baterie

Diskuze o příslušenství a doplňcích ve stylu caféracer.

baterie

Příspěvekod ondrej91 » 17. 1. 2013 16:49

ahoj, máte někdo zkušenosti se suchejma bateriema? jsou podstatně menší a cenově to neni uplně žádná raketa mi přijde, koukal sem, že podobný se na stavbách používaj, nebo máte doporučení pro jinej typ baterií?

http://www.ballisticparts.com/products/ ... teries.php

českej shop v praze
http://www.jokershop.cz/baterie/balisti ... oto&path=5
ondrej91
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 163
Registrován: 2. 7. 2011 19:23
Bydliště: Nymburk

Re: baterie

Příspěvekod JirkaJ » 17. 1. 2013 20:54

vypadá to na lithiové baterie, ale není tam moc detailů. Sám jsem s tím experimentoval, ale nevychytané dobíjení je vzalo do věčných lovišť. Na jaře přijde druhý pokus :-) ... kupoval jsem ale samostatné články z Hongkongu - 4 vyjdou na 720 korun i s poštovným.

Pokud funguje dobíjení správně, není problém. Znám pár lidí, kteří je ke spokojenosti používají.
JirkaJ
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 792
Registrován: 2. 10. 2011 18:06
Bydliště: Praha

Re: baterie

Příspěvekod ondrej91 » 17. 1. 2013 21:09

JirkaJ píše:vypadá to na lithiové baterie, ale není tam moc detailů. Sám jsem s tím experimentoval, ale nevychytané dobíjení je vzalo do věčných lovišť. Na jaře přijde druhý pokus :-) ... kupoval jsem ale samostatné články z Hongkongu - 4 vyjdou na 720 korun i s poštovným.

Pokud funguje dobíjení správně, není problém. Znám pár lidí, kteří je ke spokojenosti používají.


skočim se jich zeptat někdy příští tejden až budu v atelieru, maj krám hned pod náma na Želivárně. Koukal sem, že na xs foru to někdo řešil a někdo další mu tam dával fotku toho, jak to dopadne, když se nepovede dobíjení a pod tim byl obrázek pohořelý ducny.. :D
ondrej91
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 163
Registrován: 2. 7. 2011 19:23
Bydliště: Nymburk

Re: baterie

Příspěvekod akapl » 21. 1. 2013 23:41

Dle popisu na webu Ballistic Performance to nejsou články lithiové, ale LiFePO4, které jsou v současné době asi technologicky nejdál (jsou stabilnějsí než lithiové).
akapl
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 42
Registrován: 3. 12. 2012 21:06
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: baterie

Příspěvekod JirkaJ » 22. 1. 2013 00:08

To Li na začátku LiFePO4 je co? :mrgreen:

Jinak technologicky nejdál určitě nejsou, protože současné Li-Ion se nechají nabíjet rychleji, jsou lehčí s větší kapacitou. Ale máš pravdu, jsou z Lithiových baterií nestabilnější (a jsou také docela levné). Pro použití na motorce je výhodné, že plného dobití se dosáhne při 14,6 V, což je stejně jako u olověných baterií, takže to nedělá problémy běžnému regulátoru.
JirkaJ
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 792
Registrován: 2. 10. 2011 18:06
Bydliště: Praha

Re: baterie

Příspěvekod akapl » 22. 1. 2013 01:16

Špatně jsem se vyjádřil... Chtěl jsem říct, že to nejsou úplně běžné lithiové baterie a tím, že snesou stejné nabíjení jako olověné akumulátory nebývají následkem jejich používání ohořelé stroje... :D
akapl
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 42
Registrován: 3. 12. 2012 21:06
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: baterie

Příspěvekod JirkaJ » 22. 1. 2013 17:06

Aha, dobrá :-)

jenom ještě pozor ... i tahle stabilní LiFePO4 baterie po úplném vybití a následném nabíjení může explodovat. Při poklesu napětí cca pod 2 V na článek dojde k nevratným změnám a potom se může stát cokoliv. Můj úplným vybitím zničený exemplář teď při lehké zátěži podezdřele cvaká...
JirkaJ
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 792
Registrován: 2. 10. 2011 18:06
Bydliště: Praha

Re: baterie

Příspěvekod ondrej91 » 22. 1. 2013 17:32

no zatim to vypadá, že radši pudu do těch agm baterií, než do tohohle, týpci na krámě mi o tom taky moc neřekli.. :D
ondrej91
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 163
Registrován: 2. 7. 2011 19:23
Bydliště: Nymburk

Re: baterie

Příspěvekod buca6 » 22. 1. 2013 17:48

já hodlám letos zkusit tohle mám doma dvě plonkový tak je hodím za sebe a uvidím co se bude dít :)
buca6
 
Příspěvky: 11
Registrován: 28. 12. 2011 12:30

Re: baterie

Příspěvekod JirkaJ » 22. 1. 2013 18:26

Na jakou motorku? Potřebuje baterku k provozu?

Já na BMW bez starteru většinu sezóny jezdil na obyč olovo 4Ah a tady je pár postřehů: Naprostá spokojenost s minimálnim rozměry, blbuvzdorností, cennou a dojezdilo mi to už po 14 dnech běžného provozu ... pak jsem namontoval voltmetr. Můj regulátor dává max 14 V, což baterku nabije cca na 2/3 kapacity. S tím, že na volnoběh to nedobijí ani spotřebu zapalování, natož světla. Takže jízda po městě znamenala na každém semaforu vypnout hlavní světlo nebo točít motor na 1500 rpm :-) A při ladění karburátorů v garáži jsem dokázal baterku vytlouct za hodinu vrčení. :arrow: na 1,3 Ah bych neměl koule :mrgreen:
JirkaJ
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 792
Registrován: 2. 10. 2011 18:06
Bydliště: Praha

Další

Zpět na příslušenství a doplňcích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron