CB650 - rozvody na RC03

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

CB650 - rozvody na RC03

Příspěvekod yohn » 8. 6. 2012 12:01

Ahoj,
nechci vypadat jako lama, ale už mi nezbývá než se začít ptát. Nemáte někdo tip kde pořídít rozvody na RC03 ? Už dva dny procházím tuzemské weby, ebay.de, ebay.com a googlim všechny možné i nemožné klíčové slova a podařilo se mi sehnat pouze rozvodový řetěz. Potřebuji nutně ale i napínák a ozubené kolečko na ventilovém hřídeli - viz odkaz : http://www.partsdepot.cz/originalni-dil ... 50/209035/ (čísla 7 a 4) a to prostě snad nový koupit nejde. Pár jich je sice na ebayi, ale všechny jsou už napůl posmrti a když už to mam rozkuchaný, nechci tam cpát něco ojetýho na kraji životnosti jen za cenu, že budu jednu sezonu jezdit :(

dík za každej tip, už jsem vážně bezradnej
Honda CB750 Four K6, Vespa PX200
yohn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 77
Registrován: 14. 5. 2012 12:04
Bydliště: Prachatice

Re: CB650 - rozvody na RC03

Příspěvekod Jirka » 8. 6. 2012 12:34

No když už jsi zkusil všechno možný a pořád nic a děkuješ za každý tip, tak bych ti jeden dal. Co takhle zajít do nejblížší Hondy ?
Možná to bude znít blbě, ale já když něco potřebuji na Guzzi tak se obrátím na Tryskel nebo na 1. kozí v Sušici ( dealeři Guzzi ), když potřebuju něco na Suzuki, tak zajdu do Suzuki. Samo díly, který nejdou pozhánět jinde levněji, což je asi tvůj případ.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: CB650 - rozvody na RC03

Příspěvekod Dančic » 8. 6. 2012 13:22

bohužel, to co není na partsdepotu nebo jiných podobných stránkách i v zahraničí, to většinou ani Honda nemá... často právě na takových obchodech bývá víc věcí než u hondy.. skladovky... Avšak s napínáky na CB 650 je to slabší, můžeš jen tak zkusit přijít s objednacím číslem dílu (zjistíš třeba na powersportsplus.com) do nejbližší Hondy... na CB750 jsem si radši vzal sadu napínáků do rezervy dokud byly.. tohle bude podobný případ jako ventily na mou F2.. dělá je jen jedna firma na světě v americe.. ankonec jsem je sehnal přes německo.. ale žádný z mých zdrojů vodítka na CB650 nenabízí :(
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: CB650 - rozvody na RC03

Příspěvekod yohn » 8. 6. 2012 13:32

Jirka píše:No když už jsi zkusil všechno možný a pořád nic a děkuješ za každý tip, tak bych ti jeden dal. Co takhle zajít do nejblížší Hondy ?
Možná to bude znít blbě, ale já když něco potřebuji na Guzzi tak se obrátím na Tryskel nebo na 1. kozí v Sušici ( dealeři Guzzi ), když potřebuju něco na Suzuki, tak zajdu do Suzuki. Samo díly, který nejdou pozhánět jinde levněji, což je asi tvůj případ.



pouze jsem zapomněl připsat : ofic. zastoupení Hondy bylo to první kam jsem volal. Nemaji, je to pro ně veterán, doporučili mi obrátit se např. na Smrže, že mi rozvody udělá on. Rozvody si nicméně udělám taky, takže jsem začal shánět materiál a narazil jsem. Na partsdepotu seženu max tak řetěz, ale tim to končí. Na ebayi v USA je pár starých napínáků, které už aspoň jednou objeli svět po rovníku, ale novej nikdo nedodává, ani google nenašel. Tak jsem z toho mírně rozčarován a moc nerad bych kupoval nějakej jetej, protože ten muj je totálně nasra*ku. Má najeto 75tis :|
Honda CB750 Four K6, Vespa PX200
yohn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 77
Registrován: 14. 5. 2012 12:04
Bydliště: Prachatice

Re: CB650 - rozvody na RC03

Příspěvekod Jirka » 8. 6. 2012 13:47

Trochu mne to u největšího výrobce motocyklů na světě překvapuje.
Já třeba na Suzuki GSX 1100 ročník 1984 bez problémů sehnal všechno úplně bez problémů, na objednání to bylo do 3 dnů v obchodě.
Když jsem chtěl před pár roky dělat můj dávný sen KAWU Z 1000 ( utekl mi tenkrát ročník 1972 ) tak jsem napřed zašel do Kawasaki v Brně se zeptat jak by to bylo s dílama. Řekli no problem, co není na skladě v Evropě, objedná se v Japan - cokoliv. Trošku si prý počkáte ( tak 14 dnů :o ). No a trošku vyšší cena, ale s tím se holt ve značce počítá a když to není jinde stejně nic jiného nezbývá.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: CB650 - rozvody na RC03

Příspěvekod yohn » 8. 6. 2012 13:53

Tak tohle mi nenabídli, přestože jsem to čekával. Rovnou mi řekli (Honda Č. Budějovice), že na 30 let starou motorku neni Honda schopna nic dodat a že se tim zabývají max. menší servisy a ať zkusim oslovit je. Nevim kde to tedy berou oni, ale je mi docela blbý tam volat když je jen zdržim, kšeft neudělam a budu jen tahat rozumy. Sám jezdim ještě Subaru a i když tu nemá importer nic skladem, neni problem objednat z Japonska. Na kroužky chtěli 4 týdny z Japonska, ale byli schopni sehnat. Nakonec jsem koupil v Estonsku přes ebay, byl to podobnej oříšek...
Honda CB750 Four K6, Vespa PX200
yohn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 77
Registrován: 14. 5. 2012 12:04
Bydliště: Prachatice

Re: CB650 - rozvody na RC03

Příspěvekod Jirka » 8. 6. 2012 14:29

Myslím že je to v lidech. Tenkrát v té Kawě ten prodavač vytáhl origo katalog a říkal, že se už těší jak na takouvou krasavici budou objednávat díly a že mu ji budu muset přivézt potom ukázat..
Buďto bych ještě zkusil jinou Hondu u nás, nebo se dívám odkud jsi - máš to kousek do DE nebo AT, tak bych to zkusil tam. Tam by to neměl být problém.
Hodně štěstí.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: CB650 - rozvody na RC03

Příspěvekod Dančic » 8. 6. 2012 15:25

ve zdejší hondě prodavačka vytahovala staré dobré microfiche na slídě a hledali jsme objednávková čísla v nich, v ČR díly nebyly, tak dávala dotaz mezinárodně a bohužel, přišlo jí jen: Starý díl, nevyrábí se

To je pravda trochu škoda u Hondy.. na CB750 toho ještě je celkem dost v originále, ale taky se to bude ztenčovat, naštěstí co se týče motorových dílů tak toho se chytají američtí úpravci CycleXchange.net, začínali na big bore kitech, teď už dělají ventilové sety, výbrusové písty, ojnice, racing napínáky vlastní výroby, zapalování atd... Všecko však jen na CB750
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: CB650 - rozvody na RC03

Příspěvekod Dargas » 8. 6. 2012 17:29

Jirka píše: Když jsem chtěl před pár roky dělat můj dávný sen KAWU Z 1000 ( utekl mi tenkrát ročník 1972 ) tak jsem napřed zašel do Kawasaki v Brně se zeptat jak by to bylo s dílama. Řekli no problem, co není na skladě v Evropě, objedná se v Japan - cokoliv. Trošku si prý počkáte ( tak 14 dnů :o ). No a trošku vyšší cena, ale s tím se holt ve značce počítá a když to není jinde stejně nic jiného nezbývá.



Fakt?????? Já když se v asku poptával na díly na starší Kawy, tak prej špatný. Spíš tak od 90týho vejš. Resp. seženeš i na starší, ale jen pokud je to stejný s novějšíma bajkama (typicky vzducháče 550, 1100 a hlavně 750 (ZR-7) ). Tak teda nevim....
Kawasaki Zephyr 550
Dargas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 879
Registrován: 25. 9. 2009 23:14
Bydliště: Jihlava

Re: CB650 - rozvody na RC03

Příspěvekod Jirka » 8. 6. 2012 17:42

Fakt jo, je to tak 5-6 let zpátky. Možná dneska je to tam jinak, nevím, delší dobu jsem tam nebyl.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Další

Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron