názor na stavbu CR z endura

Diskuze o všem ostatním, co nemá svou kategorii.

názor na stavbu CR z endura

Příspěvekod miko » 14. 8. 2011 13:46

ahoj postiženci cafáčů, koukám po inzercích, hledám ideální základ na svého caferacera a pořád nic a jednou mne napadla kacířská myšlenka- postavit si ho z endura. Protože bych ideálně jednoválec, spolu s nožním startérem, volby padají na starší xr 650 od hondy, XT 600 od yamahy apod. Taky případně stavba s dr 800 big by nebyla marná. Co mne však trošku trápí je, když už to postavím, co mi řeknou na STK ? Jetli je legální že si místo origo tlumičů dám nižší ze silniční motorky nějaké upsidy a dozadu nižší a tuhší centrál. Kola by asi šli dopsat jakožto u motárdů. Co si o tom myslíte? jsem naivní trubka?
miko
 
Příspěvky: 9
Registrován: 1. 2. 2011 14:12

Re: názor na stavbu CR z endura

Příspěvekod Čurda » 14. 8. 2011 14:27

proč nekoupíš například XBR nedo SR? obojí se dá sehnat ma drátech a je to mnohem vhodnější základ ;)
čestný držitel ocenění BRAMBORA ROKU 2010
Čurda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1989
Registrován: 25. 9. 2009 20:48

Re: názor na stavbu CR z endura

Příspěvekod cafe racer » 14. 8. 2011 14:30

taky si myslim,dnes je vsude hruza motorek na prodej,jestli chces mermomoci neco postavit z XT tak pust z hlavy ze by to mel byt cafe racer vem do ruky flexu a nech se unaset fantazii,treba by z toho byl pak pekny flat tracker ;)
Opravy a servis motocyklů BMW --- Zlínský/Trenčiansky kraj
cafe racer
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 814
Registrován: 29. 12. 2009 20:55
Bydliště: Pitin

Re: názor na stavbu CR z endura

Příspěvekod miko » 14. 8. 2011 19:50

xbr ani sr 500 v inzercích zrovna moc nejsou a taky moje výška 185 a váha 110 kg je na tyto malé stroje trošku dost nebo si to aspoň myslím- jinak stopro caferacer to být nemusí možná kombinace cafe a flat . Momentálně sháním informace hledám rozměry snažím se něco vymodelovat aby si to člověk mohl prohlídnout i jinak než jen v hlavě.... Prostě jak jsem psal je to kravina ale jednobuch a kopačka jsou si myslím u této kategorie fajn ... jinak snad tu ze sebe nedělám moc velkého volka :)
miko
 
Příspěvky: 9
Registrován: 1. 2. 2011 14:12

Re: názor na stavbu CR z endura

Příspěvekod simbijoint » 14. 8. 2011 21:01

Já bych to nedělal,to je fakt vhodný tak na flat nebo scramler,má to většinou jackelovej rám kterej je hnusnej na skoro každým kafi,každý levný XT který koupíš bude olítaný do bezvědomí (mrkni na SRX,sedneš si z ní na prdel?),nepoužitelný kola,atd... Jestli si chceš vybrat tu nejsložitější cestu tak ti v tom nikdo zde nezabrání,můžem jen přispět zkušeností a věř že to nemáme jen načtený. God bless you s takovým nápadem ale postavit se dá všechno.
simbijoint
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1050
Registrován: 1. 3. 2010 21:47
Bydliště: Černý Důl

Re: názor na stavbu CR z endura

Příspěvekod Čurda » 14. 8. 2011 22:29

koukni do německa tam je xbr a sr dost a pokud jsi urostlejší tak pořid nějaké BMW nebo japan čtyřválec...měl sem cb750 kz to je motorka jak kráva a na drátech se dá pořídit taky
čestný držitel ocenění BRAMBORA ROKU 2010
Čurda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1989
Registrován: 25. 9. 2009 20:48


Zpět na všem ostatním

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron