pojištění,nebo depozit vs. ČKP (v době stavby/renovace)

Diskuze o všem ostatním, co nemá svou kategorii.

pojištění,nebo depozit vs. ČKP (v době stavby/renovace)

Příspěvekod mari » 8. 1. 2015 18:51

ahoj,
čeká mě přepis na registru(jedná se o veterána na klasických papírech) a tam po mě buď budou chtít zelenou kartu že to mám pojištěný, nebo odevzdání značky do depozitu.

Na motorce se dobrý 2 roky nebude jezdit, protože jí budu muset uvést do provozuschopného stavu a času moc neni(navíc je to Angličan-problém s nářadím+díly), takže na komunikacích provozovaná nebude...

Chci se zeptat, jak by jste to řešili na mém místě, když od letoška(nevím přesně s jakou platností, někdo říká od 1.1.015, někdo od 3.015) pozbývá ČKP(banda zlodějů!) své pravomoci na vymáhání pokut za nepojištěné období.Nevím, zda ČKP zaniká jako taková, nebo jen nebude moci vymáhat penále...

Dali by jste značku do depozita(za poplatek 200Kč) s tím že do určité doby(tuším 1-1,5roku) se musí nahlásit místo, kde se vozidlo nachází(to mi přijde taky trošku mimo, když tam může mít někdo klenot i za mega+,nikdy nevíš, kdo se k tý informaci dostane...), nebo to pojistili např. na nějaké nejlevnější sezóní pojištění(u ČPP), kde to může vyjít řádově na cca 200-300,- ročně?

Neni to vo tom, že bych neměl blbý 3 stovky, ale z principu se mi nechce platit za něco, co nebudu využívat a pokud by ČKP opravdu od 1.1.015 neměla již zmiňované pravomoce, bylo by taky řešení to pojistit na nejkratší možnou dobu(např. u Kooperativy na 15 dní) za nějakých 30Kč.
Člověk by měl zelenou kartu na přepis, po 15 dnech se pojistka automaticky zruší a vozidlo provozovat nebudu...Pojistil bych to znovu až by to bylo provozuschopný...

Díky

PS: ten depozit to je jednorázovej poplatek 200,- na neomezenou dobu, nebo se to platí každej rok(od letoška)?
mari
 
Příspěvky: 46
Registrován: 27. 8. 2012 22:31
Bydliště: Západní Čechy

Zpět na všem ostatním

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron