moto bez dokladů - jak postupovat ?

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

moto bez dokladů - jak postupovat ?

Příspěvekod yohn » 14. 5. 2012 12:41

Ahoj a dobrý den,
jako nový člen bych se rád zeptal na pár věcí, které mi nejsou úplně jasné a které se mi zatím nepodařilo na vašem foru vyhledat. Koupil jsem si Hondu CB650 Four z roku 1980, dovezenou z Rakouska od pána, co ji před lety odstavil a při koupi už nebyl schopen dohledat doklady. Takže ji mam bez papírů - jen jako těžítko. Vážně uvažuju o přestavbě na café racera, ale ještě předtím než začnu, bych si rád ujasnil jak správně postupovat. Než cokoli na motorce změním, předpokládám, že by bylo nejlepší jí opatřit doklady a mít hotovou STK. Napadlo mě jako nejjednodušší koupit venku rám z totožného modelu s doklady, dát si práci motorku do něj přeházet, udělat dovozovou STK a přihlásit na CZ značky. Pak teprve upravovat. Jednodušší způsob asi neexistuje - pokud ano, prosím o radu, nikdy jsem to nedělal. Napadlo mě to jako možné řešení.

A teď k jádru pudla : ještě než provedu některé úpravy, musím mít nějaké povolení z úřadu? A co na to pak STK? Jak se to řeší legislativně, aby to bylo způsobilé provozu? Moje představa je lehká, vzdušná stavba, oproštěná ptákovin. Chtěl bych vyměnit originální loukoťová kola za menší drátová s vyšším profilem pneu, použít novější přední vidlici s kvalitnějším tlumícím i brzdným systémem a dvojsedačku zmenšit na jednosedačku ve stylu zhruba café racer. Ale když pak přijedu na STK a moto bude vypadat úplně jinak, tak mě nejspíš vyženou. Mohl byste mi někdo k tomu něco poradit ?

Pokud jsem tu nevědomky založil duplicitní téma moc se omlouvám, ačkoli jsem tady na fóru hledal a procházel, na tohle téma jsem nenarazil.

díky za váš čas,
yohn

Image
Honda CB750 Four K6, Vespa PX200
yohn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 77
Registrován: 14. 5. 2012 12:04
Bydliště: Prachatice

Re: moto bez dokladů - jak postupovat ?

Příspěvekod guzi76 » 14. 5. 2012 15:21

viewtopic.php?f=5&t=57

Tady je téma ohledně STK,ale jinak ti můžu říct,a to asi za všechny tady,že záleží na technikovi a na dané STK.Nějaké úpravy projdou,protože každý technik nezná každou motorku,ale problém bude třeba u výfuku,rozměrů kol,počtu míst a podobných "viditelných" úpravách.

A co se týče přihlášení,myslím,že to co jsi napsal,bude jediné řešení.Rám s doklady nebo starý vrak.Ale někdo znalejší ti tu možná poradí ;)

Jinak víc v Soukromé zprávě ;)
... desmodue ...
guzi76
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1359
Registrován: 19. 8. 2010 10:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: moto bez dokladů - jak postupovat ?

Příspěvekod tom ltr » 14. 5. 2012 16:41

Je to rok 80..takže by to šlo na veteránské značky
tom ltr
 
Příspěvky: 1507
Registrován: 8. 3. 2010 10:39
Bydliště: Nymburk

Re: moto bez dokladů - jak postupovat ?

Příspěvekod yohn » 14. 5. 2012 17:38

tom ltr píše:Je to rok 80..takže by to šlo na veteránské značky


Jojo, to ja uz taky vycetl na netu. Ale tim bych se pripravil o moznost prestavby na kafe a to bych nerad :(
Honda CB750 Four K6, Vespa PX200
yohn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 77
Registrován: 14. 5. 2012 12:04
Bydliště: Prachatice

Re: moto bez dokladů - jak postupovat ?

Příspěvekod Dančic » 15. 5. 2012 11:52

no pokud chytneš rozumného testatčního komisaře, tak půjde i cafe na veteránské.. já jsem takového ale teda zatím nenašel :D

jinak přeju hodně štěstí.... co se týče úprav, tak je v česku totiž ilegální dělat jakékoli zásahy do motocyklu bez vyjádření výrobce, tedy pokud napíšeš oficilnímu dovozci značky Honda pro ČR a přesně mu napíšeš co chceš změnit a zda je to možné. Kdybys měl ohromné štěstí, tak Ti úpravy povolí a podají k tomu oficiální vyjádření a razítkem a podpisem... dá se předpokládat, že to nebude zdarma (třeba zapsat větší kola na Ford Mondeo stálo strýca už nevím kolik peněz a potahovaček, stejně nemá zapsané ty, které chtěl :D ) Pak už by sis zašel s tímto ofciálním vyjádřením na Městský úřad obce s rozšířenou působností a ten by Ti to měli zapsat.. nevm jestli tam náhodou nejsou nějaké potahovačky ohledně technické prohlídky mezi tím nebo tak něco.. To už nevím... Já jsem se jenom kdysi byl ptát jestli je možné legálně zapsat například úpravu z dvousedadla na jednosedadlo a oni, že to není problém zapsat, když budu mít v ruce oficiální vyjádření výrobce k tomuto úkonu.. pak už bych prý jenom dal 50 kč a dostal nový malý TP a zápis do velkého, jako když se třeba přepisduje barva ;)
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: moto bez dokladů - jak postupovat ?

Příspěvekod Jirka » 15. 5. 2012 14:10

Už musím zareagovat.
Takže za prvé: postavit to na české papíry. To je základ.( jaký způsobem zde nebudu popisovat )
Za druhé: upravit si to podle sebe a hlavně se nikoho proboha neptat co můžu a co nemůžu :roll:
Zkrátka to musí být udělaný tak, aby to buď prošlo STK ( dobrý je mít od měněných důležitých dílů jako jsou světla, blinkry, řidítka atd. homologační papíry - třeba díly od Louise je mají všechny ), nebo aby jsi to na tu STK jednou za dva roky holt přeskládal. Toť vše. Hodně zdaru. Základ máš super.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: moto bez dokladů - jak postupovat ?

Příspěvekod yohn » 16. 5. 2012 22:16

Takze uvazuju spravnym smerem :-) Pustim se do toho. V hlave uz mam velkou cast poskladanou, nejhorsi jsou jen ty barvy. Nerad bych to malovanim cely zvoslil.
Honda CB750 Four K6, Vespa PX200
yohn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 77
Registrován: 14. 5. 2012 12:04
Bydliště: Prachatice

Re: moto bez dokladů - jak postupovat ?

Příspěvekod yohn » 16. 5. 2012 22:17

Jo - a dekuju vsem moc za rady ! :twisted:
Honda CB750 Four K6, Vespa PX200
yohn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 77
Registrován: 14. 5. 2012 12:04
Bydliště: Prachatice

Re: moto bez dokladů - jak postupovat ?

Příspěvekod simbijoint » 16. 5. 2012 22:33

A když budeš mít německý TP tak první STK bude dovozová,tzn. že se v tom budou štourat asi trochu víc,na tu bych jel s originálem,jinak jak píše Jirka.
simbijoint
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1050
Registrován: 1. 3. 2010 21:47
Bydliště: Černý Důl

Re: moto bez dokladů - jak postupovat ?

Příspěvekod yohn » 17. 5. 2012 06:01

to je to co mi trochu vadi, protoze abych udelal dovozovou STK, musim do noveho ramu co privezu preskladat celou motorku, aby byla stopro funkcni a pak s ni pojedu na STK. tam mi ji daji, zase ji doma celou rozeberu a pustim se do stavby. ale to uz nejak udelam ;) jsem sikovnej kluk :lol:
Honda CB750 Four K6, Vespa PX200
yohn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 77
Registrován: 14. 5. 2012 12:04
Bydliště: Prachatice

Další

Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků