Veteránská spz

Diskuze o všem ostatním, co nemá svou kategorii.

Veteránská spz

Příspěvekod DelMosquitos » 23. 2. 2011 14:50

Zdravím, docela by mě zajímalo, co všechno to obnáší a co všechno se může provádět na mašině s veteránskými spz? Poradí a vysvětlí někdo? :) Předem dík!
DelMosquitos
 
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 1. 2011 13:23

Re: Veteránská spz

Příspěvekod darius » 23. 2. 2011 15:02

tak tady to máš a čti :D :D :D :D http://www.eurooldtimers.com/cze/testac ... zidel.html ps: stačilo 3min a našel jsem to :evil:
darius
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1371
Registrován: 23. 2. 2010 21:52
Bydliště: Rousínov

Re: Veteránská spz

Příspěvekod DelMosquitos » 23. 2. 2011 17:44

darius píše:tak tady to máš a čti :D :D :D :D http://www.eurooldtimers.com/cze/testac ... zidel.html ps: stačilo 3min a našel jsem to :evil:


To jsem našel taky. Stejně jako další kupu jiných stránek. Spíš by mě zajímalo, jestli někdo z majitelů CR nemá mašinu na veteránských spz. Někde jsem četl, že drobné úpravy by být mohli, jinde píšou, že ne. Tak co si z toho mám vybrat? :(
Když to vezmu podle zákona: 355/111 sb. tak paragraf 6:
a) u historických automobilů
...
b) u historických motocyklů
1. funkčnosti osvětlení,
2. rámu,
3. opotřebení pneumatik,
4. funkčnosti brzd,
5. funkčnosti tlumičů, je-li jimi motocykl vybaven.

Takže chápu to správně, že když bych do rámu neřezal, že by to projít mělo? že jiné sedlo, řidítka, zrcátka atp by vadit neměly?
DelMosquitos
 
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 1. 2011 13:23

Re: Veteránská spz

Příspěvekod Hanny » 2. 3. 2011 14:21

ale vadí, mám klasickýho veterána, tak vím jak to probíhá. Dokazuje se co největší historická shodnost (povinnost žadatele). K dobovým úpravám asi tolik: dovybavení dobovým doplňkem není problém, dobastlení třeba i v té dané době problém je.
Hanny
 
Příspěvky: 4
Registrován: 6. 11. 2010 22:20
Bydliště: Rumburk

Re: Veteránská spz

Příspěvekod DelMosquitos » 2. 3. 2011 20:34

Hanny píše:ale vadí, mám klasickýho veterána, tak vím jak to probíhá. Dokazuje se co největší historická shodnost (povinnost žadatele). K dobovým úpravám asi tolik: dovybavení dobovým doplňkem není problém, dobastlení třeba i v té dané době problém je.


Ahaa, tak to jsem potřeboval slyšet, děkuju moc!
DelMosquitos
 
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 1. 2011 13:23

Re: Veteránská spz

Příspěvekod Dančic » 2. 3. 2011 21:05

do jisté míry si ymslím, že je to o testovacím komisaři, který ti to bude dělat, každý je jiný ;)
Honda CB 750 F2 SOHC
Honda CJ 250 T
Dančic
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1220
Registrován: 4. 2. 2010 20:45
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Veteránská spz

Příspěvekod Dargas » 2. 3. 2011 22:54

takz mi to vrtao hlavou a ptal jsem se známýho, co má veterány.
a řikal něco v tom smyslu, že těžko někdo zkontroluje jestli je každej šroubek původní.
že prej možná nějaký kecy budou, ale mrkne na rám, motor, gumy, tlumiče a napíše to.
Avych teda nekecal, přesně se v tom neorientuju, ale popřel, že by to bylo nějaký krutý.
Ale asi fakt jak kdo, jsou prej i prevíti.
Kawasaki Zephyr 550
Dargas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 879
Registrován: 25. 9. 2009 23:14
Bydliště: Jihlava

Re: Veteránská spz

Příspěvekod Hanny » 3. 3. 2011 21:33

Podmínky se všeobecně zpřísňují, zrovna loni se stalo, že co u jednoho komisaře prošlo, nepustil jiný. Potom je obezřetnost na místě. Je pravda, že se dá lecos odpustit, ale někdo tu psal o šroubkách. Když přijdeš k panelce a on je z toho čopr, to by ten komisař byl asi trochu padlej... Dvě testace mám za sebou. Z toho jsem pochopil, že nejde o to někoho buzerovat, ale z veteránského pohledu jde o to dochovat ve vypovýdajícím stavu kousek historie. Přestavby by se měly realizovat jiným způsobem. (to je u nás asi ale ještě složitější?????)
Hanny
 
Příspěvky: 4
Registrován: 6. 11. 2010 22:20
Bydliště: Rumburk

Re: Veteránská spz

Příspěvekod Dargas » 4. 3. 2011 10:59

jo, asi je fakt, že dost záleží, jestli máš "sériovku" nebo "tuning."
můj zdroj má samý neupravený, tak asi proto to jde hladce.
Kawasaki Zephyr 550
Dargas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 879
Registrován: 25. 9. 2009 23:14
Bydliště: Jihlava

Re: Veteránská spz

Příspěvekod DelMosquitos » 6. 3. 2011 12:25

Nojo, tak podle vašich názorů je jasno. Prostě na CR normální spz a doufat, že se přes technickou s úpravami proleze. Tak děkuju za názory!
DelMosquitos
 
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 1. 2011 13:23


Zpět na všem ostatním

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron