FGR

Diskuze o všem ostatním, co nemá svou kategorii.

Re: FGR

Příspěvekod Frames » 19. 1. 2011 10:33

Spíš se přikláním k HlavěXBR, uniká mi hlubší smysl FGRu, není to pro sport, není na pořádnou turistiku, nebude údajně sloužit jako předmět podnikání, je to jen technické a technologické cvičení, v předmětech, které se procvičovaly před 10ti a více lety. Ty koně kterými se chlubí, nejsou přece z toho objemu žádný problém. Prý 270kg - myslím, že na silnici, nebo dromu by jí dal pokouřit každý supersport, tak možná sprint, ale na to je zase krátká. (Zas chybně uvažuju mimoděk o sportu). A má smysl chlubit se dnes, v globalizovaném světě, že má ty nejlepší komponenty když je jich na trhu přetlak?
Obdivuju nové technologie - nového elektro-superbika z USA, nebo aplikaci nových materiálů, obdivuji toho, kdo umí sesouladit obvyklé a skromné věci tak, že dohromady tvoří fantasticky účinný celek (chronologicky: např. anglické 1-válce OHC, Taglionovy Ducati, Tamburiniho 916 a MV), obdivuji toho, kdo v podmínkách domácí dílny utvoří funkční a estetické věci - teda hlavně motocykly ;) . Nevím, proč bych měl obdivovat dílo FGR, na které použil moderní CNC obráběcí centra, spotřeboval tuny hliníku, nepochlubil se jedinou novátorskou myšlenkou a celek není k ničemu, než k polechtání vlastního ega pár jedinců. A k tomu samozřejmě potřebují různé gondíky jako hodnotitele v sedle . Cathcart by jim dal.
Kdyby se FGR raději držel těch svých 125GP. Ale o nich skoro není slyšet.
Frames
 
Příspěvky: 276
Registrován: 6. 1. 2010 12:23

Re: FGR

Příspěvekod Waclav » 19. 1. 2011 13:33

Je to NAKED, tak trochu show-bike. Nikdo s tim nebude chtit sportovat, pokud za sport neberu sprinty na semaforech.
Ze to bude poskladany ze znackovych komponentu je dneska jasny, delaji to vsichni, a neni duvod to menit. Jako konstrukter vim, ze na tom muselo byt i tak strasna spousta prace a lidi museli vedet, do ceho jdou, a na co maji. U me docela respekt, ze to dotahli do konce. O FGR se ted bude mluvit, ikdyz hlavne proto, ze to maji dost proflakly v mediich a nepodcenili marketing. Mozna to zviditelni znacku, a zkusenosti se jim hodi i v tom zavodnim tymu.
Slo hlavne o ten motor, ono udelat dneska novej motor z nuly neni taky jen tak. A ze je to malo koni na ten objem? Me to na motorku prijde dost, spis sem zvedavej na prvni testy a charakteristiku toho motoru. Cenu nekomentuju, a vim, ze si to nekoupim. Vsak to taky nema byt motorka, ktera se prodava v OBI mezi sekackama.
Kdyz to porovnam se sliby Jawy o novy 1000ccm motor, at uz s dotaci, nebo bez.. kde je?

Jedinnej, kdo jeste neco dela, je ted asi Blata.. a tomu taky celkem fandim.
Sem se nejak rozkecal..toz tak. Ale rict jen na celej vysledek "hnus" opravdu neni potreba. Ale tim nikoho nenutim, ze se mu to musi libit.
"Chytrému napověz, hloupého.. "
Waclav
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 662
Registrován: 7. 10. 2009 10:18
Bydliště: Tišnov

Re: FGR

Příspěvekod simbijoint » 19. 1. 2011 20:26

Waclav píše:Je to NAKED, tak trochu show-bike. Nikdo s tim nebude chtit sportovat, pokud za sport neberu sprinty na semaforech.
Ze to bude poskladany ze znackovych komponentu je dneska jasny, delaji to vsichni, a neni duvod to menit. Jako konstrukter vim, ze na tom muselo byt i tak strasna spousta prace a lidi museli vedet, do ceho jdou, a na co maji. U me docela respekt, ze to dotahli do konce. O FGR se ted bude mluvit, ikdyz hlavne proto, ze to maji dost proflakly v mediich a nepodcenili marketing. Mozna to zviditelni znacku, a zkusenosti se jim hodi i v tom zavodnim tymu.
Slo hlavne o ten motor, ono udelat dneska novej motor z nuly neni taky jen tak. A ze je to malo koni na ten objem? Me to na motorku prijde dost, spis sem zvedavej na prvni testy a charakteristiku toho motoru. Cenu nekomentuju, a vim, ze si to nekoupim. Vsak to taky nema byt motorka, ktera se prodava v OBI mezi sekackama.
Kdyz to porovnam se sliby Jawy o novy 1000ccm motor, at uz s dotaci, nebo bez.. kde je?

Jedinnej, kdo jeste neco dela, je ted asi Blata.. a tomu taky celkem fandim.
Sem se nejak rozkecal..toz tak. Ale rict jen na celej vysledek "hnus" opravdu neni potreba. Ale tim nikoho nenutim, ze se mu to musi libit.

Totální souhlas,je to musle-bike. V-max taky nemá laptimer... :D
simbijoint
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1050
Registrován: 1. 3. 2010 21:47
Bydliště: Černý Důl

Re: FGR

Příspěvekod HlavaXBR » 19. 1. 2011 21:48

Tak jo pozměnil jsem výraz hnus, po zvážění jsem došel k názoru že takový výraz si nezaslouží ani 535 virgl mám motocykly rád a i to FGR je motocykl i když podlě mě nepovedenej. Miluju starou školu hi tech mi jde vloženě proti srsti i proto se nezapojuju většinou do diskuzí okolo cafe receru ve stylu moderny. Kdyby mi chtěl nějakej výrobce udělat radost musel by sestrojit jedno nebo dvou válcový motor vzduchem chlazenej a přeplňovenj čímž by se dalo snoubit kouzlo klasiky s potřebou euro norem při zachování zajímavejch parametrů motoru alespoň podle mě jenže by to byla asi cesta do slepý uličky stjně jako v případě FGR. A o tom to asi je prostě si někdo skrze FGR splnil svůj sen :)
NULLI SECUNDUS !
HlavaXBR
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: 29. 10. 2010 19:20

Re: FGR

Příspěvekod Waclav » 20. 1. 2011 10:57

No, a u motorek jde v dnesni dobe o splneni snu predevsim.. No, nee? ;)

PS: Misto "hnus" ja rikam: Libi/nelibi.. A zrovna me se moderny alá C-R se mi libi.. ;)
"Chytrému napověz, hloupého.. "
Waclav
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 662
Registrován: 7. 10. 2009 10:18
Bydliště: Tišnov

Re: FGR

Příspěvekod David » 20. 1. 2011 12:11

Mě se ta motorka líbí. Taky si říkám, že je to česká motorka tak trochu té hrdosti né. V dnešních ČMN je rozhovor s panem Felgrem a mimo jiné tam říká, že projekt by se neuskutečnil bez podpory MPO a bylo vytvořeno 30 výzkumných práv pro MPO takže každá mince má dvě strany a určitě nedostal svý peníze jen pro svý modrý oči. A jestli ta motorka má nebo nemá smysl tak o tom rozhodne asi trh. Takže za mě ano,já bych do ní šel a jsem rád, že tady u nás v Česku ještě máme šikovný a chytrý lidi kteří něco umí. A na tomto fóru jsou také a ne málo řekl bych. ;)
David
 

Re: FGR

Příspěvekod Waclav » 20. 1. 2011 13:44

FRG zadali o dotace v dobe, kdy se rozdavalo, ty penize na to byly a tak proc ne. Meli stesti. Nic ale neni "pro modry oci", jak pise David. My taky zkouseli zadat o dotace, jako firma, na vyzkum a vyvoj,(strojarina) a penize uz ted "volny" nejsou.. Holt politika..a tu sem netat nebudem.
"Chytrému napověz, hloupého.. "
Waclav
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 662
Registrován: 7. 10. 2009 10:18
Bydliště: Tišnov

Re: FGR

Příspěvekod darius » 20. 1. 2011 17:48

já žádám doma furt o dotace a furt nic :D :D :D :D :D prej táhni makat :D :D :D :D
darius
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1371
Registrován: 23. 2. 2010 21:52
Bydliště: Rousínov

Re: FGR

Příspěvekod guzi76 » 21. 1. 2011 14:09

Darius > :lol: :lol: :lol: :lol:
... desmodue ...
guzi76
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1359
Registrován: 19. 8. 2010 10:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: FGR

Příspěvekod Čurda » 1. 2. 2011 01:01

čestný držitel ocenění BRAMBORA ROKU 2010
Čurda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1989
Registrován: 25. 9. 2009 20:48

PředchozíDalší

Zpět na všem ostatním

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron