Kotouče-ebay

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

Re: Kotouče-ebay

Příspěvekod Zajda_912 » 21. 1. 2014 20:05

speedmax píše:Já měl na GSX - R, Braking (levnější verze) a po dvou rozjíždkách v Brně byly na vyhození. Také záleží na co je chceš a jak využiješ. O číně na RC 8 bych pochyboval, ale pánovi věřím, protože jezdí a nekecá. Závěr si udělej sám.


No mám to na fájrblejda 1998 (jo, vím, kafe to zrovna není, ale místnímu osazenstvu věřím, že nějaký ty zkušenosti má) a jezdím.. většinou cestovnější styl jízdy, a čas od času si zablbnout s kamarádama v Orlickejch horách na silničkách. Žádný okruhování mě nečeká. Nebo to zatím neplánuju
A jak dopadly? Moc sjetý? Nebo vymačkaný nejty?
Zajda_912
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 385
Registrován: 21. 5. 2011 20:30
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kotouče-ebay

Příspěvekod speedmax » 21. 1. 2014 20:12

Zvlněné. Byla to jejich serie s kovanými ráfky od OZ, ale fungovaly dobře, než se ohřály, pak šli.....
Můj názor, je že ty firmy vědí proč kombinují material kotoučů a destiček, atd. Ne vždy to nejlepší je nejlepší.
Měl jsem třeba desky od Lucas a když bylo hezky, krása, jak zaprší, vůbec, ale vůbec nebrzdí.....

Poslední motorka brembo a desky brembo a zastaví to vlak...!!!!!!

Zbytek je jen obchodní tah, kecy kecy kecy, zaplat !!!!!!!!!
speedmax
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 744
Registrován: 7. 10. 2009 06:58
Bydliště: Sever

Re: Kotouče-ebay

Příspěvekod Nikotýn » 21. 1. 2014 23:06

je to foto z jízdy, ale i tak je trošku poznat že to jsou oni ;)

Obrázek

a jediný co opravdu brzdí je jen a jen BREMBO, jak kotouče, tak brzdiče a originál destičky ;) vlastní 7 letá zkušenost na okruhu s Ducati ;)
Nikotýn
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 338
Registrován: 2. 12. 2011 13:41
Bydliště: Třebotov

Re: Kotouče-ebay

Příspěvekod Zajda_912 » 21. 1. 2014 23:34

Jinak jsem konkrétně dohledal, že je to výrobce Arashi http://www.arashimoto.com/ a na netu jsem našel reference snad vždy jen pozitivní. Dokonce jeden člověk vyprávěl, že pracuje ve firmě zkoumající kvalitu materiálu a po elektromagnetickejch, mechanickejch a jinejch zkouškách došel k závěru, že jsou to kotouče stejný kvality, jako jsou třeba braking, NG atd. Upřímně mě to trošku překvapuje, protože jsem čekal nějaký bahno. Do jara času dost, ale asi jim dám šanci a uvidíme
Kamarád mi nabízí za docela solidní cenu nějaký XG (řecká výroba) ale dle všeho to nevypadá, že by tam měl bejt nějakej rozdíl
Zajda_912
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 385
Registrován: 21. 5. 2011 20:30
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kotouče-ebay

Příspěvekod radúz » 22. 1. 2014 13:04

Nikotýn píše:je to foto z jízdy, ale i tak je trošku poznat že to jsou oni ;)

Obrázek

a jediný co opravdu brzdí je jen a jen BREMBO, jak kotouče, tak brzdiče a originál destičky ;) vlastní 7 letá zkušenost na okruhu s Ducati ;)

Přesně tak,výrobci se zkušenostmi i z F1,nebo z výroby pro letadla,jako je Brembo vědí,proč jsou rozdílné desky na rozdílné kotouče a dělat ze "sebe chytrýho" a neposlouchat jejich doporučení,obvykle přináší ztráty...velký rozdíl je v mat.kotoučů a desky na nerez jsou naprosto něco jiného,než na litinu.
Znám jednoho "chytráka",co chtěl ušetřit a dal si na litinové kotouče desky pro nerez,od fy.NewFren.Ty byly po sezoně jak nové,ale litinové kotouče Brembo po 320 eurech byly na vyhození...Existuje i celá škála desek pro rozdílný režim používání,voda/sucho,závody/turistika atd....

A pamatujte že: "co silný japonský motor rozjede,to jen brzby Brembo spolehlivě zastaví!"
radúz
 
Příspěvky: 394
Registrován: 22. 12. 2011 00:34

Re: Kotouče-ebay

Příspěvekod Brzda37 » 6. 2. 2014 20:55

Já bych se taky nebál Číny. Jak už bylo řečeno, stejně se to tam dělá všechno. Já jsem měl z ebay nastavitelné páčky. Byly super a dokonce i Robert Papežík byl překvapen kvalitou, zpracováním a nehledě na cenu.
Brzda37
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 69
Registrován: 9. 9. 2012 13:31
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků