Malé zamyšlení nad prací policie, zejména dopravní...

Diskuze o všem ostatním, co nemá svou kategorii.

Malé zamyšlení nad prací policie, zejména dopravní...

Příspěvekod VikousS4 » 6. 7. 2011 00:43

Možná to sem zas tak nepatří, ale přesto si dovolim tohle malý zamyšlení o svých zkušenostech s policií v posledních letech... a ty (zatim) vyvrcholily zaplacenou pokutou v pátek 1. 7. 2011 a možná to i něčemu nebo někomu pomůže.
Vlastníkem řidičáku jsem od roku 1991, nikdy jsem nezavinil dopravní nehodu, naopak při mnou nezaviněné dopravní nehodě jsem téměř přišel o levou nohu (na mašině) a nikdy jsem za žádný zásadní přestupek nezaplatil pokutu, pouze viz níže.
V úseku mezi Poděbrady a Jičínem, někde mezi Senicí a Kopidlnem jsou dva rovný přehledný úseky v polích a lesích, kde se prostě jezdí rychle a taky hodně často policií měří rychlost....možná někteří znají. Nicméně jezdim tam poměrně často a snažim si dávat majzla. V pátek 1. 7. ve směru od Prahy mimořádně dobře ukrytá bílá Fabia nebo Octavia vpravo v lese, jakmile jsem minul, hned mi bylo jasno, že bude zle....cca 120km/h provoz minimální, na naprosto rovnym a přehlednym úseku, ještě dojíždím dvě auta před sebou a plácačka a všichni jsme odstavený na parkoviště....dál je zbytečný to popisovat, parkoviště v lese plný, mmj. strejda ve škodovce, rodinka s vozejkem plnym harampádí, chlápci na chopperech jedoucí na sraz na Kateřinu atd., nehádám se, přiznávám vyšší rychlost a podepisuju bloček. Každopádně neodpouštím si připomínku jak se mi zdá hodně nefér způsob a místo měření...., policista se téměř rozčiluje a tvrdí mi, že zastavují jen řidiče s rychlostí nad 110km/h....tomu už teda vůbec nerozumim a pak už mě jenom napadá jak malá (velká) je hranice mezi ukázněnym řidičem a padouchem par excellance (mnou).
Ten samej úsek o dva roky dříve v opačnym směru, jedem s kámošem na Monsterech S4 od Jičína, poměrně velká policejní akce v celym tomhle prostoru s kasír místem před hospodou v Senici, upozorňující (problikávající) auta v protisměru snad 10km před měřením, takže úplně v pohodě...., přesto plácačka v Senici a odstavení ke kontrole na alkohol, spz, výrobních čísel a dokladů...bohužel po staru mám pouze žlutý doklad o uzavření ručení, zelenou kartu pár dnů prošlou, pojištění samozřejmě zaplacený...jsem upozorněn, že je to za 1000kč, nicméně bez jakýkoliv moji intervence dostávám 100kč asi jako výchovnej políček..., kámoš nenastartuje svoji S4 a po vesnici schání startovací kabely a tak zůstávám na terase u hospody a začínám sledovat činnost policistů...každý druhý slovo sprostý (při komunikaci mezi nima), ustrojený jak loupežníci a chování k řidičům podobný výběrčím daní ve středověku..., a tak to za chvilku vrcholí při odjezdu nadávajícím chlápkem v pick upu...čekám na reakci, policisti po rychlym zhodnocení situace naskakujou do Octavie a začíná nefalšovaná filmová honička s kvílejícíma gumama....výsledku už jsem se ale nedočkal. Po zprovoznění našich strojů odjíždíme ve směru Poděbrady a stará hradecká, ještě před kruháčem míjíme policejní Fazer 6, odhad jeho rychlosti cca 140-160km/h :shock: - nikoho nehonil....Naše anabáze však nekončí, na starý hradecký jsme v první vesnici znovu odchyceni další policejní hlídkou a vše začíná nanovo, tak se ptám upocenýho tlouštíka proč nás znovu prověřují, že už to máme za sebou...očekávaná odpověď jak on to má vědět...radím komunikaci radiostanicí, odpovědí je, že ho to nezajímá a že se jedná o akci na motorkáře..., dochází mi trpělivost a ptám se proč? odpověď, že si mě tam může podržet jak dlouho bude chtít ...jsem znovu pečlivě zkontrolován....a odjíždíme po trase s minimální pravděpodobností další kontroly....
V krátkosti jen přidám loňskou zimní zkušenost po vlítnutí do jámy v Praze, proražení obou gum a ohnutí dvou ráfků u auta, na služebně PČR naprostej nezájem a odmítnutí jakýhokoliv sepsání nehody (měl jsem nafoceno), tak to skončilo pouze služebním číslem sloužícího příslušníka v mý kapse.
Letos v zimě dvojí vloupání do bloku našich garáží na sídlišti a zcizení veterána MG z 60tých let, dvou mašin a spousty dalších garážových věcí....opatření policie neznám, ale příjezd hlídky ve všední den ve čtyři odpoledne k vratům garáží, rychlý pohled na mě a odjezd pryč (no asi jako kriminálník nevypadám) ....asi dostatečný nebudou....co takhle třeba :idea: hlídkovat nepravidelně a poctivě pěšky, tak jak to chodí jinde ve světě (ne na Balkáně)
Nebudu tady nijak dál mentorovat, určitě dělá policie spoustu práce dobře, spoustu lidí i znám a vím to, ale i ten obyčejnej čech musí vidět, že tady ta policie k něčemu je...jinak je to opravdu špatně a směřuje to kam nemá...a já si to začínám myslet čím dál tím víc :cry:
Dík za pozornost
VikousS4
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 578
Registrován: 1. 9. 2010 12:31
Bydliště: Praha

Re: Malé zamyšlení nad prací policie, zejména dopravní...

Příspěvekod simbijoint » 6. 7. 2011 09:27

No to je hustý... A mám dojem že takovou zkušenost má skoro každej... :( Letos cestou na Mušov nehoda mezi Jičínem a Hradcem,čekání na benga cca 3 hodiny asi 5 km od Hradce,ale aspon mě poradili abych to měl levně a bez bodů. A jinak lonská zkušenost zde viewtopic.php?f=12&t=545
simbijoint
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1050
Registrován: 1. 3. 2010 21:47
Bydliště: Černý Důl

Re: Malé zamyšlení nad prací policie, zejména dopravní...

Příspěvekod WiTTR » 6. 7. 2011 09:43

Zdar, to vis EU si dala za cil ze snizi pocet nehod motorkaru a zrejme timto pruzenim toho chteji docilit. My jsme jednou vyfasovali 2krat litr za nepatrne zohle spz a este me lustrovali a dotazovali me jake ze mam v miste bydliste vztahy s policii :evil: no este rikal ze mit ty spz ohnute jakodovnitr tak ok. No tak nevim, proste A.C.A.B. az na par vyjimek.
WiTTR
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 287
Registrován: 2. 10. 2009 20:43

Re: Malé zamyšlení nad prací policie, zejména dopravní...

Příspěvekod Dargas » 6. 7. 2011 11:44

Jako všechno, je to o lidech (bohužel i bohudík).
Kdysi bejvalce vykradli chatu, poliši dojeli, prohlídli, sepsali, všechno v poho, fajn přístup a nakonec ho i chytli.
Ale chápu, takovej přístup, co píšeš, by mě taky naštval.
Jenže tohle je trochu boj s větrnými mlýny, páč idiotovi nevysvětlíš, že je idiot (což je teda jedna z věcí, která mě na tomhle světě dost ******), takže se to asi jen těžko zlepší, dokud budou na světe takoví lidi :evil:
Kawasaki Zephyr 550
Dargas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 879
Registrován: 25. 9. 2009 23:14
Bydliště: Jihlava

Re: Malé zamyšlení nad prací policie, zejména dopravní...

Příspěvekod Čurda » 6. 7. 2011 13:07

zkušenost podobnou mám taky :oops: jěšte na začátek musím říct že nejsem vzornej řidič co jezdi 50 a 90... jasně že zlobím a někdy dost :lol: :lol: ale vocatˇ pocatˇ........ v HK u OBI je velká křižovatka samozřejmě byla totálně zacpaná tak že byla téměř neprůjezdná... nevím jak dlouho sem tam stál ale když sem se prosekal a zaparkoval hned vedle na parkovišti tak ke mě přiskočil ORGÁN a že sem jako lapenej páč sem způsobil vážnej dopravní přestupek.... hned došel i druhej BLB kterej nezitím lapil nějakou pani a přivlekl ji k nám....ani jeden z nás si nevšimnul že je na onom parkovišti namontovaná cedule jednosměrka...marný bylo moje vysvětlování že na parkovišti jedu 20 a koukám abych nepřejel nějakýho duchodce co vyleze z obchodáku a motá se jak po 10 pivech... načež orgán začal že mě daj 2000kč pokutu :evil: :evil: :evil: to už sem se nasral a pravil mu že jen buzerujou a sou pěkný hrdinové lapat lidi na parkovišti ... proč nejdou rači řídit dopravu na tu ucpanou křižovatku :oops: :oops: no fízl at se uklidním a já zas co bych se uklidnoval :!: :!: :!: :!: :evil: mezitím mě manželka tahá za rukáv a prej nech toho, nestojí to za to...... to mě nasralo eště víc až sem měl žílu naběhlou a myslel že dostanu mrtvici... fízl zas vo jaký křižovatce to mluvím a atˇ na něj nekřičím.... tak mu říkam když se votočíte a ujdete asi 20 metrů tak budete stát uprostřed ty křižovatky..... von na mně čuměl jak prase po první ráně.... a prej aháááá to že je fakt ucpaná ale že voni maj příkaz chytat tady a tam prej nesměj nebo co...... no to už mě šla pára z uší .......... nakonec sem jim dal stovku a byl vytočenej celej den. dnes už tam cedule neni( teda myslím že ne)a mě to přesvedčilo a hloposti některych jedinců ....
jinak z mého okolí šel pracovat k policii vždy jen línej vychcanej povaleč .... jasně že znam i normální slušny policajty a nechci se jich tím dotknout ale těch blbů je tam nějak víc...
čestný držitel ocenění BRAMBORA ROKU 2010
Čurda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1989
Registrován: 25. 9. 2009 20:48

Re: Malé zamyšlení nad prací policie, zejména dopravní...

Příspěvekod speedmax » 6. 7. 2011 20:49

Rád bych se podělil o pár zkušeností a možná by jste pochopili, ale bylo by to spíš na vyprávění u piva. Mám spousty luxusních historek :mrgreen: Zamyslete se spíš nad tímto problémem až půjdete volit. Do té doby zatnout zuby a věnovat se koníčkům.
speedmax
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 744
Registrován: 7. 10. 2009 06:58
Bydliště: Sever

Re: Malé zamyšlení nad prací policie, zejména dopravní...

Příspěvekod guzi76 » 7. 7. 2011 09:40

Vikouš > bohužel jak píšeš,stávají se z nich pomalu už jen výběrčí pokut.Kamarád dělá u policie asi sedm let,taky jezdí na motorce.Sníží jim stavy,seberou peníze (on přišel o 2800,-) a přidají papírování.Spoustu "normálních" policistů to dohnalo k odchodu,ale většina těch co zůstanou,nebo těch co se drží zuby nehty,na to kašle. Prý mají i nějaké limity vybraných pokut za měsíc!! Takže stojí,třeba v Plzni na Nepomucké,dnem i nocí a jen kasírujou.Jsou tam vidět i ve tři ráno,kdy není skoro žádný provoz !!! Jen aby vybrali.Bohužel jejich heslo "Pomáhat a chránit" rychle vzalo za své.
Naštěstí nemám žádnou osobní zkušenost s akcemi typu "Kryštof" a "Hon na motorkáře",díky bohu se mi to zatím nějakým štístkem vyhýbá.Ale až se to štěstí unaví.... ;)
Vlastně jednu,ale to bylo spíš o tom,že jsem narazil na staršího,obtloustlého pohodáře,který mi dal raději kázání než pokutu.Bylo mi 19 a měl jsem od našich půjčené auto a jel jsem z U.Hradiště do Plzně.Na dálnici radar a já tam měl 150.Mladej přišel,chtěl doklady a zmizel do auta.Pak přišel tenhle tatík a moravským nářečím říká "tak poslóchej Jozéfku,maminka ti pučí auto a ty jí tu s tím jezdíš jako prasa?" Deset minut jsme si povídali a pak mi popřál šťastnou cestu. :D
... desmodue ...
guzi76
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1359
Registrován: 19. 8. 2010 10:14
Bydliště: Plzeňsko


Zpět na všem ostatním

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník