Jak odladit karburátory při použití košíčků?

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

Jak odladit karburátory při použití košíčků?

Příspěvekod Capricho » 10. 9. 2016 00:57

Zdravím,
na přestavbu cafe racera jsem dal košíčky místo klasického airboxu a samozřejmě je problém s chudou směsí a motorka má tak polovic výkonu.
Mohl by mi poradit někdo v tomto směru zkušený jak odladit karburátory tak aby bylo vše v pořádku?
Vím že je třeba použít jiné trysky, doladit směsi a případně posunout jehlu ale zde na foru jsem se dočetl jen že je třeba tohle udělat.
Je mi jasné že mi neřeknete konkrátní čísla ale zajímal by mě spíš nějaký vzorec podle kterého postupovat, o kolik zhruba přidat směs, o kolik dát větší trysku atd.
Nerad bych kupoval kopec trysek zbytečně a zárověň bych se rád tohle naučil.
Děkuji za každou trochu přínosnou odpověď.
Capricho
 
Příspěvky: 15
Registrován: 19. 11. 2013 03:26

Re: Jak odladit karburátory při použití košíčků?

Příspěvekod Jirka » 12. 9. 2016 14:09

Žádný vzorec na to není. Je to prostě docela mravenčí práce a spousta zkoušek a pokusů - omylů.
Já co mám zatím zkušenosti, tak pokud použiješ košíčky místo air boxu, tak jsem dával větší hlavní trysky tak o 30 - 40 % oproti origo. Bacha u čtyřválce můžou být jiný trysky u vnitřních válců než u vnějších.U Guzzi jsem posunul jehlu o jeden zářez výš a šroubkem bohatosti směsi to doladil.
Chce to vzít sebou vercajk a trysky a jezdit. Min. vždycky tak 10 km na jedno nastavení. Podle barvy svíček pak poznáš jak na tom jsi. Bílé svíčky - je to chudý, černý svíčky - je to moc bohatý. Optimální je cihlová barva.
Je tam prostě strašně moc možností a dobře to naladit je docela kumšt.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: Jak odladit karburátory při použití košíčků?

Příspěvekod Martinvoe » 13. 9. 2016 14:52

Nebo na brzdu a dát hochům do ruky hrst trysek, ať si hrajou. Maj sondy do vejfuků a naladěj to bez 10km cesty. Jenže málokdo to umí a je to docela drahý (a to dokonce i když to neumí a naladí kulový :-D )
Taky se dělaj přímo nějaký sety na profláklý typy motorek.. jenže funkčnost ti stejnak nikdo nezaručí.
Martinvoe
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 12
Registrován: 27. 9. 2013 09:45
Bydliště: Praha

Re: Jak odladit karburátory při použití košíčků?

Příspěvekod nevo7 » 14. 9. 2016 15:28

Toto aj mňa z časti zaujma. Dával som otvorené filtre na xj, pekný hrubší zvuk, ale výkon to strácalo najmä za polovicou otáčkových možnosti. Len som pridával bohatosti a stále boli sviečky biele.
Momentálne som na originál airboxe, zosynchronizoval som karburátory, ale podľa moc padajúcich otáčok /pod nastavený voľnobeh/ by som povedal, že to niekde cucá falošný vzduch. Dnes prišli nové karb príruby. Vymením, zas zosynchronizujem, dám filtre a uvidím.

Ale čítal som tiež, že ideál to je poladiť na brzde. Lebo tych trysiek je veľa rozmerov a ťažko povedať, ktorá jedina na kúpu bude vhodná.

Ešte ma napadá. Sa predávajú dynojet sady: http://www.dynojet.com/jetkits/jetkit-info.aspx Treba si pozrieť, ake zmeny na moto máš a podľa toho vybrať /alebo bude konkrétne určené číslo úpravy v krabici - 1ka je ako originál, podľa popisu, 3ka na otvorené výfuky či filtre, odporúčajú KN :) /. 125 eur na moju mršku - uvidím ako to dopadne po garážovom doladení a cez zimu budem možno hľadať najlacnejšieho dodávateľa :D.
Každy je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Jawa 3.5 63X Racer, XJ600 S.T. v príprave
nevo7
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 462
Registrován: 12. 11. 2012 15:56
Bydliště: Nová Dubnica, SR


Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron