Prosím pomozte

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

Prosím pomozte

Příspěvekod nororo » 6. 11. 2012 22:02

Ahoj, vím že už toto téma je tu jednou řešené ale i přez to jsem zavedl nové protože mé nebude shodné s předešlím. Jde o to že jsem mladý nezkušený, jediné co jsem kdy dělal byl motocross a veteráni přičemž né žádný utra-mega kousky ale "obyč poválečné" (obyč jak pro koho :-) . Z tohoto důvodu mě napadla varianta postavit si moje první kafíčko. Nechci nic co už existuje tudíž žádné kupování podstatných dílů ovlivňujících vzhled a řadících do kategorije "na jedno kopyto" . Nechci se někoho dotknout ale jsem zastáncem originality. No v podstatě můj dotaz je co je podle Vás vhodnější volba na cafe? JAWA-čz 125/355 nebo ČZ 125 476? A další vec o co mi jde je, jak to bude s papírama, potřebuju aby to mohlo na silnici a prošlo TP. Tudíš se vracím k první části článku s originalitou kterou mi naše zákony zakazují.... nebo snad ne? mužu vědět co vše smím s moto vyvéct? a jaké podle Vás je vhodnější?
nororo
 
Příspěvky: 28
Registrován: 6. 11. 2012 21:49

Re: Prosím pomozte

Příspěvekod Čurda » 7. 11. 2012 08:41

osobně bych stavěl z 476 ikdyž to nebude žádná sláva.... na tk budeš mít potíže s každou stavbou ;)
čestný držitel ocenění BRAMBORA ROKU 2010
Čurda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1989
Registrován: 25. 9. 2009 20:48

Re: Prosím pomozte

Příspěvekod Dellorto » 7. 11. 2012 11:30

Jednou větou popisuješ, že nemáš zkušenosti, přitom se chystáš být co nejoriginálnější, sděluješ nám že ty naše stroje jsou na jedno brdo a žádáš o radu z čeho stavět....
Takže cihly vycházej cenově dobře ale z plynosilikátů to rychleji přibývá. :roll:
I' m not a biker, I´m a motorcyclist
Dellorto
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 800
Registrován: 23. 6. 2010 10:52
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Prosím pomozte

Příspěvekod radúz » 7. 11. 2012 11:49

Pokud bych mermo-mocí chtěl něco "prčit",tak si vyberu něco,co nejezdí po desítkách v každé "lhotě" a i ti nejpitomější technici z STK to znají,aspoň zvenku.Něco takového zadělává na problémy,jak na silnici při případných kontrolách,tak při pravidelných tech.prohlídkách na STK.
Čím je stroj původem a na našich silnicích výskytem"exotičtější",tím menší riziko problémů hrozí a "umělec" proto může více popustit uzdu své zvrhlé vášni.
radúz
 
Příspěvky: 394
Registrován: 22. 12. 2011 00:34

Re: Prosím pomozte

Příspěvekod nororo » 7. 11. 2012 18:16

Ještě mám nabídku Honda CB 125 T ale je zde problém nemá TP, pokavaď bych ho sehnal jdu na 100% do toho ale bohužel jsem na netu žádný nenašel.

A DellOrto neříkám že vaše stroje jsou na jedno brdo, ale nechci nic co už jezdí a především nechci kompletovat. Je každého věc jak si dělá motorku a tvá poznámka z cihel.... 1.2.3. SMÍCH :D

Ostatním MOC děkuji za rady...
nororo
 
Příspěvky: 28
Registrován: 6. 11. 2012 21:49

Re: Prosím pomozte

Příspěvekod tom ltr » 7. 11. 2012 18:44

nororo píše:Ještě mám nabídku Honda CB 125 T ale je zde problém nemá TP, pokavaď bych ho sehnal jdu na 100% do toho ale bohužel jsem na netu žádný nenašel.

A DellOrto neříkám že vaše stroje jsou na jedno brdo, ale nechci nic co už jezdí a především nechci kompletovat. Je každého věc jak si dělá motorku a tvá poznámka z cihel.... 1.2.3. SMÍCH :D

Ostatním MOC děkuji za rady...


Existuje tu taková sekce a je tam napsáno představte se... a tu to chodí jinak než na m.cz
tom ltr
 
Příspěvky: 1507
Registrován: 8. 3. 2010 10:39
Bydliště: Nymburk

Re: Prosím pomozte

Příspěvekod Zbyněk » 7. 11. 2012 18:50

Pomozte-toď otázka.S tím ti nepomůžu,to se musíš sám rozhodnout.Jako začátečník si kup u Ivo Kaštana tohle: http://www.ikbike.cz/index.php?page=sho ... &Itemid=55 Pojezdi,pokecej někde na sraze a užívej si ježdění na pěkném stroji.Stejně tě tvé stavění bude stát hodně peněz,rozhodně více než nákup uvedeného motocyklu v odkazu,času a hlavně problémů s provozem.A jak píše Tom,zkus něco o sobě napsat v uvedené sekci. ;) A ještě nekuř,nepij,jezdi na závody klasiků jako divák a tam si všechno v klidu okoukáš,prohlédneš a zodpovíš si na spoustu otázek sám pouhým pohledem. :P
Naposledy upravil Zbyněk dne 7. 11. 2012 19:01, celkově upraveno 2
Soutěžím o titul nemehlo roku.
Zbyněk
 
Příspěvky: 1721
Registrován: 10. 10. 2009 16:59
Bydliště: Velké Kunětice

Re: Prosím pomozte

Příspěvekod radúz » 7. 11. 2012 18:55

nororo píše:Ještě mám nabídku Honda CB 125 T ale je zde problém nemá TP, pokavaď bych ho sehnal jdu na 100% do toho ale bohužel jsem na netu žádný nenašel.

A DellOrto neříkám že vaše stroje jsou na jedno brdo, ale nechci nic co už jezdí a především nechci kompletovat. Je každého věc jak si dělá motorku a tvá poznámka z cihel.... 1.2.3. SMÍCH :D

Ostatním MOC děkuji za rady...


Mám k dispozici TP na Hondu XL 125 (enduro), je to 4-dobý 1 válec OHC,stejný jako má CB.Papíry jsou v depozitu.
radúz
 
Příspěvky: 394
Registrován: 22. 12. 2011 00:34

Re: Prosím pomozte

Příspěvekod nororo » 7. 11. 2012 19:22

Ok děkuji za rady. Za cvilku jdu do sekce představte se. Radůz to by bylo super jenže tohle je bohužel dvouválec a nevim nevim.... musel bych zjistit jestli by to šlo přepsat..na 2val
nororo
 
Příspěvky: 28
Registrován: 6. 11. 2012 21:49


Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků