Bubnová brzda

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

Re: Bubnová brzda

Příspěvekod speedmax » 13. 12. 2012 15:34

A zrovna předevčírem. nebo kdy jsme o brzdách mluvili. Se nepochlubil. ;)
speedmax
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 744
Registrován: 7. 10. 2009 06:58
Bydliště: Sever

Re: Bubnová brzda

Příspěvekod radúz » 13. 12. 2012 15:46

speedmax píše:A zrovna předevčírem. nebo kdy jsme o brzdách mluvili. Se nepochlubil. ;)

Asi na to nerad vzpomíná,..podle množství toho gipsu,co na něj naomítali,a podle toho,jak se tvářil,ho to muselo dost bolet.
radúz
 
Příspěvky: 394
Registrován: 22. 12. 2011 00:34

Re: Bubnová brzda

Příspěvekod speedmax » 13. 12. 2012 15:55

Ajajaj, no tak to jsou nemilé vzpomínky. Jo výběr brzdy je potřeba rozmyslet :idea:
speedmax
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 744
Registrován: 7. 10. 2009 06:58
Bydliště: Sever

Re: Bubnová brzda

Příspěvekod Vapik » 13. 12. 2012 16:10

Popravdě z toho mám obavy a v Hořicích bych se v té pravé zatáčce k náměstí rozmáznout nechtěl tam už se jede slušný kvapík.
Otázka na Framese: Mohl by jsi rozvést co se ti s tím bubnem stalo a jestli je něco čeho se vyvarovat? Dík moc.
Vapik
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 156
Registrován: 15. 11. 2010 18:59
Bydliště: Opava

Re: Bubnová brzda

Příspěvekod speedmax » 13. 12. 2012 22:15

radúz píše:
speedmax píše:Je to poměrně hezká brzda. Zajímal mě účinek.
ps: podle příspěvku předtím to s tím bubnem z půllitru myslí vážně i v Hořicích.
Frames mi vyprávěl jiný brzdný účinek ale to bylo s grimecou. ;)

Frames má,ostatně jako každej velkej fárer, svoji zatáčku.On ji má,pokud se nemílím,někde tam dole,když se jede hned po startu dolu do města,.... to svoje místečko,které když míjí,tak si na to určitě vždycky vzpomene.A zkušenost s tou zatáčkou i s naším zdravotnictvím učinil asi právě díky jawáckému bubnu z OHC-čka,předělanému na 2-klíč.To se aspoň traduje v jeho fanklubu...

Ted mě tak napadá a která je tvoje?
speedmax
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 744
Registrován: 7. 10. 2009 06:58
Bydliště: Sever

Re: Bubnová brzda

Příspěvekod radúz » 14. 12. 2012 10:23

Já,..já mám dvě.Jedenu kdesi u Třebíče a jednu před Luby u Chebu.V té první jsem při stíhací jízdě nedobrzdil,protože jsem ztratil šroub záchytu reakce zadní brzdy a musel jsem jet rovně.Vzhledem k terénu se to ale bez pádu ,ikdyž lehkého,neobešlo.Při té druhé události,ještě na neboštíkovi Nortonovi,jsem za deště uklouzl na kaolínu a vymetl příkopu,vykloubil jsem si přitom rameno,které od té doby dělá problémy.
radúz
 
Příspěvky: 394
Registrován: 22. 12. 2011 00:34

Re: Bubnová brzda

Příspěvekod speedmax » 14. 12. 2012 10:33

Začínáte mě všichni s těma bubnama děsit :twisted: Mám pocit, že o této stíhací jízdě jsem už slyšel. Ona je to zajímavější historka, nebo se pletu?
A co máš ted za brzdy.
Když tak přemýšlím, mám také nějakou zatáčku a vw golf (zezadu) :D
speedmax
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 744
Registrován: 7. 10. 2009 06:58
Bydliště: Sever

Re: Bubnová brzda

Příspěvekod radúz » 14. 12. 2012 10:58

Tenkrát jsme jeli někam do Německa na sraz a protože utekl několikanásobný vrah Winkelbauer,tak nás pomalu na každé křižovatce kontrolovali a zdržovali policajti.My měli smluveno sejít se v Kaplici s klukama z Chomutova,tak jsme museli zpoždění dohánět.Já jsem měl Laverdu 1000 SFC a ta měla zad.brzdu kotoučovou.To nebyla chyba konstrukce,ale zajištění šroubu M 10,držící záchyt reakce k držáku brzd.třmenu,který měl být zalepen.

K tomu předělávání toho J-500 OHC bubnu-když je v původním provedení,při brždění klíč odtlačuje čelistina obě strany,proto
se tyto síly vyruší a nenamáhají štít.Pokud ale štít upravím na 2-klíč a udělám obě čelisti náběžné,síly odtláčející čelisti do záběru se nevyruší,ale sečtou a jako reakce působí na ne příliš tuhý štít brzdy Jawa OHC.Každý,koho znám a měl to předělané na 2-klíč tímto způsodem přiznal,že je to pofiderní a při intenzivním brždění ve dvou se na brzdu příliš nespoléhal a přizpůsobil tomu raději styl jízdy.Tato úprava je spíš u těžších motocyklů jen otázka vzhledu a patří tím do kategorie tzv.pánské kosmetiky.
radúz
 
Příspěvky: 394
Registrován: 22. 12. 2011 00:34

Re: Bubnová brzda

Příspěvekod speedmax » 14. 12. 2012 11:07

Tak už vím odkud vítr vane, bud přímo z chomutova a nebo od Laverdisty ze severu.
Nedávno jsem byl v Děčíně u jednoho pána v časem zapomenuté dílně a také jsme se moc nasmáli nad historkami z dob dřívějších.

O podobém problému mluvil i Frames. Určitě to rozvede a o půllitrové brzdě něco napíše.
speedmax
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 744
Registrován: 7. 10. 2009 06:58
Bydliště: Sever

Re: Bubnová brzda

Příspěvekod tom ltr » 14. 12. 2012 18:49

Takze jedinym řešenim by bylo udělat nový masivnější štít a buden nechat puvodní?
tom ltr
 
Příspěvky: 1507
Registrován: 8. 3. 2010 10:39
Bydliště: Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron