Suzuki SV650 - café racer zadek - možnosti

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

Suzuki SV650 - café racer zadek - možnosti

Příspěvekod PavPav » 16. 7. 2019 23:25

Ahoj,
vypadá to, že jsem konečně uzrál na realizaci café racer myšlenky (časově a finančně), kterou mám v hlavě už dlouho. Suzuki SV 650 (r.2002 - trubka rám, karburátory - jen pro přesnost) asi není úplně ideální stroj, nicméně je v perfektním stavu a prodávat jí za almužnu se mi moc nechce, když si s ní můžu trochu pohrát a užít ještě spoustu srandy.
Nemělo by se jednat o nic drastického, spíš jen vizuální prvky a změna barvy nádrže, rámu, možná i motoru. Kámen úrazu bych viděl ve změně zadní části na charakteristický café racer "bobek". Ne ani tak technicky, jako spíš legislativně. Fiknout a navařit jinou zadní část by pánové na STK v budoucnu asi neocenili. Chtěl bych se tady poradit a ujistit, že to opravdu nejde "nějak" papírově udělat a v případě, že skutečně ne, poprosit o názory, jak to s tím zadkem vykouzlit, aby se vlk nažral (udělal ze Suzuki kafíčko) a SVčko zůstalo celé pro STK.
Díky za názory.
PavPav
 
Příspěvky: 4
Registrován: 7. 6. 2018 22:09

Re: Suzuki SV650 - café racer zadek - možnosti

Příspěvekod Dančic » 17. 7. 2019 09:02

Ahoj,

kdysi dávno jsem řešil, zda by bylo možné zapsat "jednositz" a s ím spojené úpravy na mou Hondu 250 do TP. Na úřadě mi řekli, že nemají problém zapsat cokoli, co posvětí výrobce. Z českého zastoupení Hondy mi napsali, že žádné úpravy neschvalují a bylo vyřešeno.

Otázkou je, jak to je u Suzuki. Ten papír od výrobce s "požehnáním" se zdá být jako docela silná páka, pokud chceš mít stroj komplet legal. Například změna typu motoru u staré ČZ byla díky souhrnnému papíru ze Strakonic, který ještě navíc byl i zadarmo, docela jednoduše legalizovatelná. Jakože stálo to čas na STK (myslím dvakrát), peníze na úřadě i na STK, ale šlo to. Takže pokud chceš mít všechno legislativně správně, prvně bych se obrátil na dovozce Suzuki do ČR.
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Suzuki SV650 - café racer zadek - možnosti

Příspěvekod PavPav » 18. 7. 2019 22:50

No zní to celkem jednoduše, ale nedokážu si to v praxi moc představit. Nicméně za zkoušku člověk nic nedá. Díky za tip. Jen tak ze zajímavosti. Ten "papír" od výrobce, to znamená záznam ve velkým techničáku nebo něco spešl spatlanýho pro STK? Já jen, že tiskárny a grafický možnosti jsou v dnešní době na celkem dobrý úrovni :D :D
PavPav
 
Příspěvky: 4
Registrován: 7. 6. 2018 22:09

Re: Suzuki SV650 - café racer zadek - možnosti

Příspěvekod Dančic » 19. 7. 2019 09:29

Je to papír, ve kterém jsou přesně popsány, které položky v techničáku se mění. Musí to ale nést razítko dovozce / výrobce, jméno člověka, který to sepsal a jeho podpis pod tím. S tímto pak člověk jde.. no teď nevím přesně jestli prvně na úřad nebo prvně na technickou. Myslím, že jsem byl celkově dvakrát na úřadě a dvakrát na technické, ale nevím v jakém pořadí :D
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Suzuki SV650 - café racer zadek - možnosti

Příspěvekod PavPav » 19. 7. 2019 20:16

Ok, rozumím. Zkusím. Bude to asi legrace :D Jen poslední věc. Má ten "papír" nějakej oficiální název? Nebo jim prostě budu muset polopaticky vysvětlit, o co mi jde, začít ronit slzy a spílat místní ujetý legislativě? :D
PavPav
 
Příspěvky: 4
Registrován: 7. 6. 2018 22:09

Re: Suzuki SV650 - café racer zadek - možnosti

Příspěvekod Dančic » 21. 7. 2019 22:30

PavPav píše:Ok, rozumím. Zkusím. Bude to asi legrace :D Jen poslední věc. Má ten "papír" nějakej oficiální název? Nebo jim prostě budu muset polopaticky vysvětlit, o co mi jde, začít ronit slzy a spílat místní ujetý legislativě? :D


To nevím tyjo. Asi bych to nazval oficiálním vyjádřením výrobce k přestavbě či úpravě vozidla nebo tak nějak.
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Suzuki SV650 - café racer zadek - možnosti

Příspěvekod PetrGS » 24. 7. 2019 17:25

Tak nazvat se ten papír dá ledajak, nicméně to nemění nic na tom, že mu ho v českém zastoupení Suzuki nikdo nedá : ))) ...asi tak...a pokud jo, bude to stát neskutečný ranec (Suzuki je na tohle nejdražší)...není v jejich zájmu držet při životě své starší děti, běž a kup si nový stroj...na ten zadek bych se vysral a dal tam jednosic a před STK to holt přeházel zpátky, bohužel...
PetrGS
 
Příspěvky: 6
Registrován: 16. 6. 2018 18:01

Re: Suzuki SV650 - café racer zadek - možnosti

Příspěvekod rez » 25. 7. 2019 11:41

PetrGS píše:Tak nazvat se ten papír dá ledajak, nicméně to nemění nic na tom, že mu ho v českém zastoupení Suzuki nikdo nedá : ))) ...asi tak...a pokud jo, bude to stát neskutečný ranec (Suzuki je na tohle nejdražší)...není v jejich zájmu držet při životě své starší děti, běž a kup si nový stroj...na ten zadek bych se vysral a dal tam jednosic a před STK to holt přeházel zpátky, bohužel...

...zrovna u tétok motky bych se na to taky vysral, je to 2002 či co a kitů je na to dost, kdyžtak odmontovat podsedlový rám a dát svůj + bobek a je ... jezdím už dlouho s 1sicem YZF 750r a když je kontrola, tak vysleču bundu(ale hned!) a hodím ji na bobek, ale i když sem to měl jen tak, měli to u zadku, hlavně že máš pojistku a nejsi nalitej ...
rez
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26. 4. 2011 08:22
Bydliště: Staré Město u Uherského hradiště

Re: Suzuki SV650 - café racer zadek - možnosti

Příspěvekod PavPav » 28. 7. 2019 22:06

No upřímně...taky bych se divil, kdyby by mi nějakej takovej papír dali :D S tím, jaký obštrukce jsou s úpravama všeobecně, by tohle bylo moc jednoduchý. Nicméně díky za informace. Popřemýšlím i o tý "přehazovací" možnosti. V současnosti s technickou po čtyřech letech, by to zas takovej problém nebyl.
Díky díky.
PavPav
 
Příspěvky: 4
Registrován: 7. 6. 2018 22:09


Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron