Přihlášení staré moto

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

Re: Přihlášení staré moto

Příspěvekod Horác » 13. 12. 2011 15:08

Musíme se prostě smířit s tím, že v česku je všechno problém a totální blázinec...např. emise u motorek...pokud nemá motorka více než 400kg, tak se neměří, ale karburátorovou motorku Ti nepřihlásí...Zajímavý je třeba Goldwing, který váží 405kg a aby nemusel jezdit na emise, tak mu dovozce píše do TP 396kg...bordel...
Když jsem si v roce 2008 dovezl z USA fungl novou motorku Yamaha Royal Star Venture, nestačil mi COC, vyhnali mě do výzkumáku v Praze na měření emisí...bylo vše dopředu domluvené o co jde, přijedu tam, borec na to kouká a říká "vždyť to má 4 karburátory, to neprojde"...já mu odpovídám, že to přeci víme, proto je to domluvené...Tak mi nakonec řekli, ať to tam nechám že to pořeší...Když jsem za týden pro motorku přijel, bylo natočeno něco kolem 20 mil (asi se byli hoši projet) a technik mi povídá "tak to neplní limity EU, odesíláme toto měření na ministerstvo dopravy do registru..." sem mu řekl, že se asi posral, ať nikam nic neposílá, všechno z PC smaže a že odjíždím a nikdy jsem tam nebyl...Kdyby to poslali na registr, tak už by ji nikdy nikdo v EU nepřihlásil!!! Naštěstí jsem se tam dovolal člověkovi, co mi to zprostředkovával a co i inkasoval, takže ten hned přijel a vše zametl...A já byl po skoro měsíci lítání Liberec-Praha bez techničáku...Už sem se viděl, že budu mít za půl mega pěknou železnou sochu na zahradě...
No nakonec mi moc pomohli kluci závodnický, co mají kontakty a bez toho, aby motorku někdo viděl mi za 3 týdny předali čistopis TP. Je ale pravda, že v poslední době hodně prošetřují všechny "podezřelé" registrace a i zabavujou TP...vím o několika kauzách konkrétně u čtyřkolek...
Tož asi tak...omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale při tom psaní se mi to všechno znovu vybavilo a jsem vzteky bezseba z toho bordelu v čechách... :evil:
DUCATI Paul Smart 1000LE...to je moje závislost...
Obrázek
Horác
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 2017
Registrován: 25. 9. 2009 19:04
Bydliště: Liberec

Re: Přihlášení staré moto

Příspěvekod wasps » 13. 12. 2011 15:54

Horác píše:Musíme se prostě smířit s tím, že v česku je všechno problém a totální blázinec...např. emise u motorek...pokud nemá motorka více než 400kg, tak se neměří, ale karburátorovou motorku Ti nepřihlásí...Zajímavý je třeba Goldwing, který váží 405kg a aby nemusel jezdit na emise, tak mu dovozce píše do TP 396kg...bordel...
Když jsem si v roce 2008 dovezl z USA fungl novou motorku Yamaha Royal Star Venture, nestačil mi COC, vyhnali mě do výzkumáku v Praze na měření emisí...bylo vše dopředu domluvené o co jde, přijedu tam, borec na to kouká a říká "vždyť to má 4 karburátory, to neprojde"...já mu odpovídám, že to přeci víme, proto je to domluvené...Tak mi nakonec řekli, ať to tam nechám že to pořeší...Když jsem za týden pro motorku přijel, bylo natočeno něco kolem 20 mil (asi se byli hoši projet) a technik mi povídá "tak to neplní limity EU, odesíláme toto měření na ministerstvo dopravy do registru..." sem mu řekl, že se asi posral, ať nikam nic neposílá, všechno z PC smaže a že odjíždím a nikdy jsem tam nebyl...Kdyby to poslali na registr, tak už by ji nikdy nikdo v EU nepřihlásil!!! Naštěstí jsem se tam dovolal člověkovi, co mi to zprostředkovával a co i inkasoval, takže ten hned přijel a vše zametl...A já byl po skoro měsíci lítání Liberec-Praha bez techničáku...Už sem se viděl, že budu mít za půl mega pěknou železnou sochu na zahradě...
No nakonec mi moc pomohli kluci závodnický, co mají kontakty a bez toho, aby motorku někdo viděl mi za 3 týdny předali čistopis TP. Je ale pravda, že v poslední době hodně prošetřují všechny "podezřelé" registrace a i zabavujou TP...vím o několika kauzách konkrétně u čtyřkolek...
Tož asi tak...omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale při tom psaní se mi to všechno znovu vybavilo a jsem vzteky bezseba z toho bordelu v čechách... :evil:


Jasan Horác vudec se nedivim :D
asi tohle téma přejmenuju na PŘEPISI Z NASRÁNÍ,ANEB BORDEL V CZ
Jak pravíš,mě totiž přide že tady ti zmr... už předem čekají že jim přivezeš obálku,pak samo vše jde.Taky jsem jezdil na jednu STK ,moto na vozíku v techničáku žold,borec přišel,vzal a za deset minut sem odjížděl.Jen se zeptal "funguje to vše v pohodě"(musím se jen ohradit na to že věděl,že opravuju moto).Jednoho dne sem se ale nasral,a řekl si že mě nikdo taky nechodí z obálkama,tak proč budu každy tady ti lidi uplácet,když je vše v poho.Peněz mají jak hoven a jen zneužívají pravomoce.
Nebudu tu psát ani jak to funguje venku,jen krátce,Funguje a vše v pohodě!!!!
Jen příklad v Tuningu aut(měl jsem i toto období)
Kamarád měl Peugeot 206 chtěl tam kola 17" ,STk -jste blázen!!!! importér - nemožné!
V olomouci kam sem jezdil na servis měl mechanik 206 dovoz France - kola 18" zapsáno ve francii do techničáku,bez problému,to samé německo.
U nás vše problém(nebo spíš páni uřeníčci neradi by seděli na prdeli dloubali se prstem v rypáku a brali za to honoráře jako prase.
Normálě uvažující člověk ketry má všech pět po hromadě a hlavně se v oboru vyzná tak to dokáže klasicky pochopit,ale je jednouší říct "to je problém",než ho řešit.
se tu u toho člověk hezky nasere :)
"Full Gas"!!!
wasps
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 144
Registrován: 15. 9. 2010 22:54
Bydliště: Přerov Henčlov

Re: Přihlášení staré moto

Příspěvekod guzi76 » 13. 12. 2011 15:56

Prostě obrovskej Kocourkov.A to do slova a do písmene.Jak si může jeden úředník vykládat zákon nebo vyhlášku jinak než ten co k němu sedí zády v kanceláři? Proč nejsou přesně stanovený doklady a postupy k dovozu nebo přihlášení?Ale jednoznačný.Proč jim dávají takovou moc? Naštěstí chodím na úřady jen kvůli svým autům a motorkám,ale když tam vidím babu co už jen doklepává do důchodu nebo zamindrákovanýho borce v tesilkách a vestičce,mám tlak na 200 a to jsem ještě ani nepozdravil :mrgreen:

Ale příští rok bych chtěl začít stavět,takže si úředníků užiju až až :roll: :roll:
Naposledy upravil guzi76 dne 13. 12. 2011 16:04, celkově upraveno 1
... desmodue ...
guzi76
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1359
Registrován: 19. 8. 2010 10:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: Přihlášení staré moto

Příspěvekod guzi76 » 13. 12. 2011 16:01

Wasps > to s tím Peugeotem znám :D mladá si přivezla z Německa 406 coupe na ´18.Zapsáno v TP.Žádný problém.Kamarád si ty kola chtěl taky pořídit a přesně jak říkáš ty: "NEJDE TO!!!" Jak to,že to nejde když jsme v EU?! :evil: kluci jdu si dát kafe,protože jsem přistihl,že se začínám nasírat.Sorry za ten výraz :mrgreen: :mrgreen:
... desmodue ...
guzi76
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1359
Registrován: 19. 8. 2010 10:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: Přihlášení staré moto

Příspěvekod Zbyněk » 13. 12. 2011 16:14

No já nevím co na to říct,asi Cimrmana:Můžete protestovat,nesouhlasit ale to je to jediné co s tím můžete dělat. Když můžou dovozci mít papíry na kdeco co přivezou,tak to musí jít aji u mě.Je to sice papírová anabáze,ale určitě to půjde,i když už na to nemáme nervy.Úředník je divný tvor,kterému my nerozumíme.Tak to je a bude. :D :D http://www.winchester.wz.cz/1024x768/dovoz.htm
Soutěžím o titul nemehlo roku.
Zbyněk
 
Příspěvky: 1721
Registrován: 10. 10. 2009 16:59
Bydliště: Velké Kunětice

Re: Přihlášení staré moto

Příspěvekod Čurda » 13. 12. 2011 16:39

guzi76 píše:Prostě obrovskej Kocourkov.A to do slova a do písmene.Jak si může jeden úředník vykládat zákon nebo vyhlášku jinak než ten co k němu sedí zády v kanceláři? Proč nejsou přesně stanovený doklady a postupy k dovozu nebo přihlášení?Ale jednoznačný.Proč jim dávají takovou moc? Naštěstí chodím na úřady jen kvůli svým autům a motorkám,ale když tam vidím babu co už jen doklepává do důchodu nebo zamindrákovanýho borce v tesilkách a vestičce,mám tlak na 200 a to jsem ještě ani nepozdravil :mrgreen:

Ale příští rok bych chtěl začít stavět,takže si úředníků užiju až až :roll: :roll:

s úředníkama jednám pracovně velice často... hlavně odbor kultury a památkové péče a je to vážně velká švanda... nejdřív milion papírů a jednání pak kontrolní dny .... no postřílel bych je všechny..... bohužel bez nich bych neměl praci ..
čestný držitel ocenění BRAMBORA ROKU 2010
Čurda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1989
Registrován: 25. 9. 2009 20:48

Re: Přihlášení staré moto

Příspěvekod guzi76 » 13. 12. 2011 17:17

Už jen malej a poslední příklad píle úředníků na Plzni-severu :) mladá mi přihlašovala Guzzinu,protože já jsem byl pracovně venku.Přišla ve 11:20 (pauza od 11:30) dala jí do okýnka všechny papíry.Paní to skontrolovala,vše v pořádku.Ale teď vám to už neudělám,máme pauzu.Mladá:ale až za deset minut ,to by jsme stihly.Paní zrudla a vzala papíry a sedla si k PC.V 11:30 se zvedla,na okýnko dala cedulku"polední pauza" a chystala se odejít.Bez jedinýho slůvka.No jenže to už zrudla i mladá a pustila se do ní.Chvíli se tam dohadovaly,pak paní řekla,že to udělá po pauze a že to bude po 12:00 připravené.No přišla po jedné hodině,papíry samozřejmě leželi u PC,takže si mladá vystála opět frontu a po druhé hodině odcházela z úřadu.No těch slov co si paní vyslechla,bych prý ani slyšet nechtěl ;)
... desmodue ...
guzi76
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1359
Registrován: 19. 8. 2010 10:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: Přihlášení staré moto

Příspěvekod tom ltr » 13. 12. 2011 17:21

Mě usadilo když jsem se konečně prokousal na úřad a technik mi řiká fajn všechno máte co putřebuju v pořádku tak si za 14dní přijdtě!!!!!!!(ze zákona na to má 30 dnů) na vypsání velkýho TP a malýho TP
tom ltr
 
Příspěvky: 1507
Registrován: 8. 3. 2010 10:39
Bydliště: Nymburk

Re: Přihlášení staré moto

Příspěvekod wasps » 13. 12. 2011 17:52

Chlapci dávám sem ty papíry popř.odhlášky,jestli poradíte na koho se případně obrátit,nabo komu zavolat.díkec za každou radi či pomoc :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Full Gas"!!!
wasps
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 144
Registrován: 15. 9. 2010 22:54
Bydliště: Přerov Henčlov

Re: Přihlášení staré moto

Příspěvekod Zbyněk » 13. 12. 2011 18:02

Zajdi na stk,Dekra je ten ústav co má bumašku na dopisování údajů do dovozové stk.Jinak ty techničáky jsou boží,podle nich můžeš mít úprav co hrdlo ráčí.A ten Polský,ani rozměr gum tam není. :shock: :shock:
Soutěžím o titul nemehlo roku.
Zbyněk
 
Příspěvky: 1721
Registrován: 10. 10. 2009 16:59
Bydliště: Velké Kunětice

PředchozíDalší

Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron