Kotouče-ebay

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

Kotouče-ebay

Příspěvekod Zajda_912 » 18. 1. 2014 17:38

Teď mě budou čekat nový brzdový kotouče a kamarád je mi schopnej sehnat značkový kotouče za lepší cenu, ale i tak mi to nedá, když provházím internet...
Něčeho jako je: http://www.ebay.co.uk/itm/Front-Brake-D ... 2587b395d5
je plnej ebay. Je to prostě s podivem, že sada vyjde na stejný peníze jako jeden značkovej kotouč, takže je to obrovský lákadlo. Ale zase je to čína... Tak si říkám, má někdo zkušenosti? Zkoušel to někdo? Nebo znáte někoho kdo takovýdle kotouče měl?
Říkám si, že jsou to brzdy, proto si říkám, že radši dám asi ten čas z brigád do značkovejch kotoučů, ale zase mám zkušenosti se spoustou levnejch věcí z číny, který fungujou minimálně stejně dobře jako jejich drahá předloha.
Budou se rychle sjíždět? ?řinejhorším se po zahřátí zkroutěj a budou na vyhoz, ale... prostě váhám, jestli to nestojí za vyzkoušení. Ta cena je lákadlo. Nevíte teda o tom někdo víc?
Předem dík
Zajda_912
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 385
Registrován: 21. 5. 2011 20:30
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kotouče-ebay

Příspěvekod Jirka » 18. 1. 2014 18:04

Obávám se, že se na tomhle fóru těžko vyskytne šílenec, který by si dal na motocykl brzdové kotouče Made in China. :)
Zatím si zkus odpovědět na otázku, proč jsou o tolik levnější než origo. Jenom levnější pracovní silou to asi nebude ;)
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: Kotouče-ebay

Příspěvekod Nikotýn » 18. 1. 2014 19:17

vůbec se toho neboj, měl jsem na RC8 přesně tyhle kotouče a no problem a to jezdím jen na okruhu ;) . Vzal jsem je na zkoušku s tím že to zkusím a maximálně vyhodím, ale i mne překvapila kvalita. Ono v dnešním globalizovaném světě, kde myslíš že je renomovaný výrobce vyráběj? ;)
Nikotýn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 338
Registrován: 2. 12. 2011 13:41
Bydliště: Třebotov

Re: Kotouče-ebay

Příspěvekod alcatelko » 20. 1. 2014 10:33

co by som sa bal u takychto kotucov je ze ako dlho vydrzia nity bez vole...(byva to problem uz u skutrovych kotucov podobnej konstrukcie a povodu, na ceste v pohode ale na zavodoch sa rychlo "vyderu" a maju volu) ale pri najhorsom vymena nitov za lepsie a je po probleme...
........... www.50cm3.eu ...........
alcatelko
 
Příspěvky: 91
Registrován: 23. 8. 2011 09:26

Re: Kotouče-ebay

Příspěvekod Nikotýn » 20. 1. 2014 10:36

na ty RC8 už fungujou na okruhu 3 roky, takže ani toho bych se nebál ;)
Nikotýn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 338
Registrován: 2. 12. 2011 13:41
Bydliště: Třebotov

Re: Kotouče-ebay

Příspěvekod Zajda_912 » 20. 1. 2014 12:50

Díky, něco takovýho jsem potřeboval vědět.
Já přemejšlel, co se nejhůř může stát. Zas takovou pilu nejezdím abych řešil jestli po zahřátí trochu vadnou. Říkal jsem si, že co? Přinejhorším budou rychle ubejvat, nebo nechám za pár vrazit nový nejty, ale aby se to třeba zahřátím zkroutilo to snad nehrozí, ne? Když dám měkčí desk, tak to musí snad brzdit ať je co je...
Já nenarazil na nikoho, kdo by s nima měl nějaký bližší zkušenosti. Proto moc děkuju Nikotýnovi. Protože spekulovat můžem, ale dokud je nevyzkouší někdo z nás, tak nemůžem nic tvrdit jistě. Si říkám že je asi zkusím a i kdyby měly sloužit 2 roky, tak to bude dobrý...
Zajda_912
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 385
Registrován: 21. 5. 2011 20:30
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kotouče-ebay

Příspěvekod alcatelko » 20. 1. 2014 15:13

celkovo cinania ale hlavne taiwanci co sa neboja predavat veci pod svojou znackou a nie nejake no name veci idu s vyvojom a kvalitou riadne dopredu...napr taky vyrobcovia tlmicov su uz na urovni ohlinsu za polovicne ceny, rovnako aj vyrobcovia brzd uz nemaju problem vyrobit spickove jednoliate cnc frezovane monobloky...
a napr u skutrov su uz dvaja taiwansky vyrobcovia co robia zavodne CNC kolesa ktore nemaju na svete konkurenciu...ale uz si za to vedia aj zapytat...
takze ak nieco nie je no name vyrobok ale vyrobca si tam dava svoje loga a nie loga nejakeho priekupnika s taliansky znejucim nazvom :D , kvality by som sa nebal
........... www.50cm3.eu ...........
alcatelko
 
Příspěvky: 91
Registrován: 23. 8. 2011 09:26

Re: Kotouče-ebay

Příspěvekod Zajda_912 » 21. 1. 2014 00:21

O Taiwancích mi nemluv... Do jedný fabriky (http://www.allotec.com.tw/supplier.htm) se snažím napsat email, nebo jinak se s nima spojit alespoň rok a zatím bez výsledku. Komunikace přes internet prostě na nule, ikdyž kontakty tam uvedený maj. A nevím o žádným jiným výrobci, kterej by dělal díly který potřebuju a oni je dělaj dokonce z titanu, což by pro mě byl vrchol blaha. Asi je pro mě těžký se smířit, že se s nim prostě nedomluvim :lol:
Zajda_912
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 385
Registrován: 21. 5. 2011 20:30
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kotouče-ebay

Příspěvekod Vapik » 21. 1. 2014 07:26

Ahoj s Taiwanem jsem problém neměl a obecně se tam dají sehnat velice kvalitní díly a výrobky. Přítelkyně tam bydlela cca 5 let a já tam taky celkem jezdil. Pokud by jsi chtěl pošli mi nějaký stručný mail a při chvilce přítelkyni přemluvím ať ti to přeloží do čj. Mám tu zkušenost, že co v angličtině nedomluvíš v čj není problém.
Vapik
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 156
Registrován: 15. 11. 2010 18:59
Bydliště: Opava

Re: Kotouče-ebay

Příspěvekod speedmax » 21. 1. 2014 19:51

Já měl na GSX - R, Braking (levnější verze) a po dvou rozjíždkách v Brně byly na vyhození. Také záleží na co je chceš a jak využiješ. O číně na RC 8 bych pochyboval, ale pánovi věřím, protože jezdí a nekecá. Závěr si udělej sám.
speedmax
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 744
Registrován: 7. 10. 2009 06:58
Bydliště: Sever

Další

Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron