Jaký OS používáte v mobilu?

Diskuze o všem ostatním, co nemá svou kategorii.

Jaký OS používáte v mobilu?

iOS (Apple)
4
20%
Android
12
60%
WP (Microsoft)
1
5%
jiný
3
15%
 
Celkem hlasů : 20

Jaký OS používáte v mobilu?

Příspěvekod Horác » 16. 4. 2014 15:53

Trochu pro odlehčení od tématu motocyklů...Zajímalo by mě, jaký používáte operační systém ve svém mobilu. Budu rád za doplňující informace o jeho kladech a záporech. Rovněž tak, pokud uvažujete o změně, tak jakým směrem.
DUCATI Paul Smart 1000LE...to je moje závislost...
Obrázek
Horác
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 2017
Registrován: 25. 9. 2009 19:04
Bydliště: Liberec

Re: Jaký OS používáte v mobilu?

Příspěvekod Waclav » 16. 4. 2014 16:16

Android, otevřený systém, podpora aplikací, rozšířenost.. Mám to v jednom obyč.mobilu..a teď i doma v tabletu.
O změně neuvažuju. ;)
"Chytrému napověz, hloupého.. "
Waclav
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 662
Registrován: 7. 10. 2009 10:18
Bydliště: Tišnov

Re: Jaký OS používáte v mobilu?

Příspěvekod JirkaJ » 16. 4. 2014 16:21

Na iOS je super, že je dlouho aktualizovaný ... na 3,5 roku starém telefonu můžu nainstalovat aktuální verzi systému (bezpečnostní záplaty, nové funkce, vylepšení). Je tam dostatečný výběr aplikací a samozřejmě výborná integrace s dalšími Apple produkty. Systém je perfektně sladěný s HW. Navíc protože existuje málo verzí zařízení s iOS, tak jsou aplikace dobře otestované.

Záporem je jednoznačně pořizovací cena (i když vyvážená delší morální i fyzickou životností zařízení).
JirkaJ
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 792
Registrován: 2. 10. 2011 18:06
Bydliště: Praha

Re: Jaký OS používáte v mobilu?

Příspěvekod Horác » 16. 4. 2014 16:57

Já měl dlouho iPhone (iOS), pak mi na něm popraskal display, tak jsem zkusil Sony Xperia P s Androidem. No a teď pokukuji po Nokia Lumia 925/930 s WP 8.1. A proč? Protože iPhone mi maximálně vyhovoval, ale nový mobil byl pro mě zbytečně drahý, tak proto Sony a Android, ale nedokáži a ani nechci plně využívat Android pro jeho komplikovanost a nedokonalou odladěnost systému (nejsem hračička, co si pořád upravuje a instaluje stále nové aplikace) a tak docházím k závěru, že právě WP bude po stránce odladění, rychlosti odezvy a uživatelské přívětivosti podobný jako byl (je?) iOS...
DUCATI Paul Smart 1000LE...to je moje závislost...
Obrázek
Horác
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 2017
Registrován: 25. 9. 2009 19:04
Bydliště: Liberec

Re: Jaký OS používáte v mobilu?

Příspěvekod dodo555 » 16. 4. 2014 19:58

iOS, stabilny, funkcny, prepojenie s ostatnymi Apple, zmenu neplanujem
1991 BMW R100 RT
dodo555
 
Příspěvky: 30
Registrován: 13. 3. 2014 19:49
Bydliště: Bratislava, SR

Re: Jaký OS používáte v mobilu?

Příspěvekod Zbyněk » 16. 4. 2014 21:12

Já mám taky mobil,jako delfín je chytrý. :P :P A má dokonce i budík a kalkulačku. Svítí oranžově a písmenka jsou z kostiček,to jen tak někdo nemá. :mrgreen: :mrgreen: Nic bych neměnil,Androida v tom nechci,nerozumím si s ním. 8-)
P1040499.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Soutěžím o titul nemehlo roku.
Zbyněk
 
Příspěvky: 1721
Registrován: 10. 10. 2009 16:59
Bydliště: Velké Kunětice

Re: Jaký OS používáte v mobilu?

Příspěvekod Fik.ohc » 16. 4. 2014 23:27

Zbyňo, já mám anténku :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fik.ohc
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 35
Registrován: 11. 10. 2011 19:22
Bydliště: Hohenelbe

Re: Jaký OS používáte v mobilu?

Příspěvekod Zajda_912 » 16. 4. 2014 23:57

kamarád má Obrázek a libuje si, protože to na jedno nabití vydrží přes dva měsíce a operační systém obsahuje akorát aplikace jako budík, smsky, hovory, foťák, menstruační kalendář, svítilnu atd.
JInak já jsem nováček co se týče chytrejch telefonů a mám androida... nevím proč všici nadávaj na složitost. mě to připadá dosti intuitivní a jednoduchý a zatím bez zádrhelu. A často lidi nadávaj, že se musí furt něco instalovat, že se musí furt něco stahovat a nastavovat... po půl roce užívání jsem si ničeho takovýho nevšiml. Mám doma Wi-Fi a občas si aktualizci stáhne, ale sám (ne bez mýho vědomí, většinou chce jen povolit, nebo pochválit) a všechno synchronizuje s mým nastavením, takže krom toho, že něco bží třeba rychlejc atd nepoznám nějaký rozdíl. Toť moje zkušenost
Zajda_912
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 385
Registrován: 21. 5. 2011 20:30
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký OS používáte v mobilu?

Příspěvekod Stimpi » 17. 4. 2014 13:31

Frcim s Lumii 920 od unora 2013 a pokojenost ... jede to na WP8, se systemem nemam problem, origo od koupe, jen OTA aktualizace, aplikaci dost, funkcne me nenapada co bych postradal. Porovnat moc nemuzu max s droidem co mam na tabletu ... .

Nez pujdes do WP tak si akorat rozmysli co presne potrebujes aby to umelo, aby ti to pak nechybelo, ... myslim ze treba podpora VPN prijde az ted s novou verzi 8.1

Klidne se ptej, treba budu vedet ;)
https://www.facebook.com/czechcaferacer
Stimpi
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 144
Registrován: 25. 1. 2012 20:57
Bydliště: Pardubice / Maranello

Re: Jaký OS používáte v mobilu?

Příspěvekod rez » 17. 4. 2014 18:13

... Nokia 3210 asi nemá ani OS :lol: :lol: :lol:
rez
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26. 4. 2011 08:22
Bydliště: Staré Město u Uherského hradiště

Další

Zpět na všem ostatním

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků