Clip on řídítka - vibrace

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

Clip on řídítka - vibrace

Příspěvekod Fojes » 23. 1. 2017 14:13

Zdravím všechny,
pro začátek bych jen podotkl, že jsem tu nový, tak doufám, že jsem svůj příspěvek dal tam, kam patří a že nezakládám téma, které už tady někde je. Snažil jsem se odpověď na moji otázku najít , ale nezadařilo se :D

Jde mi o tohle, přestavuji XS 250 (vím, špatná volba, měla to být 400, přístě budu chytřejší, nebo zkusím sehnat 400 motor a nějak to pořešit, buď ofiko a nebo jinou cestou :D ) Prvně jsem měl řídítka Mkové, které byly uloženy v origo držácích, tudíž přes docela masivní silebloky, ale moc se mi to nelíbilo, rušilo to tu nízkou linii motorky a tak bych rád pořídil clip on řídítka na vidlice.
Jde mi ale o to, jak se projeví to, že řídítka budou napevno na vidlici a nebudou tam tedy žádné silenbloky. Nebudou vibrace až moc nepříjemné? Né, že bych byl nějaká máčka a potřeboval bych mít pohodlí jako v bavlnce, ale projel jsem na ČZ 502 alpy, což vyšlo nastejno jako projet to na virační desce a to mě trochu poznamenalo, takže bych se nějakým větším vibracím chtěl vyhnout.
A určitě tu jsou lidé, co mají přímo XS nebo klidně i jinou moto s těmito řídítky a něčí přímá zkušenost je ta nejlepší :).

Jinak našel jsem tyto řídítka, což jsou asi jediné řídítka s certifikátem, které jsem viděl. Tak kdyby někdo měl ještě nějaký jiný tip, třeba na levnější, tak budu moc vděčný :D :D
http://www.abmoto.cz/cz/e-shop/1462552/c81616-riditka-clip-ons-fehling/fehling-sada-cernych-riditek-clip-ons-28-38mm.html
Fojes
 
Příspěvky: 42
Registrován: 9. 1. 2017 15:15
Bydliště: Hodslavice

Re: Clip on řídítka - vibrace

Příspěvekod JirkaJ » 23. 1. 2017 19:17

XS250 neznám, ale na mém BMW jsem měl Tommaselli clip on řidítka. Původně BMW mělo také řidítka na silenblocích, clip on nebyl většinou problém i bez závažíček. Dokud byl motor dobře seřízený, vše bylo v pohodě. Jednou mi začal pravý karbec trochu přisávat vzduch a já si toho všiml po 400 km, když jsem na pumpě neudržel propisku v ruce :-)
JirkaJ
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 792
Registrován: 2. 10. 2011 18:06
Bydliště: Praha

Re: Clip on řídítka - vibrace

Příspěvekod Fojes » 31. 1. 2017 12:40

Ok, tak díky moc za info :-) Snad to teda po výměně bude ok. Tak to ho musím hlavně dobře seřídit :-D Nerad bych dopadl podobně :-D
Fojes
 
Příspěvky: 42
Registrován: 9. 1. 2017 15:15
Bydliště: Hodslavice


Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron