kardan x řetěz

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

kardan x řetěz

Příspěvekod Mr.Pepino » 25. 11. 2012 05:06

Potřebuji poradit jestli na CR kardan, nebo řetěz. Jedná se konkrétně o Yamahu XV
Jedni mi radí to, druzí zaso ono.
Našel jsem jen jedenou tohle téma na motorkari.cz a tam jsem se z těch příspěvků teda nic nedozvěděl.
Tak potřebuji poradit co je teda lepší a hlavně proč!!!
Dík Pepa
Mr.Pepino
 
Příspěvky: 11
Registrován: 21. 11. 2012 19:49
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou

Re: kardan x řetěz

Příspěvekod mopako » 25. 11. 2012 09:22

Pepo souběžně tu teď zrovna běží diskuze v tématu k této motorce tam asi vše najdeš, ale obecně je na CR lepší řetěz-jednodušší, méně dílů a hmotnosti, nejsi svázanej rozměrama a délkou kardanu takže větší volnost a možnost variant provedení při stavbě.
Zato je vykoupena vetší náročnost na údržbu a jednou za čas výměna. Kardan je téměř bezůdržbovej.
Jestli nemáš v ůmyslu radikálněji měnit uložení zadního kola nebo výměnu celého tak si to klidně udělej z čeho chceš, je jen na tobe jak se s tím popasuješ a motorka bude odrazem tebe.
CR je ryze sportovní stroj takže kardan není moc v obraze, ale dnes už se to tak moc nebere a když to projedeš jak tady , tak i jinde po světě určitě uvidíš co z toho borci dělaj. Viz náš Holas se svojí GS650
mopako
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 688
Registrován: 11. 12. 2010 14:31
Bydliště: Vikýřovice

Re: kardan x řetěz

Příspěvekod Zbyněk » 25. 11. 2012 12:20

Pepo to máš jedno jestli to nebo ono.Kardan je dobrý na údržbu a čistotu ale jak si ti ojedou kříže,ložiska,prakne manžeta, nebo ozubení tak je to dražší jak 10 řetězů.A řetěz znáš,vyměníš sadu a jedeš dál.Je to na dlouhou debatu pro a proti,rozhodni se jak chceš.
Soutěžím o titul nemehlo roku.
Zbyněk
 
Příspěvky: 1721
Registrován: 10. 10. 2009 16:59
Bydliště: Velké Kunětice


Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků