Problém: v TP kapot. model, ve skutečnosti naháč

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

Problém: v TP kapot. model, ve skutečnosti naháč

Příspěvekod forkys » 30. 11. 2014 11:58

Dobrý den,

mám bmw k75 rt, ale koupil jsem to již se sundanou kapotou a na STK si mě vychutnal..
Je možnost nechat nějak jednoduše do TP zapsat, že byla sundaná kapotáž, aniž bych musel na dekru?
Popřípadě mě napadlo koupit nějakou neoriginální kapotáž, respektive cafe racer masku např. a plácnout tam písmenka RT, jestli by to zavřelo pánům na STK pusu.
Nechce se mi tam dávat originální RT kapotáž (je drahá, není hezká) a kapotáž na typ C se nedá sehnat.

Posílám foto pro představu

moje:
Obrázek

originál rt:
Obrázek

Původně jsem chtěl do motorky víc zasáhnout a ještě si s ní pohrát, ale když na STK byl problém i s kapotou a světlem neoriginálním (homologaci má, ale není schváleno pro tento typ mot.), tak mě to odradilo.

Děkuji
forkys
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30. 11. 2014 11:45

Re: Problém: v TP kapot. model, ve skutečnosti naháč

Příspěvekod Jirka » 30. 11. 2014 16:13

Byl jsi evidentně na špatné STK. Šikana na některých STK už nezná mezí. Asi bych se tam dohádal, vždyť některé modely motocyklů se vyrábějí jak v kapotované verzi tak i jako naháči ( např. Bandit ). A pokud je to přední světlo homologované, tak tuplem. Neměl ses nechat.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: Problém: v TP kapot. model, ve skutečnosti naháč

Příspěvekod forkys » 30. 11. 2014 16:36

V TP mam napsáno vyloženě K75RT, což je kapotovaná verze, nekapotované mají v TP K75. A u světla je prý homologace k ničemu, když neni světlo schváleno výrobcem motocyklu. Domnívám se, že kdybych vyměnil toto menší světlo za klasické 7 palcové, tak by to prošlo a býval by ani nehledal další nedostatky. Nicméně tohle světlo se mi líbí a zajímalo me spíše, jestli je možné to nějak zlegalizovat, zda jde do TP jednoduše nechat dopsat odstranění kapotáže a výměna světla, aby už pak na STK nehleděli na typ, resp. na ty dvě písmenka RT.
forkys
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30. 11. 2014 11:45

Re: Problém: v TP kapot. model, ve skutečnosti naháč

Příspěvekod Dančic » 30. 11. 2014 16:49

když jsem se kdysi ještě zajímal o zapsání jednosedadla, tak mi řekli, že pokud mi výrobce nebo oficiální dovozce vydá oražený papír, že to tak může být, tak že mi to zapíšou...
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Problém: v TP kapot. model, ve skutečnosti naháč

Příspěvekod Dellorto » 1. 12. 2014 16:21

Evidentně masírka ze strany STK. Kapotáž je odnímatelná část motocyklu, stejně tak jako kufry o pod.
Pokud je světlo homologované a jeho použití nemění zásadní způsobem vlastnosti motocyklu, lze ho použít. Musí to brzdit, svítit, troubit a pod a pak si můžou.
Udělal bych jim tam zle a stěžoval si. Ono by je to machrování přešlo. Jen by jsi pak se vším musel jezdit na jinou technickou.... :evil:
I' m not a biker, I´m a motorcyclist
Dellorto
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 800
Registrován: 23. 6. 2010 10:52
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Problém: v TP kapot. model, ve skutečnosti naháč

Příspěvekod forkys » 15. 12. 2014 16:03

Mam už na cestě kapotu z Ska od Dariuse, takže asi vyřešeno.
Každopádně díky za reakce :)) Uvidím jak to bude do budoucna, ale až mě vzhled omrzí, chtěl bych udělat nějakého scramblýka

Obrázek

tak možná přijdou další dotazy haha.
Díky a hodně zdaru všem.
forkys
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30. 11. 2014 11:45

Re: Problém: v TP kapot. model, ve skutečnosti naháč

Příspěvekod 2stroke » 11. 1. 2015 20:16

Borec chtěl úplatek ;) ...
2stroke
 
Příspěvky: 518
Registrován: 3. 7. 2011 20:02

Re: Problém: v TP kapot. model, ve skutečnosti naháč

Příspěvekod dudo » 7. 4. 2017 10:23

Ahoj,
mám (nebo budu mít) stejný problém. Moje BMW K100 LT je kapotované. Jak mám postupovat, abych neměl problémy na STK?
Pochybuji že ustojím tvrzení že existují BMW K100 i bez kapoty. V TP mám jasně napsanou verzi LT a ta je kapotovaná. Jde to nějak přepsat v TP z verze K100LT na verzi K100?
Děkuji za rady.
dudo
 
Příspěvky: 2
Registrován: 9. 5. 2016 21:28


Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron