Dovozová technická - údaje od Dekry

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

Dovozová technická - údaje od Dekry

Příspěvekod Prkinko » 29. 2. 2012 19:30

Ahoj , mám hondu cb 550k rv.1978 s anglickými doklady. Na STK mi řekli, že v anglickém TP chybí údaje, které jsou potřeba pro český TP. Ale nejsou si jistí, že všechny potřebné údaje pro takto starou motorku se dají zjistit od Dekry. Řekli mi že bych si musel nechat udělat technickou ( a zaplatit) a potom čekat jestly Dekra údaje pošle. Když by je Dekra neměla k dispozici tak bych byl o tisícovku lehčí. Máte s tím někdo zkušenost, jestly Dekra dohledá údaje i pro takhle starou motorku? Jde o tyto údaje: Typové označení(typ), výkon/otáčky, provozní hmotnost, celková hmotnost, zatížení náprav, nejvyšší rychlost, hluk stojící, hluk za jízdy.
Další možnost je přihlásit moto na veteránské značky ale do toho se mi moc nechce...
Díky za reakce
Prkinko
 
Příspěvky: 6
Registrován: 1. 2. 2010 14:21

Re: Dovozová technická - údaje od Dekry

Příspěvekod cafe racer » 29. 2. 2012 19:37

Kzdopadne jestli ty udaje Dekra nema tak by ti nemeli nic uctovat,aspon tak to funguje u nas a je to logicke.
Opravy a servis motocyklů BMW --- Zlínský/Trenčiansky kraj
cafe racer
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 814
Registrován: 29. 12. 2009 20:55
Bydliště: Pitin

Re: Dovozová technická - údaje od Dekry

Příspěvekod mopako » 29. 2. 2012 20:19

Před nedávnem sem řešil stejnou věc, dovozovou STK za 2000,- sem měl udělanou a chyběli váhy náprav a decibely hluku bez toho mi prý techničák neudělají a přes dekru to prý bude za další 2000,- a žádosti a zdržování atd....(to mi radili známí a kamarádi ostatní chztří lidé) . Stejně sem na dopravku zašel a snažil se domluvit jaká je nejsnažší cesta a jestli se to nedá opsat z jiného TP(sehnal sem kopii od jedné dobré duše z M.cz ktarý měl tu stejnou motorku), byl to stejný typ motorky ,ale jiný model(koncové označení písmeny).
Tam mi technik řekl že TP použít nemůže i když ví že je to stejné, manuál jsem měl vytisknutý takže ten samý případ-z originálního manuálukterý je vydaný výrobcem motorky by to prý snad šlo.
Řekl ať to dovezu ukázat, tak sem druhý den dovezl moto na prohlídku-pokoukal, vzal si papíry aže se na to musí podívat ať druhý den příjdu a poptám se jak dál.
Druhý den sem se přišel poptat jak dál a dal mi vyplněné papíry, udělal sem pojistku , dostal SPZ a šel dom, čuměl sem jak jabko, protože to je u nás vyhlášený cip(mezi lidmi se říká že je na Di nejhorší-já s ním nikdy neměl nejmenší problém).
Nestálo ani korunu navíc jak mě všichni strašili, pouze u starších tzpů motorek jsou vyšší správní poplatky-jak na STK tak naDI.

Z toho plyne poučení -nechoď kolem horké kaše a di do toho, ono se to nějak vyvrbí a dopadne.
mopako
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 688
Registrován: 11. 12. 2010 14:31
Bydliště: Vikýřovice

Re: Dovozová technická - údaje od Dekry

Příspěvekod reiss » 29. 2. 2012 20:39

Prihlasoval jsem moto Honda z francie, ty same problemy, na STK vse zapsal, nechal si zaplatit dovozovou stk a pak asi za 14 dni mi volal panacek, ze tam toho spousta schazi, mel jsem kamaradovo velky technicak, manual a jine podklady a k nicemu, problem byl, ze STK nebyla pod dekrou. Od oficial zastoupeni hondy byl ten vypis potrebneho za silenou raketu, tak jsem obvolal dve STKcka v okrese o kterych jsem vedel, ze jsou pod dekrou.
Vedouci Lednicke STK mi dal polovicni cenu na dovozovy stkcko, plus poplatek za potrebny vypis z dekry, papiry mi dovezl az domu a po tydnu uredni cinosti na Di byla hondice na znackach...
Technicka (nechci kecat) cca 500 + Dekra asi 1800 + 2000 inspektorat...
Mám rád hezké jednostopé stroje.
reiss
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 499
Registrován: 3. 2. 2011 00:09
Bydliště: Vyškov

Re: Dovozová technická - údaje od Dekry

Příspěvekod Prkinko » 29. 2. 2012 21:08

Reiss: Takže ti všechny údaje dekra sehnala ? i zatížení na nápravy atd? jak byla moto stará?
Prkinko
 
Příspěvky: 6
Registrován: 1. 2. 2010 14:21

Re: Dovozová technická - údaje od Dekry

Příspěvekod reiss » 29. 2. 2012 21:15

moto z 90tyho rku...
Ano, vsechny udaje si primo na STK stahl z databaze dekry...
Mám rád hezké jednostopé stroje.
reiss
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 499
Registrován: 3. 2. 2011 00:09
Bydliště: Vyškov

Re: Dovozová technická - údaje od Dekry

Příspěvekod Prkinko » 19. 3. 2012 16:42

Happy end. Dekra vsechny údaje dodala a moto uz mám na české SPZ...
Prkinko
 
Příspěvky: 6
Registrován: 1. 2. 2010 14:21

Re: Dovozová technická - údaje od Dekry

Příspěvekod reiss » 19. 3. 2012 21:36

Parada, gratulace velika!!!
Mám rád hezké jednostopé stroje.
reiss
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 499
Registrován: 3. 2. 2011 00:09
Bydliště: Vyškov

Re: Dovozová technická - údaje od Dekry

Příspěvekod keram » 2. 2. 2015 18:26

Ahoj,

chci se zeptat, pořidil jsem moto z Francie s TP v odhlášce, a chci ho na přestavbu na Cafe. Moto by v současnosti 100% neprošlo žadnou TP, je to nepojizdny. Ma otazka je, jestli to davat do původního stavu jit na dovozovou, udělat dovozovou a pak až řešit přestavbu, a nebo to přestavět a s hotovou stavbou jít na dovozovou?

Dík za rady
keram
 
Příspěvky: 2
Registrován: 2. 2. 2015 18:24

Re: Dovozová technická - údaje od Dekry

Příspěvekod Horác » 2. 2. 2015 19:04

S hotovou přestavbou na 99,9% neprojdeš přes STK.
Nejrozumnější je originální stav, poté STK a pak přestavba. A ideálně s možností návratu do originálního stavu...
DUCATI Paul Smart 1000LE...to je moje závislost...
Obrázek
Horác
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 2017
Registrován: 25. 9. 2009 19:04
Bydliště: Liberec

Další

Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron