2 svody teplé a 2 studené

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

Re: 2 svody teplé a 2 studené

Příspěvekod Pája » 24. 4. 2011 15:08

Až s tím budeš zase vrčet,zkusil bych se podívat jak vypadají svíčky těch válců co jdou a těch co nejdou.Ono že to venku hází jiskru ještě neznamená,že uvnitř ,kde je větší tlak a směs vzduchu a benzínu,to hodí tu samou jiskru.Pokud budou svíce z nepálících válců mokré,jdi po elektrice a pokud suché musíš do karbeců.Ale to určitě znáš z oprav plechovek (auta).
PS:teď jsem si vzpomněl,že tatík tohle řešil někdy okolo 1987 na sví Sůze (já zrovna začínal s držkopádama na Fichtu),kde mu pozdě chytal krajní válec (ujel cca 5 Km než začal makat).Nakonec našel prasklou tenoučkou strunku jdoucí napříč všemi čtyřmi karburátory,vyměnil jí a pak to bylo ok.
Pája
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11. 4. 2011 01:19
Bydliště: Praha - Suchdol

Re: 2 svody teplé a 2 studené

Příspěvekod Jirka » 24. 4. 2011 15:34

Zephyr 750 píše:
Jirka píše:Možná ti pomůže toto: http://www.gsxr.wz.cz/karb.htm
Je to sice na GSXR, ale je to podobný. Hlavně ten ke komu pojedeš ať má ty manometry na seřízení podtlaků. Myslím, že to v tom nebo v membránách.

Tak za tohle bys zasloužil nákou odměnu.Tohle si myslim že pomuže i hodně dalšim lidem.Už to mam vytisklý a založený u manuálu.
Moc,moc,děkuju.


Není zač. Hlavně ať ti to už jezdí.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: 2 svody teplé a 2 studené

Příspěvekod Zephyr 750 » 24. 4. 2011 16:29

Tak se z toho už asi pos...Zase sem to odstrojil a chtěl sem vyndat ty karbce,ale řek sem si že zkusim ježtě ty jiskry na svíčkách.No a samozřejmě prd.Jiskru to hodí jen jednou při prvnim otočeni a pak už nic a zase až když vypnu startér tak to hodí ,ale mezi tim 10 vteřin startování ani jiskra a na žádné svíčce.Tak co tam je za bordel?
Co mi nejde do hlavy,že před zimou s tim normálně jezdil do práce a než mi to přivez tak to taky normálně asi 2 km projel.
Doma to dal na káru a 20km to vez ke mě a tady už jen samej problém.
Zephyr 750
 

Re: 2 svody teplé a 2 studené

Příspěvekod Pája » 24. 4. 2011 16:54

Mohla by ti pomoci str. : http://www.novis.wz.cz/ -je tam i schéma elektriky,atd.
Pája
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11. 4. 2011 01:19
Bydliště: Praha - Suchdol

Re: 2 svody teplé a 2 studené

Příspěvekod Pája » 24. 4. 2011 17:00

Pája
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11. 4. 2011 01:19
Bydliště: Praha - Suchdol

Re: 2 svody teplé a 2 studené

Příspěvekod Zephyr 750 » 24. 4. 2011 17:06

Pája:dík určitě se hodí každá informace.Ted jsem prošel kabel po kabelu,ale nic zvláštního jsem nenašel.Všechno se tváří OK.Ted jsem si teprve všim že je dole trochu odštíplé víčko karteru(teda jestli se to tak jmenuje).Tak sem ho rozdál,ale uvnitř nic zvláštního není,myslel jsem že tam bude třeba prach a bordel,ale nic tam neni je to čisté.
Zephyr 750
 

Re: 2 svody teplé a 2 studené

Příspěvekod Zephyr 750 » 24. 4. 2011 17:14

Sakra nemuže to být jen špatná baterka ???
Zephyr 750
 

Re: 2 svody teplé a 2 studené

Příspěvekod Pája » 24. 4. 2011 17:18

Připoj nabíječku a zkus na chvíli nastartovat-uvidíš...
Pája
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11. 4. 2011 01:19
Bydliště: Praha - Suchdol

Re: 2 svody teplé a 2 studené

Příspěvekod Zephyr 750 » 24. 4. 2011 17:50

Ted sem to hodil na nabíječku,tak to nechám nabit na 100% a uvidim.Vyndal jsem cívky,očistil kontakty a zkrátil kabely u fajfek,docela to bylo na volno.Ted když je mam venku,tak bych je rád proměřil.Multimetr mám,ale prd tomu rozumim.Jak správně proměřit cívky,abych zjistil že jsou OK?
Zephyr 750
 

Re: 2 svody teplé a 2 studené

Příspěvekod Zephyr 750 » 24. 4. 2011 19:06

Tak cívky jsou zpátky na svém místě.Proměřil jsem je tim multimetrem a měřilo to jen na jednu polohu,sice nevim co jsem měřil,ale naměřil jsem na obou stejně 3.6 asi náký odpor nebo co :lol: Na nabíječce mi to ukazovalo 75 % nabití baterky,tak jsem to zkusil a jiskry na všech svíčkách parádní,jak vánoční stromeček.Ale tak po 5 vteřinách začali slábnout až se stratili uplně.Nabíječka ukazovala 40% na baterce,tak že to vypadá že je ta baterka KO.V uterý koupim novou.Je nákej typ na špatné a dobré baterky,abych nekoupil nákej šmejd.
Zephyr 750
 

PředchozíDalší

Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník