Budíci

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

Re: Budíci

Příspěvekod Dellorto » 16. 6. 2011 10:27

Máš recht, to bude pěkný a jezdí se tak bez problémů. ;) ;)
I' m not a biker, I´m a motorcyclist
Dellorto
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 800
Registrován: 23. 6. 2010 10:52
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Budíci

Příspěvekod Čurda » 16. 6. 2011 23:17

v předchozím autě se mě dost srala elektronika a vodešel i tacho takže fungoval jen otáčkoměr...no a najel sem tak 70 tis km za 3 roky a ani jedna pokuta ;) ;) prostě sem si vykoukal že v obci na trojku 1700 ot a je tam 50 ;) ;) ;)
čestný držitel ocenění BRAMBORA ROKU 2010
Čurda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1989
Registrován: 25. 9. 2009 20:48

Re: Budíci

Příspěvekod yetti » 17. 6. 2011 08:12

V nejakym traktoru jsem videl otackomer ocejchovanej na dalsich stupnicich i v Km/h pro jednotlivy kvalty. To mi prijde jako dobrej kompromis :-)
yetti
 
Příspěvky: 3
Registrován: 6. 4. 2011 21:49

Re: Budíci

Příspěvekod Dellorto » 20. 6. 2011 13:25

yetti píše:V nejakym traktoru jsem videl otackomer ocejchovanej na dalsich stupnicich i v Km/h pro jednotlivy kvalty. To mi prijde jako dobrej kompromis :-)


Jooo, ten by Ti na Sůze slušéééél :lol: :lol: :lol: !!
Větší a praktičtější už jsou jen hodiny z orloje ;) :D :D !!
I' m not a biker, I´m a motorcyclist
Dellorto
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 800
Registrován: 23. 6. 2010 10:52
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Budíci

Příspěvekod Hollas » 20. 6. 2011 17:27

Ten budík bude celkem velký :-) Jinak mám ještě otázečku, jak se přesně pozná kde bych měl nasadit ručičku ukazatele otáček? Mám tam nějaký čmrkanec z výroby lihovkou, asi se budu řídit jím, protože to tak pravděpodobně odpovídá i původnímu nastavení.
Ale otázka je, jak to nastavit přesně? Pravděpodobně asi ještě na nějaký snímač otáček a seštělovat to podle toho? Púvodní otáčkoměr mi snímá otáčky vačkové hřídele.
Obrázek
Hollas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 2141
Registrován: 28. 9. 2009 19:01
Bydliště: Zlín

Re: Budíci

Příspěvekod yetti » 21. 6. 2011 09:10

Dellorto píše:
yetti píše:V nejakym traktoru jsem videl otackomer ocejchovanej na dalsich stupnicich i v Km/h pro jednotlivy kvalty. To mi prijde jako dobrej kompromis :-)


Jooo, ten by Ti na Sůze slušéééél :lol: :lol: :lol: !!
Větší a praktičtější už jsou jen hodiny z orloje ;) :D :D !!


No ja jsem nemyslel, ze by si tam mel davat primo ten budik. Libi se mi ta myslenka mit otackomer ocejchovanejch v rychlostech. Akorat chapu ze pro nejakej 6q by se asi spodni kvalty musely pri tom kresleni dalsich stupnic vynechat aby se to tam veslo.
yetti
 
Příspěvky: 3
Registrován: 6. 4. 2011 21:49

Re: Budíci

Příspěvekod mishaduda » 29. 3. 2016 12:00

Zdravím Vás, měl bych dotaz ohledně tachometru. Mám Yamahu XJ 650 z roku 1982 a chci tam dát menší budíky, než ty radniční co tam jsou teď. Ve předu 19'' kolo. Koukám po takových těch ''mini'' klasikách a nejsem si jistý v konverzním poměru, jestli vzít 1:1 nebo 2:1 . Nevíte prosím, jaký je mezi tím rozdíl nebo co tyhle japonky mají za poměr? Děkuji za každou odpověď ! :)
mishaduda
 
Příspěvky: 1
Registrován: 6. 11. 2015 13:17

Předchozí

Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron