SUZUKI GS 550e

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

SUZUKI GS 550e

Příspěvekod dhandars » 20. 6. 2012 14:38

Ahoj.
Předem bych se chtěl omluvit za začátečnické chyby,ale bez nich to nejde každému ;)

Koupil jsem na záčátku týdne Suzuki gs 550e v horším stavu,s vědomím,že to bude zase kasička :cry: ,ale pro úpravy asi ideální,nežli kupovat za nesmysl voňavku.
Zatím jsem dal motorku seřídít,přetěsnit,dát řetězovku a tak... ale teď řeším problém,že je čas,už začít myslet i rovněž na úpravy.
První problém je na světě.A že jich se ještě asi napíšu :roll:
Pneu!! rozměr by tam měl být přední-100/90/19 zadní-110/90/18 .
Máte někdo typ jaké pneu a výrobce?Jestli ala retro,nebo novodobé pneu?Popřípadě kde ho sehnat(jestli na něm někdo jezdí,tak i jak drží sucho/mokro)

Druhý problém.Přední vidlice je strašně měkká.Dát do nich tvrdčí pružiny,nebo nějaký typ?Popřípadě vidlici z jiné moto?

Třetí problém.Jak to složit na zem? :lol: ale jen výškou podvozku.

čtvrtý problém.Neznám moc caféééček co Jsou pro dva(a vypadají dobře).Napodlo mě to řešit jak u mé staré motorky gsxr srad.Co vy na to?

čtvrtý problém.. Češi nemají obchody snad,nebo nemohu najít :geek: :o :oops:

Další dotazéčky asi budu připisovat a doufat,,,že budete ochotni poradit.
Předem všem děkuji
dhandars
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17. 6. 2012 14:14

Re: SUZUKI GS 550e

Příspěvekod dhandars » 20. 6. 2012 14:50

http://www.pneucentrumnn.cz/metzeler-la ... 30000.html

Někdo kdo na nich jezdí?Docela se mě líbí
dhandars
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17. 6. 2012 14:14

Re: SUZUKI GS 550e

Příspěvekod Dančic » 20. 6. 2012 15:47

vítej,
lasertecy rozhodně nejsou špatná volba

co se týče předních vidlic, tak do některých se dělají progresivní pružiny, dají se sehnat třeba na wemoto.cz
co se týče snižování, tak z toho bych měl trochu obavy... není problém to zpustit na vidlích až na hodnotu zdvihu a do zadu dát nižší tlumiče jen tak aby vyšel zdvih... ale pokud nezvedneš stupačky, tak můžeš mít celkem problém ve vracečkách, bys to mohl mít díky stupačkám na zemi na zemi furt :) a celkově se snížením mění chování motorky, fyzikální síly v náklonech jsou pak trochu jinde atd.. já bych si snížení nemohl ani dovolit vzhledem k tomu, že bych ani neodjel od baráku přes hrbek ve vjezdu... ta světlá výška motorek není zas tak velká jak se může zdát ;) většina motorek, které jsou na ftokách skoro na zemi (cb 750 wrenchmonkees atd) jsou spíše výstavní kusy, na to člověk musí brát ohled

hodně štěstí a ať jde práce od ruky ;)
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: SUZUKI GS 550e

Příspěvekod Zbyněk » 20. 6. 2012 19:11

Sucho,mokro-ty jseš závodník?Podívej,nevím jak a kde chceš na tom jezdit,dyť je to stará motorka.Jestli normální cesty,tak gumy jakékoliv značky.Vidlice rozeber a vylej s nich okurkovou vodu a dej tam hustší olej.Pružiny dle manuálu změř a když tak dej nové,jiné.Nebo si je vypodlož.Výšku motorky nechej standart od výroby.Pro dva nevím,jedině na zádech.Obchody jsou,strejda Gůgl určitě najde,máme tu na fóru vlákno shopíků.A existuje i samo domo výroba.Pár lidí na fóru tuhle motorku vlastní,projeď naše stroje.Je to Suzukííí a ta vydrží hodně.A ať se ti vede se stavbou. ;)
Soutěžím o titul nemehlo roku.
Zbyněk
 
Příspěvky: 1721
Registrován: 10. 10. 2009 16:59
Bydliště: Velké Kunětice


Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron