by asi bodnul.
Kawasaki Zephyr 550
Dargas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 879
Registrován: 25. 9. 2009 23:14
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků