Zadní tlumiče

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

Zadní tlumiče

Příspěvekod Zephyr 750 » 30. 4. 2011 14:28

Zdravim kamarádi.chci se zeptat.Jde něco dělat s těmahle tlumičema aby byli tvrdší?Zdá se mi že sou hodně měké a když za sebe hodim dceru,tak už to dos poklesne.Zkoušel sem na tom kolečku všechny 4 polohy,ale nic se nemění.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zephyr 750
 

Re: Zadní tlumiče

Příspěvekod Dargas » 30. 4. 2011 14:51

Ale mění. Mění se předpětí pružiny.

btw. Když jsem se začal zajímat o motorky, tak jsem si přečetl nějaký články na netu, prostudoval tuto knihu atd. atd.
páč mi bylo jasný, že zakládáním spousty příspěvků motorkám stejně moc rozumět nebudu, páč se dozvím samé kusé informace.
Nechceš to taky zkusit? ;)
Dargas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 879
Registrován: 25. 9. 2009 23:14
Bydliště: Jihlava

Re: Zadní tlumiče

Příspěvekod Zephyr 750 » 30. 4. 2011 15:04

Provedu,něco si přečtu.Že bi se timhle kolečkem štelovalo předpětí pružiny,tak to je zajímavé.Já myslel že by to spíš mělo přivírat a otvírat pruchodnost kapaliny a tim měnit tuhost pérování.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zephyr 750
 

Re: Zadní tlumiče

Příspěvekod Dargas » 30. 4. 2011 15:07

jo tohle "kolečko." To jo, to máš pravdu. Ale po těch letech už nepoznáš nic. Repase tlumičů jedině.
Dargas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 879
Registrován: 25. 9. 2009 23:14
Bydliště: Jihlava

Re: Zadní tlumiče

Příspěvekod Zephyr 750 » 30. 4. 2011 15:17

Jako nikde nechčijou a pružina se došponovat nedá,žádnej závit na těle nemá.V čem spočívá repase těhle tlumiču?Já bych rači náký štelovací,třeba z jiné moto,nebo měco za rozumnej peníz.
Zephyr 750
 

Re: Zadní tlumiče

Příspěvekod Dargas » 30. 4. 2011 15:25

achjo.

Nahoře nad tou pružinou je štelování předpětí. (ale tím se útlum nezmění, že...)
To "kolečko" je na štelování útlumu komprese.
Dole na tlumiči kousek nad uchycením ke kyvné vidlici je stělování útlumu odskoku.
Repase znamená poslat to do firmy, která ty tlumiče rozebere, vymění tlumičový olej, těsnění apod.

ALE TOHLE VŠECHNO BY SES DOZVĚDĚL PŘES TU KNIHU NEBO INTERNET, JAK JSEM TI RADIL.

a tím to pro mne hasne, automechaniku...
Dargas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 879
Registrován: 25. 9. 2009 23:14
Bydliště: Jihlava

Re: Zadní tlumiče

Příspěvekod Zephyr 750 » 30. 4. 2011 15:45

Jasně,nemám stím problém,nechceš nereaguj.Jen mě trochu překvapuje kde si sebral to že jsem automechanik.Jestli narážíš na to že 20 let opravuju bouraný auta,tak si to trochu špatně pochopil.Je to sice pravda,ale jsem lakýrník a auto si opravuju jen pro sebe a nikdy né na kšeft.Za těch 21 let co vlastnim řidičák,tak jsem měl určitě přez 20 aut a skoro vždyčka sem koupil bouračku s kterou sem si pak hrál protože mě to bavilo,nic víc nic mín.Ale to už je taky pryč a tak sem si chtěl zkusit motku.
Zephyr 750
 

Re: Zadní tlumiče

Příspěvekod Dargas » 30. 4. 2011 16:02

OPRAVA:
a tím to pro mne hasne, lakýrníku...
:D :D :D :D
Dargas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 879
Registrován: 25. 9. 2009 23:14
Bydliště: Jihlava

Re: Zadní tlumiče

Příspěvekod Čurda » 30. 4. 2011 22:33

tady je to zase hustý :roll:
na tlumiče se dá sehnat opravná sada ,nedávno se to tu někde rešilo
tak je to tady viewtopic.php?f=18&t=1064
Čurda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1989
Registrován: 25. 9. 2009 20:48

Re: Zadní tlumiče

Příspěvekod Dellorto » 2. 5. 2011 11:03

To my zase hlava nebere. Ten člověk tu píše že tuhost se nastavit nedá a na fotce má na "zoubkách" nastaveno na nejměkčí...a točí kolečkem na nastavení útlumu a diví se, že tuhost pružin se nezměnila... :!: :!: :roll:

Horáci, prosím udělej s tím něco!! Jak tyto nesmyslné laické dotazy souvisí s Caferacery!!!!?? :oops: :oops:
Dellorto
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 800
Registrován: 23. 6. 2010 10:52
Bydliště: Nový Bydžov

Další

Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron