Vzduchovej filtr

Diskuze o příslušenství a doplňcích ve stylu caféracer.

Vzduchovej filtr

Příspěvekod Stoun » 30. 10. 2009 13:38

Mám tak trošku dilema, jakej vzduchovej filtr. Jestli dát propustnej do origo boxu, nebo košíky, což by se mě líbilo víc, ale mám obavy abych si nepřivodil výbrus motoru. Co vy na to, jaký jsou zkušenosti?
Stoun
 

Re: Vzduchovej filtr

Příspěvekod Hollas » 30. 10. 2009 15:08

K čemu výbrus motoru?
Já tam dávám košíky pak jiný výfuky a pak hurá na brzdu a přetryskovat ať to je hezky vyladěný...
Obrázek
Hollas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 2141
Registrován: 28. 9. 2009 19:01
Bydliště: Zlín

Re: Vzduchovej filtr

Příspěvekod Stoun » 30. 10. 2009 15:24

Hollas píše:K čemu výbrus motoru?
Já tam dávám košíky pak jiný výfuky a pak hurá na brzdu a přetryskovat ať to je hezky vyladěný...


Výbrus v uvozovkách, aby to nenasávalo moc bordelu při jízdě, o nic jinýho nejde
Stoun
 

Re: Vzduchovej filtr

Příspěvekod Hollas » 30. 10. 2009 15:56

Na košíky by se měl stříkat takový lepivý olej, znám ho od shellu, ten zachytává bordýlek :-)
Obrázek
Hollas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 2141
Registrován: 28. 9. 2009 19:01
Bydliště: Zlín

Re: Vzduchovej filtr

Příspěvekod Hollas » 30. 10. 2009 15:59

Obrázek
Hollas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 2141
Registrován: 28. 9. 2009 19:01
Bydliště: Zlín

Re: Vzduchovej filtr

Příspěvekod Garage Cafe » 30. 10. 2009 17:42

Lepivý bordýlek pro motokrosové filtry buď jako velké balení na namáčení, nebo spray.
Garage Cafe
 

Re: Vzduchovej filtr

Příspěvekod Medvěd » 2. 11. 2009 08:06

s košíkama mám letos cca 10000km. K nasátí bordelu nedošlo ;)
Obrázek
Medvěd
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1514
Registrován: 1. 10. 2009 14:20
Bydliště: fšade :)

Re: Vzduchovej filtr

Příspěvekod speedmax » 2. 11. 2009 12:34

Filtr je tvořen skládanou bavlnou a ocelovou mřížkou. Bavlna zaručuje lepší propustnost nasávaného vzduchu (až o 40 %) a pomocí oleje, který je vyvinut výrobcem, filtruje jemný prach. Ocelová mřížka zachycuje větší nečistoty např. hmyz, listí, kamínky. Filtrační schopnost je tímto totožná se sériovým filtrem od výrobce.Sportovní vzduchové filtry umožní lepší akceleraci a pružnost motoru pomocí zvýšení dosavadního výkonu a kroutícího momentu (o 3 až 7 %), nižší spotřebu paliva (až 8 %) a lepší tzv. vytáčení do vyšších otáček. Životnost filtru je stanovena výrobcem na 500.000 km při dodržení požadavků na údržbu filtru.
Filtr se již nemění, pouze se čistí po 15.000 km.
Na čištění se používá čistící sada KN, která obsahuje sapón a olejíček na další impregnaci.
To jsem si nevymyslel já, to píše výrobce.
Pouze při použití "košíčků" je potřeba karburátory doladit, většinou se použití výfuků a filtru odrazí na bohatosti směsi, takže je třeba posunout jehlu, nebo přetryskovat karburaci.
Sám jsem kdysi stavěl fazera 1000 a nebylo potřeba vůbec nic, ani trysky ani jehly.
Jinak filtry fungují dobře, jen se o ně starat a čistit je.
Na trhu moc takových výrobků, narazil jsem i na tzv. univerzální filtry, vypadají docela dobře, ale zarazilo mě, že stojí opravdu pár korun, takže kdo ví co je na ně použito za materíál, radši jsem přidal a koupil KN-filtry, než tam mít nějaké silonky v chromované mřížce :D
Jinak fajnšmekři nedávají ani filtry ale pouze difuzory a hlavu si s tím nelámou. :lol:
11.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
speedmax
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 744
Registrován: 7. 10. 2009 06:58
Bydliště: Sever

Re: Vzduchovej filtr

Příspěvekod Stoun » 4. 11. 2009 21:19

Jsem rád že jste mě ujistili. Jen ještě radu kde se u nás nechaj koupit košíky KN, prohrabal jsem snad všechny prodejce, a nikdo je nemá :roll:
Stoun
 

Re: Vzduchovej filtr

Příspěvekod speedmax » 4. 11. 2009 21:24

Já je koupil na RD moto.
speedmax
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 744
Registrován: 7. 10. 2009 06:58
Bydliště: Sever

Další

Zpět na příslušenství a doplňcích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron