Pneumatiky

Diskuze o příslušenství a doplňcích ve stylu caféracer.

Pneumatiky

Příspěvekod MartinC » 25. 8. 2014 16:35

Ahoj všem, jaké doporučujete/používáte pneumatiky? Je něco primárně vhodného pro styl cafe-racer (samozřejmě s odpovídajícími rozměry pro daný motocykl) a nebo na své motocykly dáváte výrobcem doporučené typy? Nejde mi ani tak o vzhled (i když i ten hraje svou roli), ale primárně mi jde o jízdní vlastnosti. O víkendu jsem byl v situaci, kdy bylo nutné odjet z chaty v lese po mokré lesní cestě a bylo to na standardní "hladké" gumě, která měla nulovou trakci, dost peklo :)

Koukal jsem, že téměř všichni výrobci mají nějaké vintage kolekce, které mají na první pohled mnohem členitější vzorek a tak bych čekal i lepší trakci mimo hladké asfaltové cesty (šterk, kameny, hlína...)

Předem díky za vaše zkušenosti a názory, kterými se rád obohatím :mrgreen:
MartinC
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 60
Registrován: 7. 8. 2014 20:55
Bydliště: Praha

Re: Pneumatiky

Příspěvekod JirkaJ » 25. 8. 2014 19:02

kvůli rozměru jezdím Bridgestone BT45 - je to nejměkčí a nejsportovnější pneu v nabídce

V terénu je bezzubá jako každá jiná silniční pneu, ale i mokrou trávu ve svahu a další terénní pasáže zdolává :)
JirkaJ
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 792
Registrován: 2. 10. 2011 18:06
Bydliště: Praha

Re: Pneumatiky

Příspěvekod Zajda_912 » 25. 8. 2014 19:30

joooo BT45 to byla guma! Na XJ600N jsem s několika sadama najezdil pšknejch pár tisíc a držely snad všude a vždycky. Sucho, mokro, mráz, na rovině, ale i když jsem silnicí odlehčoval konce stupaček.
Nejtěžší terén sice poznala na písčitý cestě a na mokrejch kravskejch pastvinách v prudkým kopci a pomalu a posraně, takže s terénější jízdou zase takový zkušenosti nemám, ale jo, rád na to vzpomínám.
Zajda_912
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 385
Registrován: 21. 5. 2011 20:30
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pneumatiky

Příspěvekod Dargas » 25. 8. 2014 21:06

Na Pirelli Sport Demon si taky nemuzu stezovat....bohuzel nemam porovnani s BT45....ale chci je vyzkouset.
Kawasaki Zephyr 550
Dargas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 879
Registrován: 25. 9. 2009 23:14
Bydliště: Jihlava


Zpět na příslušenství a doplňcích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron