bezkontaktní zapalování

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

bezkontaktní zapalování

Příspěvekod throtlle » 31. 5. 2015 17:03

hoši, poradí mi někdo jestli jde napasovat na hondu cb 750 k1 bezkontaktní zapalování a kdyžtak jaký?
je to sice čtyřválcová honda, ale chová se jak triumph někdy i ducati, mě to samosebou radost nedělá :evil:
děkuji za případné rady
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
throtlle
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28. 11. 2010 17:05
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: bezkontaktní zapalování

Příspěvekod Dančic » 31. 5. 2015 18:49

tyjo dělá se taková placka - tišťák se snímačem atd.. nahrazuje to kladívka, mysím, že se to vyrábí v Rakousku, ale nemůžu si vzpomenout jak se ta firma jmenuje.. na eBay to určitě bude

ale my doma jezdíme v 750 Fourkách všude kladívka - dají se koupit nové, samo sebou i kondíky - myslím, že je mají na motocomponents.cz a když je to nové a dobře nastavené, tak s tím není sebemenší problém.. tatík na svojí Fource najezdil zatím asi 15 000 km a kromě občasného natření filcu se s tím nemuselo dělat vlastně nic.. možná se to jednou, dvakrát seřídilo.. ale ani to možná ne... když to fungovalo kdysi, bude to fungovat i dnes ;)

pokud máš kladívka a kondíky nové, tak určitě povyměňuj kabelové koncovky (odpovídající NGK mají myslím na wemoto.cz), projdi kabeláž (ty zdrojové myslím černobílé káblíky někdy dělají zlo, když jsou jen trochu zaoxidované)... já osobně jsem si koupil i druhé indukční cívky a pak jsem zjistil, že veškerý problém byl asi v kabelových koncovkách (fajkách), které sice vypadaly zánovně, ale zdání klame.. a svíčky NGK DR8ES.. jakmile se párkrát zalijou, nedělají dobrotu, takže nové.. nestojí raketu.. a pak se dělají i ekvivalenty v Brisku, ale jsou o cosi dražší

nevím odkud jsi, ale pokud to nemáš daleko na Valachy, tak klidně můžem dát poradu, nebo zrovna servis toho zapalování

nechť se dílo daří!
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: bezkontaktní zapalování

Příspěvekod Jirka » 31. 5. 2015 20:10

www.ignitech.cz a máš po starostech s mazáním filcu a s kladívkama. Ale pro ortodoxní caféraceristy je to nepřijatelné ;)
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: bezkontaktní zapalování

Příspěvekod throtlle » 31. 5. 2015 20:11

na Valachy to mam kus, oblast výskytu už jsem doplnil.
svíčky mi odcházejí fest, zkusim pohledat to zápalko a pak dyztak podle ceny povymenuju kladívka a kondíky. díky za info
throtlle
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28. 11. 2010 17:05
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: bezkontaktní zapalování

Příspěvekod throtlle » 31. 5. 2015 20:13

Jirka píše:http://www.ignitech.cz a máš po starostech s mazáním filcu a s kladívkama. Ale pro ortodoxní caféraceristy je to nepřijatelné ;)


kouknu a zkusim se s tim srovnat, ja stejnak jezdim jen po městě a prohlížim se ve výlohách :lol:
throtlle
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28. 11. 2010 17:05
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: bezkontaktní zapalování

Příspěvekod Dančic » 1. 6. 2015 08:15

Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: bezkontaktní zapalování

Příspěvekod throtlle » 2. 6. 2015 05:58

díky za odkaz, vzhledem k tomu, že co se týče elektriky jsem hodně slabej, tak se ještě zeptám. toto když koupim, tak to přehodim, pozapojuju drátky a hotovo? nebo je potřeba dělat ještě jiný zásahy nebo kupovat ještě něco dalšího :?:
throtlle
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28. 11. 2010 17:05
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: bezkontaktní zapalování

Příspěvekod Dančic » 2. 6. 2015 08:10

mám dojem, že by to měla být čistá náhrada za kladívka.. ale raději ještě napiš prodejci.. já osobně jsem o tom jenom slyšel, nemontoval jsem to a ani jsem to neměl v ruce
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: bezkontaktní zapalování

Příspěvekod Neal » 12. 6. 2015 07:07

Jojo Mám to na fouru.Pouze to vyměníš za kladívka,zbytek zůstává a konektory sedí.
Neal
 
Příspěvky: 3
Registrován: 8. 2. 2015 09:28


Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron