pár dotazů ke stavbě...

Diskuze o příslušenství a doplňcích ve stylu caféracer.

pár dotazů ke stavbě...

Příspěvekod mari » 10. 9. 2012 10:54

ahoj,
měl bych pár dotazů ohledně přestavby nějaké "vhodné" motorky na kafáče, zatim jsem rozhodnut pro TRX850, jak už jsem zde psal...

Pokud se nerozhodnu pro vlastní výrobu kapotáže a bobku(už jsem kdysi jako štukatér dělal kopyta na věci ze sádry, takže s nastudováním pár chytrých postupů bych to zřejmě byl schopnej zvládnout) tak vemu něco z Motoforzy, otázka zní, jak vypadají tyto kapotáže zevnitř?
Jsou do hladka, takže to stačí pouze nastříkat, nebo se to musí ještě dokytovávat,jaké s tim máte zkušenosti?Vnější povrch předpokládám je připraven pro lak...

Pak bych potřeboval poradit, jestli by měl někdo nápad, co za drátěný kola by šlo použít právě na Yamahu TRX850 aby s t im bylo co nejmíň předělávání a šly na to obout předepsaný rozměry pneu (120/60 ZR 17, 160/60 ZR17) ?

Další věc co budu řešit ,jsou nějaký vhodný laufy,
objevil jsem u Louise tyto(dělají se ve dvou délkách 46 a 67cm) http://www.louis.de/index.php?topic=artnr&artnr=10027109
Obrázek

v Bajkrsu tyto Emgo laufy http://obchod.bikerscrown.cz/emgo-80-84 ... 4712103871
Image

a pak ještě Megaton od highwayhawk http://www.motoobchod.cz/highway-hawk/v ... ky/23978-2
Image


Všechny se pohybujou cca 1500,-Kč/ks.Na kterej se zaměřit, respektive u kterýho předpokládat nejlepší kvalitu zpracování a pěknou zvukovou kulisu?Předpokládám, že s výkonem a průběhem tyhle univerzály asi dost hejbnou, možná i dolu, ale s tim se musí počítat a nějak to pak doladit...

Pokud by se někomu moje laický dotazy zdály stupidní, tak asi radši nereagujte, díky za pochopení... :D
mari
 
Příspěvky: 46
Registrován: 27. 8. 2012 22:31
Bydliště: Západní Čechy

Re: pár dotazů ke stavbě...

Příspěvekod radúz » 10. 9. 2012 12:57

1.Z těch vejfuků nemusíš mít obavu,že by nějak dramaticky ovlivnily výkon motoru oproti originálům.Konkrétně s těmi vyobrazenými mám dobrou zkušenost.

2.Z těch kol bych už obavu měl. Ráfky v 17" v šířkách pro 170-ku gumu už stojí dost peněz,hůře se shání a v provozu se nedoporučuje montovat je na stroje o větším výkonu než cca 75 HP,s pohotovostní váhou 220 kg.Pokud se stejně pro
drátěná kola rozhodneš a přineseš za to finanční oběť,musíš počítat s jejich menší tuhostí,častými nutnými kontrolami,složitějším a pracnějším čištěním a určitými problémy při tech prolídkách na STK.Drátěná kola jsou pro někoho efektnější,ale rozhodně cholostivější a je potřeba nadělat si nějaký ten drát do rezervy hlavně do zad.kola.Pokud má být motocykl na ježdění,nikoli jen na předvádění.Já ročně měnil 3-4,než jsem přešel na liťáky.
radúz
 
Příspěvky: 394
Registrován: 22. 12. 2011 00:34

Re: pár dotazů ke stavbě...

Příspěvekod mari » 10. 9. 2012 15:57

radúz píše:1.Z těch vejfuků nemusíš mít obavu,že by nějak dramaticky ovlivnily výkon motoru oproti originálům.Konkrétně s těmi vyobrazenými mám dobrou zkušenost.


díky za odpověď,ale vyobrazený jsou tři typy laufů, s jakými jsi měl dobrý zkušenosti konkrétně, nebo ze všema?

Jinak s těma dráťákama máš recht, uvědomuju si všechny nevýhody, ale stejně bych je tam rád měl.Myslel jsem to spíše tak , zda by měl někdo nápad, z jaký jiný motorky, která je má už v základu, by tam mohly pásnout.

Mě napadl Sachs 650 a 800 roadster, ale i tak by se těžko sehnaly jen kola, proto by to chtělo něco lépe sehnatelnýho...
mari
 
Příspěvky: 46
Registrován: 27. 8. 2012 22:31
Bydliště: Západní Čechy

Re: pár dotazů ke stavbě...

Příspěvekod radúz » 10. 9. 2012 16:30

Tady jde o to,aby byly náboje (středy kol) s unašeči na brzd.kotouče a tlumičem záběru nějak kompatibilní s komponenty daného motocyklu,do kterých se budou montovat (př.a zad.vidlice, brzdy,řetěz),jinak by se středy kol musely vyrábět.Byla by to moc velká náhoda,kdyby se něco vyskytlo,co by "pasovalo".
radúz
 
Příspěvky: 394
Registrován: 22. 12. 2011 00:34

Re: pár dotazů ke stavbě...

Příspěvekod guzi76 » 12. 9. 2012 12:10

Mari > mám na ducatce trombony od Highway Hawku a za 1300,- myslím docela slušný.Tenčí plech,ale celkem slušné zpracování.Oproti těm zobrazeným má i odmontovatelnou koncovku.Jinak vevnitř je jen děrovaná trubka.

Video je z mobilu,takže to vypadá jak kdyby tam řval tygr.Ale když budeš v Plzni,není problém poslechnout ;)

http://www.youtube.com/watch?v=GKQzX_lNfZU
... desmodue ...
guzi76
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1359
Registrován: 19. 8. 2010 10:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: pár dotazů ke stavbě...

Příspěvekod mari » 12. 9. 2012 13:55

guzi76">

ty vypadaj jako ty poslední ze zhora, co jsem dával foto, kdes je kupoval?

Zvuk ukrutnej... :D
mari
 
Příspěvky: 46
Registrován: 27. 8. 2012 22:31
Bydliště: Západní Čechy

Re: pár dotazů ke stavbě...

Příspěvekod guzi76 » 12. 9. 2012 14:47

Jo,to jsou přesně ony. Někde na netu asi před rokem? ;)
... desmodue ...
guzi76
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1359
Registrován: 19. 8. 2010 10:14
Bydliště: Plzeňsko


Zpět na příslušenství a doplňcích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků