Jaký OS používáte v mobilu?

Diskuze o všem ostatním, co nemá svou kategorii.

Jaký OS používáte v mobilu?

iOS (Apple)
4
20%
Android
12
60%
WP (Microsoft)
1
5%
jiný
3
15%
 
Celkem hlasů : 20

Re: Jaký OS používáte v mobilu?

Příspěvekod nevo7 » 17. 4. 2014 18:38

Vidím, že klasikov je viacej, ja Nokia 6210, hlavná vec, že zavolám, pošlem SMS a baterka vydrží týždeň.
Je to starý poctiví kafáč, ako keď človek chce nakopávačku a nikdy nekúpi veľkoobjemový čoper s elektrickým štartérom :D .
Každy je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Jawa 3.5 63X Racer, XJ600 S.T. v príprave
nevo7
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 462
Registrován: 12. 11. 2012 15:56
Bydliště: Nová Dubnica, SR

Re: Jaký OS používáte v mobilu?

Příspěvekod Horác » 21. 4. 2014 13:29

Stimpi píše:Frcim s Lumii 920 od unora 2013 a pokojenost ... jede to na WP8, se systemem nemam problem, origo od koupe, jen OTA aktualizace, aplikaci dost, funkcne me nenapada co bych postradal. Porovnat moc nemuzu max s droidem co mam na tabletu ... .

Nez pujdes do WP tak si akorat rozmysli co presne potrebujes aby to umelo, aby ti to pak nechybelo, ... myslim ze treba podpora VPN prijde az ted s novou verzi 8.1

Klidne se ptej, treba budu vedet ;)


Funguje synchronizace s gmail, google+, FB?
Dále potřebuji kvalitní kalendář, správu emailových účtů, synchronizaci kontaktů, událostí a mailů s PC (WIN7), přehledný seznam kontaktů pro rychlé vyhledávání při telefonování, SMS a psaní emailů, jednoduché vkládání příloh do mailů atd.
Optimalizovaný internetový prohlížeč předpokládám je samozřejmostí. Další aplikace, které potřebuji (počasí, banka atd.) jsem se díval, že jsou k dispozici. Hry nehraji ani žádné v mobilu nemám. Ještě využívám přehrávač hudby.
Jsem zvyklý mít nastavení mobilu tak, že se synchronizuje vždy jen při jeho zapnutí a zároveň dostupnosti wi-fi, tedy když chci já, ne automaticky pořád... šetří to baterku a je to pro mě dostačující.
Tak myslíš Lukáši, že to Lumia s WP8 (WP8.1) splní?
DUCATI Paul Smart 1000LE...to je moje závislost...
Obrázek
Horác
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 2017
Registrován: 25. 9. 2009 19:04
Bydliště: Liberec

Re: Jaký OS používáte v mobilu?

Příspěvekod pRst » 22. 4. 2014 14:02

Pokud člověk/zaměstnavatel neřeší cenu, tak je iP to nejlepší co si ne-geek může koupit. Za android se bude rvát asi jen ten geek, co se v telefonu rád vrtá a WP bych doporučil těm co řeší cenu, ale chtějí telefon prostě používat. Všechny platformy umí pochopitelně prakticky totéž, ale filosofie je jiná což asi v důsledku ovlivňuje i plynulost, intuitivnost, stabilitu, kvalitu aplikací.. btw. skoro 90% příjmu z prodeje aplikací mají vývojáři z iOS, to jim snadno pomůže v rozhodování na čem jaké platformě si dají víc záležet resp. pro jakou budou primárně vyvíjet.

MS hodně opisovalo u apple a řekl bych, že to bylo to nejlepší co mohli udělat. WP jsme měli ve firmě na testování a všichni (5 lidí) co jsme ho měli (jinak máme iP a jeden BB) jsme se shodli, že bychom brali spíš než droida a paradoxně nám jako IT lidem vyhovovala ta sešňorovanost, kterou jsme při příchodu iP všichni kritizovali, neřešíš vybírání v čem to chci otevřít a odklikávání hlášek atp. vše plynulé a stabilní, jednoduché a přehledné (já vypnul tedy aktivní dlaždice), to je to co chci od telefonu.

každopádně pokud potřebuješ mít kapsu narvanou 5" phabletem, tak je iP zatím ze hry, ale mě nedává smysl něco takového tahat a brát 100x za den do ruky. chápu, že někdo chce spojit tři zařízení v jedno.. ale o telefonu nechci v kapse ani vědět a plnohodnotný tablet s chutí vemu do ruky jen doma nebo na delších cestách, tak proč to kombinovat.

Každopádně za sebe bych koupil raději starší iP, než za stejné prachy něco jiného, což samozřejmě není řešení pro většinu lidí, ale chci tím naznačit jak moc mi iOS vyhovuje a o polovičce ani nemluvě (i když ta přešla přímo ze symbianu, takže skok do deset let).
pRst
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 5
Registrován: 11. 3. 2014 12:27
Bydliště: Praha

Re: Jaký OS používáte v mobilu?

Příspěvekod Stimpi » 23. 4. 2014 00:10

Funguje synchronizace s gmail, google+, FB? Gmail ano, google+ nevim, FB ano

Dále potřebuji kvalitní kalendář, správu emailových účtů, synchronizaci kontaktů, událostí a mailů s PC (WIN7), přehledný seznam kontaktů pro rychlé vyhledávání při telefonování, SMS a psaní emailů, jednoduché vkládání příloh do mailů atd.
Origo kalendář nic moc, nicméně není problém používat jinou aplikaci, synchronizace funguje přes Outlook.com a Onedrive obdobně jako u Googlu, přílohy do mailu jdou, otázka je jaké, funguje tu trochu jiná filozofie systému

Optimalizovaný internetový prohlížeč předpokládám je samozřejmostí. Další aplikace, které potřebuji (počasí, banka atd.) jsem se díval, že jsou k dispozici. Hry nehraji ani žádné v mobilu nemám. Ještě využívám přehrávač hudby.
IE je myslím dostačujicí, teď má s novým updatem přijít nová verze s ředou vylepšení a dodělků, přehráívač hudby samo je, nicméně žádný zázrak, přehrává. Zkoušel jsem např i Deezer a ten ještě musí hodně dohánět, co se týče přehrávače

Jsem zvyklý mít nastavení mobilu tak, že se synchronizuje vždy jen při jeho zapnutí a zároveň dostupnosti wi-fi, tedy když chci já, ne automaticky pořád... šetří to baterku a je to pro mě dostačující.
Hodně věcí se synchronizuje podle nastavení a některé jen při dostupnosti wi-fi, například fotky v plném rozlišení


Tak myslíš Lukáši, že to Lumia s WP8 (WP8.1) splní?

Myslím že jo, ale nejsem si u všech věcí jistej, protože nevim jak jsi zvyklej to či ono používat. S WP.8.1 by ted mělo přijít kupa nových vylepšení (IE, notifikační centrum, VPN, nový kalendář, vylepšený přehrávač hudby), a některé bohužel odejít (integrovaný FB do systému, apod.). Myslím že to stojí za zkoušku, já jsem spokojenej, problém je v tom že telefon každej používa trochu jinak.
https://www.facebook.com/czechcaferacer
Stimpi
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 144
Registrován: 25. 1. 2012 20:57
Bydliště: Pardubice / Maranello

Re: Jaký OS používáte v mobilu?

Příspěvekod Horác » 25. 4. 2014 08:54

Díky za vysvětlení.
Ještě jeden dotaz - kdesi jsem četl, že příchozí hovor nelze přijmout jedním krokem (stisk nebo posun tlačítka), ale že se musí nejdříve obrazovka odemknout a pak hovor přijmout? Tedy dva kroky. Je to pravda? Protože pak by to bylo pro mě nepoužitelné... :(
DUCATI Paul Smart 1000LE...to je moje závislost...
Obrázek
Horác
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 2017
Registrován: 25. 9. 2009 19:04
Bydliště: Liberec

Re: Jaký OS používáte v mobilu?

Příspěvekod Stimpi » 25. 4. 2014 10:32

:lol:

asi tak, při zamčeným mobilu Musíš po displeji potáhnout hore a objeví se ti tlačítka přijmout odmítnout atd... Tam vybereš co s hovorem. Pokud mas odemcenej mobil tak se ti ta nabídka zobrazí rovnou. Přiznám, přijde mi to v poho, nebo spis mě to neomezuje.

;)
https://www.facebook.com/czechcaferacer
Stimpi
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 144
Registrován: 25. 1. 2012 20:57
Bydliště: Pardubice / Maranello

Předchozí

Zpět na všem ostatním

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron