Svařování motoru

Diskuze o technických problémech pro začátečníky.

Svařování motoru

Příspěvekod rez » 29. 4. 2017 10:00

má tu někdo zkušenosti se svařováním motoru? já jsem v tomtok úplná panna :D ...zajímá mě hlavně z čeho je blok vyroben - materiál, čím se to svaří - technika ...o co de - mám dobrý motor, tlaky atd... ale když sem ho vyndal z rámu, zjistil sem, že jeden závěs - motor/rám - je ulomený, jde "jen" o to navařit tam chybějící část - tu nemám 8-) ...cokoliv konstruktivního mi pomůže ...GPZ 900r 1986 ;) díky
rez
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26. 4. 2011 08:22
Bydliště: Staré Město u Uherského hradiště

Re: Svařování motoru

Příspěvekod rez » 5. 5. 2017 14:48

:idea: ...takže jen pro info, kdyby to někoho zajímalo ... blok, jak sem pochopil, je z kobaltu, svařit sa to dá, ale musí se to zahřát na 750 C (asik koupel-elektrolíza bo čího šlaka :roll: ) takže se nedá motor vařit složený, materiál je velmi vodivý a vzniklá teplota se přenáší dál, což je nahovno pro gufera, těsnění apodobné materiály ... pokud bude motor rozdělaný, no problem ... našel sem cápka, starého strojařa z Letu Kunovice, který to vpoho udělá, vyvrtá zavit atd ...(byl to asik 4 borec, kterého sem oslovil a nebál sa toho :lol: ) ... vaří se to kastolinovou elektrodou invektorovou svářečkou (sem byl poučen :lol: ) ...takže sa nevyhnu půlení motoru, nákupu těsnění a kdovíčeho až to otevřu :lol: :lol: ...už sa nemožu dočkat 8-)
rez
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26. 4. 2011 08:22
Bydliště: Staré Město u Uherského hradiště


Zpět na technických problémech pro začátečníky...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron